Αθηναικος καφες

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Λοιπον, εφοσον το ραντεβου παραμενει 11:00 να ξερετε οτι ο καλυτερος δρομος για ανεβειτε εκει ειναι απο τα Βασιλικα. ΕΚεινη την ωρα δεν εχει κινηση και ειναι πανεμορφος δρομος για οδηγηση και για να γεμισει το ματι πράσινο.

Οταν επιστρεφετε υπαρχουν δυο λυσεις. Μια να κατεβειτε *****ασα και να παρετε τον παραδρομο για πισω για να μην περασετε διοδια και ελεγχους ή ανεβειτε στην κορυφη και στην πρωτη στροφη που θα δειτε Ιπποκρατειος Πολιτεια να στριψετε αριστερα να κατείβετε Αφιδνες και απο εκει πισω. Ολο το μπλοκαρισμα γινεται στην εισοδο των Βασιλικων και στην Πηγη. Απο εκει μπορει να κολλησετε μεχρι και 30 λεπτα.

Οδηγιες για Ναυτιλομένους
Εθνική Οδος
Εξοδος Βαρυμπόμπης ακολουθείστε την διαδρομή για Βαρυμπόμπη (προσοχή στην μεγαλή αριστερή φουρκέτα)
Στην Στρογγυλή πλατεία βγείτε στην πρώτη έξοδο
Περαστε την είσοδο της Βαρυμπόμπης και στα 150 μέτρα στρίψτε αριστερα όπως παει ο κεντρικος δρομος
Σε 11 χιλιομετρα ο προορισμος σας ειναι στο αριστερο σας χερι
Δώσε κι άλλο ινφο δεν έχω καταλάβει ακόμα.. .
Περνάμε το σημείο στην ταβέρνα που πάει δεξιά για Ιπποκρατειο πολιτεια-μπελετσι.
Συνεχίζουμε την κατηφορα προς Αυλώνα..
Που σταματάμε?
 
Τελευταία επεξεργασία:

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Δώσε κι άλλο ινφο δεν έχω καταλάβει ακόμα.. .
Περνάμε το σημείο στην ταβέρνα που πάει δεξιά για Ιπποκρατειο πολιτεια-μπελετσι.
Συνεχίζουμε την κατηφορα προς Αυλώνα..
Που σταματάμε?
Αν σε παρει η κατηφορα με το πλοιο σε βλέπω να σταματας στην θαλασσα.

Οπως κατεβαινεις βλεπεις μια κλειστη ταβερνα στο δεξι σου χερι. Εντελως κλειστη οχι λογω καραντινας (θα δεις να εχει σανιδες κλπ). Σταματα εκει κοιταξε προς τα αριστερα σου και αρχισε να φωναζεις "Βοηθεια Χριστιανοι". Θα σε ακουσουν οι αλλοι BMWδακηδες και θα βγουν απο τα χαλασματα

(στο υψος της ταβερνας στο αριστερο σου χερι ειναι το παρεκκλησι με την πηγη και το βλεπεις απο τον δρομο)
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Αν σε παρει η κατηφορα με το πλοιο σε βλέπω να σταματας στην θαλασσα.

Οπως κατεβαινεις βλεπεις μια κλειστη ταβερνα στο δεξι σου χερι. Εντελως κλειστη οχι λογω καραντινας (θα δεις να εχει σανιδες κλπ). Σταματα εκει κοιταξε προς τα αριστερα σου και αρχισε να φωναζεις "Βοηθεια Χριστιανοι". Θα σε ακουσουν οι αλλοι BMWδακηδες και θα βγουν απο τα χαλασματα

(στο υψος της ταβερνας στο αριστερο σου χερι ειναι το παρεκκλησι με την πηγη και το βλεπεις απο τον δρομο)
Κάτσε γιατί ξαναμπερδευτηκα..
Η ταβέρνα που λες είναι πριν απο την εκκλησία με πηγή που συναντάμε στο δεξί μας χέρι πριν τις φουρκέτες;
Δεν έχω δει κάτι... Αλλα δεν είμαι κ παρατηρητικος ... Παιζει να ρθω πιο νωρίς γι αυτό ρωτάω...
Μήπως υπαρχει κάποια διασταύρωση κοντά στην ταβέρνα;
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Κάτσε γιατί ξαναμπερδευτηκα..
Η ταβέρνα που λες είναι πριν απο την εκκλησία με πηγή που συναντάμε στο δεξί μας χέρι πριν τις φουρκέτες;
Δεν έχω δει κάτι... Αλλα δεν είμαι κ παρατηρητικος ... Παιζει να ρθω πιο νωρίς γι αυτό ρωτάω...
Μήπως υπαρχει κάποια διασταύρωση κοντά στην ταβέρνα;
Οπως ερχεσαι απο Βασιλικα - Κορυφη (Κορακοβουνι λεγεται η κορυφη), πριν τις φουρκετες. Ουσιαστικα απο την κορυφη 1-2 χλμ μετα ειναι η κλειστη ταβερνα. (εχεις περασει τις εξοδους για Ιπποκρατειο)
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Οπως ερχεσαι απο Βασιλικα - Κορυφη (Κορακοβουνι λεγεται η κορυφη), πριν τις φουρκετες. Ουσιαστικα απο την κορυφη 1-2 χλμ μετα ειναι η κλειστη ταβερνα. (εχεις περασει τις εξοδους για Ιπποκρατειο)
Ωραία.. Καλά το παμε
Στα δεξιά λοιπόν έχει ένα εκκλησάκι με πηγή και πλατωμα τσιμεντοστρωμενο.. Και μια μαύρη πλαστική βαρέλα..
Πριν το εκκλησάκι η μετά;
εχω κανει τη διαδρομη αμετρητες φορες...ταβερνα δεν εχω δει
 
Τελευταία επεξεργασία:

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Επειδή προβλέπεται σκληρό λοκ νταουν η Αττική θα έχει κόσμο έξω αλλά η περιοχή που είπαμε να πιούμε τον καφέ είναι όμορφη θα γράψουμε κάνα χιλιόμετρο θα στριψουμε και λίγο με τίμημα ίσως λίγο κίνηση στα βασιλικά Ε τι να κάνουμε Αφού δεν μπορούμε να βγούμε εκτός νόμου δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Ωραία.. Καλά το παμε
Στα δεξιά λοιπόν έχει ένα εκκλησάκι με πηγή και πλατωμα τσιμεντοστρωμενο.. Και μια μαύρη πλαστική βαρέλα..
Πριν το εκκλησάκι η μετά;
εχω κανει τη διαδρομη αμετρητες φορες...ταβερνα δεν εχω δει
Μπάμπη δεν ξέρω που λες αλλά Αφού πέρασεις το βασιλικό ανάκτορο συνεχιζης ντουγρού ευθεία μόλις ανέβεις το βουνό και πέρασεις τα τελευταία σπίτια ο δρόμος θα ρχιση να γίνεται κατηφορικος θα κοιτάς δεξιά και το εκκλησάκι θα δεις και την ταβέρνα
Απο το σημείο που θα πιούμε τον καφέ μετά από 5 με 7 χλμ βγαίνεις στην εθνική στο ύψος της *****άσας
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Ωραία.. Καλά το παμε
Στα δεξιά λοιπόν έχει ένα εκκλησάκι με πηγή και πλατωμα τσιμεντοστρωμενο.. Και μια μαύρη πλαστική βαρέλα..
Πριν το εκκλησάκι η μετά;
εχω κανει τη διαδρομη αμετρητες φορες...ταβερνα δεν εχω δει
Το εκκλησακι που λες ψαχνεις!!! funny
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ωραίο σημείο εγκρίνω...
Αλλά και η Αυλώνα νόμος Αττικής είναι.. Άμα θέλουμε κατεβαίνουμε..
Πώς θα τεστάρει ο Απάτσι το Πενφέ;
Ίσως στο γυρνα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
Στο εκλησακι εκει εχει και μια ταβερνα κλειστη και ερημωμενη χρονια
Η ταβερνα νομιζω λεγοταν αγιος μερκουριος
Αυτηβη ταβέρνα είχε καλή προβατίνα τώρα έχει μετακομίσει προς τα κάτω υπάρχει περίπτωση να κάνω κι εγ. Την βόλτα κατά εκεί Χαχαχ
 

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
Που λέτε;
Σε μια εκκλησία που έχει και πηγή ?
Ρε θα μας φάει η υγρασια
.. Ετοιμαστειτε για μποτιλιαρισμα μέχρι τα βασιλικά, και ακόμα πιο πάνω.. . παρκάρουν στις άκρες και δε χωράνε τα αμάξια της ποπης γινεται
Εκεί είναι καλά καθημερινες...
Θα φάμε πακετο
Με τις μότο δεν έχεις θέμα όλα καλά είναι μπορεί να γίνει και πέρασμα από την λίμνη εκεί απάνω
 

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
Το ξέρω Μπάμπη γιαυτό το λέω.
Έχω πάει πολλές φορές και μερικές την έχω πατήσει και έχω πάει και Σ/Κ και τάδα όλα αν και με ευέλικτο σκούτερ.
Κανά δύο φορές πήγα και με την χοντρή και αγανάκτισα χειρότερα βεβαίως. Χ Α Μ Ο Σ.
Δεν ξέρω, προβληματίζομαι η αλήθεια είναι αν θέλω να το ξαναπεράσω αυτό.
Από την άλλη βόλτα θέλω......να σας δω επίσης αλλά....
Δεν ανέβει εκεί πανω χαλάει ο γιαπωνεζος ;;
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Δεν ανέβει εκεί πανω χαλάει ο γιαπωνεζος ;;
Ναι έχω και αποδείξεις tongue :




RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εκκλησακι σημαινει..σταυρος , εικονες, κερακια...να μπορουμε να συννενοηθουμε!
Το αλλο το εγκαταλειμενο κουφαρι γιατι ναναι πρωην ταβερνα?
 

Attachments

  • 143794807_782549912337730_7382298789449579536_n.jpg
    143794807_782549912337730_7382298789449579536_n.jpg
    139,2 KB · Προβολές: 19

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Κανεις σαμποταζ πες την αληθεια μην διαστρεβλωνεις τα γεγονοτα
Τι να πώ βρε αυτοκαταστρεφόμενε? Tooth Tooth Tooth Η πάσα αλήθεια, ορίστε και άλλη του αυτοκαταστρεφόμενου αναβάτη αυτή τη φορά :

Υ.Γ. Αγαπάμε Κωστή ! HugHugHug
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
παλιοτζαπανια, αμεσως να διαβαλλετε τη βαυαρικη φιρμα, με συκοφαντιες!!
Δε μασανε ρε τα Μπεμπε
Τα μπεμπέ πίνουν γαλατάκι δεν μασάνε χωρίς δοντάκια ! ToothToothToothToothToothToothToothTooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Με τις μότο δεν έχεις θέμα όλα καλά είναι μπορεί να γίνει και πέρασμα από την λίμνη εκεί απάνω
υπαρχουν και τα περιπτερα μην ξεχνιομαστε Rolling
 
Top Bottom