Όπου δείτε ένα

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
Όπου δείτε ένα από αυτά ρίξτε ένα σφύριγμα. ΧΤ 500 - SR 500Καλημερα σας.


 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
αρα θες ενα αμα βρω ε?

Εγώ πίσω στο 2009-2010- 2011 (κάπου εκει, πάνε και χρόνια) έψαχνα ένα παλιό για να το φτιάξω. Άλλες εποχές, πολύ μόδα το ρηστόρινγκ και γενικά υπήρχε και χρήμα στην αγορά. Είμαι διακοπές Χαλκιδική και βλέπω ένα σαν το δικό σου το 550 στην Χαλκιδική, παρατημένο σε άθλια κατάσταση σε μια αυλή. Λείπαν μανέτες, είχε σκουριές, τα πίσω πλαστικά ένα χάλι. Γενικά αν δεν ήταν μοδα το ρηστόρινγκ θα ήταν για πέταμα. Θαρραλέος και θρασύς συνάμα, μπαίνω στην αυλή, χτυπάω την πόρτα και βγαίνει τύπος 55-60 χρονών βερμούδα/σαγιονάρα/φανελάκι λευκό τρύπιο με ζουμιά από καρπούζι.
-Φίλε μου συγνώμη για την ενόχληση. Είδα αυτό το μηχανάκι χωρίς πινακίδες και αναρωτήθηκα μήπως το πουλάς
-Το πουλάω ναι
-Πόσο το δίνεις
-Κοίτα παλήκαρε, αυτό που το βλέπεις είναι συλλεκτικό. Μου το ζητήσανε πολλοί αλλά κανείς δεν έχει τα κάκαλα να το πάρει να το αναστήσει
(εγω περιμένω με υπομονή να μου ξεφουρνίσει το ποσό)
-
και πόσο το ζητάς;
-5500 ευρώ
- cdefghigcdefghigcdefghigcdefghigcdefghigcdefghigcdefghigikcdefghigikcdefghigikcdefghigikcdefghigik Έγινε φίλε μου, ευχαριστώ για τον χρόνο σου και συγνώμη για την ενόχληση

έρχεται απο πίσω μου καθώς φεύγω...
-Κατάλαβα ....κι εσύ δεν έχεις κάκαλα να το φτιάξεις. Ρε ξέρεις πόσο πάει αυτό αν το φτιάξεις;
-εεεε...βασικά ξέρω και είναι λιγότερα απο όσο ζητάς έτσι όπως το έχεις με τις σκουριές να κράτανε τα πλαστικά ενωμένα
-ΡΕ άντε απο δω που θα μου πεις κιόλας παλ$%#$%@......


Είχα φύγει ήδη Bye
Κι από τότε μου έφυγαν οι ιδέες για ρηστόρινγκ abcdefghgk


Αν δω κάποιο θα ειδοποιήσω Στέλιο. Αλλά δεν ξαναμπαίνω μέσα να ρωτήσω. Θα σου δώσω διεύθυνση και πείτε τα εσείς
Yes
 

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
Εγώ πίσω στο 2009-2010- 2011 (κάπου εκει, πάνε και χρόνια) έψαχνα ένα παλιό για να το φτιάξω. Άλλες εποχές, πολύ μόδα το ρηστόρινγκ και γενικά υπήρχε και χρήμα στην αγορά. Είμαι διακοπές Χαλκιδική και βλέπω ένα σαν το δικό σου το 550 στην Χαλκιδική, παρατημένο σε άθλια κατάσταση σε μια αυλή. Λείπαν μανέτες, είχε σκουριές, τα πίσω πλαστικά ένα χάλι. Γενικά αν δεν ήταν μοδα το ρηστόρινγκ θα ήταν για πέταμα. Θαρραλέος και θρασύς συνάμα, μπαίνω στην αυλή, χτυπάω την πόρτα και βγαίνει τύπος 55-60 χρονών βερμούδα/σαγιονάρα/φανελάκι λευκό τρύπιο με ζουμιά από καρπούζι.
-Φίλε μου συγνώμη για την ενόχληση. Είδα αυτό το μηχανάκι χωρίς πινακίδες και αναρωτήθηκα μήπως το πουλάς
-Το πουλάω ναι
-Πόσο το δίνεις
-Κοίτα παλήκαρε, αυτό που το βλέπεις είναι συλλεκτικό. Μου το ζητήσανε πολλοί αλλά κανείς δεν έχει τα κάκαλα να το πάρει να το αναστήσει
(εγω περιμένω με υπομονή να μου ξεφουρνίσει το ποσό)
-
και πόσο το ζητάς;
-5500 ευρώ
- cdefghigcdefghigcdefghigcdefghigcdefghigcdefghigcdefghigikcdefghigikcdefghigikcdefghigikcdefghigik Έγινε φίλε μου, ευχαριστώ για τον χρόνο σου και συγνώμη για την ενόχληση

έρχεται απο πίσω μου καθώς φεύγω...
-Κατάλαβα ....κι εσύ δεν έχεις κάκαλα να το φτιάξεις. Ρε ξέρεις πόσο πάει αυτό αν το φτιάξεις;
-εεεε...βασικά ξέρω και είναι λιγότερα απο όσο ζητάς έτσι όπως το έχεις με τις σκουριές να κράτανε τα πλαστικά ενωμένα
-ΡΕ άντε απο δω που θα μου πεις κιόλας παλ$%#$%@......


Είχα φύγει ήδη Bye
Κι από τότε μου έφυγαν οι ιδέες για ρηστόρινγκ abcdefghgk


Αν δω κάποιο θα ειδοποιήσω Στέλιο. Αλλά δεν ξαναμπαίνω μέσα να ρωτήσω. Θα σου δώσω διεύθυνση και πείτε τα εσείς
Yes
ακριβος αυτο Αποστολε σε ευχαριστω. τιποτα λιγοτερο τιποτα περισοτερο..Giving
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Δεν σε καταλαβαινω.
Κατάλαβε ότι εννοούσες κλεμμένο!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Εγώ πίσω στο 2009-2010- 2011 (κάπου εκει, πάνε και χρόνια) έψαχνα ένα παλιό για να το φτιάξω. Άλλες εποχές, πολύ μόδα το ρηστόρινγκ και γενικά υπήρχε και χρήμα στην αγορά. Είμαι διακοπές Χαλκιδική και βλέπω ένα σαν το δικό σου το 550 στην Χαλκιδική, παρατημένο σε άθλια κατάσταση σε μια αυλή. Λείπαν μανέτες, είχε σκουριές, τα πίσω πλαστικά ένα χάλι. Γενικά αν δεν ήταν μοδα το ρηστόρινγκ θα ήταν για πέταμα. Θαρραλέος και θρασύς συνάμα, μπαίνω στην αυλή, χτυπάω την πόρτα και βγαίνει τύπος 55-60 χρονών βερμούδα/σαγιονάρα/φανελάκι λευκό τρύπιο με ζουμιά από καρπούζι.
-Φίλε μου συγνώμη για την ενόχληση. Είδα αυτό το μηχανάκι χωρίς πινακίδες και αναρωτήθηκα μήπως το πουλάς
-Το πουλάω ναι
-Πόσο το δίνεις
-Κοίτα παλήκαρε, αυτό που το βλέπεις είναι συλλεκτικό. Μου το ζητήσανε πολλοί αλλά κανείς δεν έχει τα κάκαλα να το πάρει να το αναστήσει
(εγω περιμένω με υπομονή να μου ξεφουρνίσει το ποσό)
-
και πόσο το ζητάς;
-5500 ευρώ
- cdefghigcdefghigcdefghigcdefghigcdefghigcdefghigcdefghigikcdefghigikcdefghigikcdefghigikcdefghigik Έγινε φίλε μου, ευχαριστώ για τον χρόνο σου και συγνώμη για την ενόχληση

έρχεται απο πίσω μου καθώς φεύγω...
-Κατάλαβα ....κι εσύ δεν έχεις κάκαλα να το φτιάξεις. Ρε ξέρεις πόσο πάει αυτό αν το φτιάξεις;
-εεεε...βασικά ξέρω και είναι λιγότερα απο όσο ζητάς έτσι όπως το έχεις με τις σκουριές να κράτανε τα πλαστικά ενωμένα
-ΡΕ άντε απο δω που θα μου πεις κιόλας παλ$%#$%@......


Είχα φύγει ήδη Bye
Κι από τότε μου έφυγαν οι ιδέες για ρηστόρινγκ abcdefghgk


Αν δω κάποιο θα ειδοποιήσω Στέλιο. Αλλά δεν ξαναμπαίνω μέσα να ρωτήσω. Θα σου δώσω διεύθυνση και πείτε τα εσείς
Yes
Είναι γενικό το κακό στην Ελλάδα. Οτιδήποτε είναι παλιό θεωρείται από τον κάτοχο ως αντίκα η συλλεκτικό,ενώ είναι στο 99%σκουπιδι. Βλέπε χαρβαλα ράδια,γραμμόφωνα ,τηλέφωνα που ούτε για την ανακύκλωση ηλεκτρικών/ηλεκτρονικών δεν κάνουν.
Στα μηχανάκια ειδικά οι άνω των 60 δίνουν ρέστα....
Δεν ξέρω αν ψάχνουν κορόιδα (μάλλον) ή πιστεύουν αυτά που ξεφουρνιζουν.
Μια περιήγηση στις "αντίκες" αντικείμενα πχ πίνακες, αντικείμενα κτλ στο χύμα του car φτάνει για να χ@στεις στο γέλιο!
Ελληνικό φαινόμενο κι'αυτό...

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Είναι γενικό το κακό στην Ελλάδα. Οτιδήποτε είναι παλιό θεωρείται από τον κάτοχο ως αντίκα η συλλεκτικό.........Στα μηχανάκια ειδικά οι άνω των 60 δίνουν ρέστα....

Νομιζω οτι οι ιντερνετικες αγορες εξωτερικου βοηθουν στο να διασταυρωσουμε τις μεσες ισχυουσες τιμες.
Στο ομορφο Ελλαδισταν λογω υπερτατης φιλοσοφικης αναλυσεως , ωριμανσεως και οξυδερκειας ..... ενα π.χ. Yaris μεταχειρο πωλειται οσο μια Porsche .... τεσσερις ροδες και ενα τιμονι εχουν αμφοτερα , οπως ελεγε και ενας μπαρμπας μου καποτε.....!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το πιο σχετικό νήμα που βρήκα είναι εδώ, οπότε ας το καθιερώσουμε (με την σύμφωνη γνώμη του Στέλιου) για κάποιο μοντέλο που τυχόν ψάχνουμε. Αλλιώς μετακινήστε το στα χύμα.

Ψάχνω:
BMW F650 GS ή και G650 GS μονοκύλινδρο, με πλήρες ιστορικό σέρβις και ΚΤΕΟ, σε όσο το δυνατόν πιο "μαμά" κατάσταση.
Κατά σειρά προτίμησης (από το σημαντικότερο χαρακτηριστικό προς το λιγότερο σημαντικό) με:
-ABS
-Διμπουζο μοντέλο
-Έκδοση Dakar
-Τυχόν προίκα

Σχετικά με την τιμή θα συνεκτιμηθούν όλα τα παραπάνω.

Παράκληση. Μην ποστάρετε εδώ (δεν θα απαντήσω), στείλτε μήνυμα. Επίσης παρακαλώ πολύ, μόνο μοντέλα για τα οποία έχετε προσωπική άποψη. Όχι ότι είδατε στο car.gr.


Υ.Γ Ναι, ξαναγύρισα στην πρώτη μου επιλογή, μετά από πολύ ψάξιμο. Αφού αυτό ξέρω πως μου κάνει και αυτό θέλω.Bcdefgh
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Ψιτ, Στέλιο..... θέλω κι εγώ να μου βρεις κάτι.
Ένα ΧΤ-550, να το έχει ανακατασκευάσει όμως κάποιος (δεν έχω δυνατότητα να τρέχω και με δαύτο).
Το θέλω κόκκινο της φωτιάς, με δισκόφρενα μπρος-πίσω, γνήσια όλα πάνω του (ιδίως τα μπροστινά φτερό+φανάρι=σήματα κατατεθέντα), άντε ας έχει εξάτμιση μια Gianelli νίκελ που του ταίριαζε ταμάμ.

Εννοείται σε τιμή χώμα, δεν αγοράζουμε διαμέρισμα στην Εκάλη........:D


Πλεροφορίαι παρά τον θυρωρόν..... :p
 
Τελευταία επεξεργασία:
N

notakos600

Guest
Ψιτ, Στέλιο..... θέλω κι εγώ να μου βρεις κάτι.
Ένα ΧΤ-550, να το έχει ανακατασκευάσει όμως κάποιος (δεν έχω δυνατότητα να τρέχω και με δαύτο).
Το θέλω με δισκόφρενα μπρος-πίσω, γνήσια όλα πάνω του (ιδίως τα μπροστινά φτερό+φανάρι=σήματα κατατεθέντα), άντε ας έχει εξάτμιση μια Gianelli νίκελ που του ταίριαζε ταμάμ.

Εννοείται σε τιμή χώμα, δεν αγοράζουμε διαμέρισμα στην Εκάλη........:D


Πλεροφορίαι παρά τον θυρωρόν..... :p
Τίποτα δεν ζητάς λέμεRolling
 
Top Bottom