ZX12R ΦΡΕΝΑ SOS

NASOSPEED

new member
Δημοσιεύσεις
29
Ηλικία
41
Περιοχή
Μυτιληνη
Μοτοσυκλέτα
cb650f
Όνομα
Αθανασιος
Περιοχή
Μυτιληνη
Πρόσφατα έγινε το εφηβικό μου όνειρο πραγματικότητα . Αγόρασα ένα ζχ12ρ σε άριστη κατάσταση εντελώς μαμά .

Είναι το τελευταίο μοντέλο με τις ακτινικές τοκικο δαγκάνες μπροστά . Σε όλα του είναι υπέροχο ... εκτός από τα φρένα που είναι σχεδόν ανύπαρκτα.

Και όταν λέω ανύπαρκτα εννοώ ανύπαρκτα . Έχουν γίνει τα πάντα όλα σέρβις επάνω στην μοτό παρουσία μου. Είναι ένα όνειρο να την οδηγάς είμαι πολύ ενθουσιασμένος ... μέχρι να έρθει η ώρα να φρενάρεις .

ΔΕΝ ξέρω τι να κάνω ... σκέφτομαι να αρχίσω από μια ακτινική τρόμπα brembo {έχει συμβατική από το εργοστάσιο} και σωληνάκια υψηλής {από 2 σε 2} έχει από 1 σε 2 από το εργοστάσιο ... brembo rcs 19mm CorsaCorta είναι η τρόμπα που σκέφτομαι να βάλω .... Νομίζω είναι η κορυφαια αυτή την στιγμή της brembo ...

Δεν θέλω να κάνω τσιγκουνιές γιατί με τα φρένα δεν παίζεις ... ΚΑΘΕ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΑΣ ΠΟΛΛΛΥΥΥ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ ... Σας παρακαλώ δώστε τα φώτα σας ...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Στο brake shop πήγαινε οπωσδήποτε κάτι πρέπει να παίζει με την τρόμπα.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Τρομπα,εμβολα φρενων σε πρωτη φαση.Μην κανεις οποιαδηποτε αλλαγη αν δεν σιγουρευτεις πρωτα τι σου δημιουργει το προβλημα.

Καλοβολτο. Smileys drinking beer Emoticon
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.444
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Πας για σερβις με σετακι o-ring σε τρομπα και δαγκανες

επισης βαλε κανα τακακι *****ο της προκοπης-μαλλον θα εχει παιξει κακη-Κινα εκει...
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Πας για σερβις με σετακι o-ring σε τρομπα και δαγκανες
Οπως λεει ο Ακης εξαερωση καλη και σωληνακια υψηλης :cool: Καλοταξιδη η κοπελα
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Πρόσφατα έγινε το εφηβικό μου όνειρο πραγματικότητα . Αγόρασα ένα ζχ12ρ σε άριστη κατάσταση εντελώς μαμά .

Είναι το τελευταίο μοντέλο με τις ακτινικές τοκικο δαγκάνες μπροστά . Σε όλα του είναι υπέροχο ... εκτός από τα φρένα που είναι σχεδόν ανύπαρκτα.

Και όταν λέω ανύπαρκτα εννοώ ανύπαρκτα . Έχουν γίνει τα πάντα όλα σέρβις επάνω στην μοτό παρουσία μου. Είναι ένα όνειρο να την οδηγάς είμαι πολύ ενθουσιασμένος ... μέχρι να έρθει η ώρα να φρενάρεις .

ΔΕΝ ξέρω τι να κάνω ... σκέφτομαι να αρχίσω από μια ακτινική τρόμπα brembo {έχει συμβατική από το εργοστάσιο} και σωληνάκια υψηλής {από 2 σε 2} έχει από 1 σε 2 από το εργοστάσιο ... brembo rcs 19mm CorsaCorta είναι η τρόμπα που σκέφτομαι να βάλω .... Νομίζω είναι η κορυφαια αυτή την στιγμή της brembo ...

Δεν θέλω να κάνω τσιγκουνιές γιατί με τα φρένα δεν παίζεις ... ΚΑΘΕ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΑΣ ΠΟΛΛΛΥΥΥ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ ... Σας παρακαλώ δώστε τα φώτα σας ...
Καλησπέρα. Πριν αλλάξεις οτιδήποτε κάνε έναν έλεγχο σε τακάκια τρόμπα δαγκάνες και σωληνάκια φρένων. Αν η μοτό ήταν σε ακινησία ή δεν έχει κάνει σέρβις στα φρένα λογικά σωληνάκια τακάκια και υγρά φρένων θέλουν αλλαγή. Αν τα τακάκια έχουν αλλαχθεί μάλλον δεν σου έχουν βάλει καλά τακάκια ή αυτά που πρέπει για την μοτό σου.
 
Top Bottom