SAE 10w-40 api sj ή ανώτερο λέει το manual αλλά στο στρώσιμο?

leto

new member
Δημοσιεύσεις
66
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
Καλησπέρα σε όλους. Ελπίζω να κάνετε βόλτες αυτό το όμορφο σκ.
Είμαι στην περίοδο στρωσίματος ενός δικύλινδρου (brixton crossfire 500) και παρατήρησα οτι οι τσιγκούνηδες έχουν βάλει λάδι ίσα ίσα στο μίνιμουμ (να μην πω για το παραφλού). Κοιτάω λοιπόν manual, λέει αυτό ακριβώς που γράφω στον τίτλο.
Μπαίνω μετά ψάχνω φόρουμ, διαβάζω και το φανταστικό ποστ "Τα πάντα για τα λιπαντικά" του @apache (ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ) πίνωντας το καφεδάκι μου και μετά απο 3-4 τσιγάρα έχω ακόμα την απορία, τί λάδι να συμπληρώσω (να πάει ρε παιδάκι μου έστω στη μέση) στο μοτεράκι τώρα που ακόμα το στρώνω.
Είναι και Κυριακή και δεν θα μπορώ να πάρω τηλέφωνο το μηχανικό και συγνώμη αν πρίζω εσάς.
Σας ευχαριστώ πολύ.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.413
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
10w40api sj ημισυνθετικο ότι μάρκα βρεις Βάλτου .
Στα χίλια θα τα πετάξουν στο σέρβις.
Και σε προτεινω να συνεχίσεις σε αυτό .
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Καλησπέρα σε όλους. Ελπίζω να κάνετε βόλτες αυτό το όμορφο σκ.
Είμαι στην περίοδο στρωσίματος ενός δικύλινδρου (brixton crossfire 500) και παρατήρησα οτι οι τσιγκούνηδες έχουν βάλει λάδι ίσα ίσα στο μίνιμουμ (να μην πω για το παραφλού). Κοιτάω λοιπόν manual, λέει αυτό ακριβώς που γράφω στον τίτλο.
Μπαίνω μετά ψάχνω φόρουμ, διαβάζω και το φανταστικό ποστ "Τα πάντα για τα λιπαντικά" του @apache (ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ) πίνωντας το καφεδάκι μου και μετά απο 3-4 τσιγάρα έχω ακόμα την απορία, τί λάδι να συμπληρώσω (να πάει ρε παιδάκι μου έστω στη μέση) στο μοτεράκι τώρα που ακόμα το στρώνω.
Είναι και Κυριακή και δεν θα μπορώ να πάρω τηλέφωνο το μηχανικό και συγνώμη αν πρίζω εσάς.
Σας ευχαριστώ πολύ.
Πόσα χλμ έχει τώρα;
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Ότι λέει το μανουάλι.Εγω που έχω τον ίδιο κινητήρα (έχει όπως το δικό σου τον κινητήρα τον 500 της Loncin, κλώνος Χόντα cb500) βάζω εδώ και 25000 χλμ. 10-40 ημισυνθετικά της bel ray.Θα το γεμίζεις μέχρι επάνω στον δείκτη,και θα κάνεις έλεγχο συχνά,γιατί ΑΥΤΟΣ ο κινητήρας καίει αρκετό λάδι εκ κατασκευής.Δεν επηρεάζει την λειτουργία του,άλλα δεν είναι ΧΟΝΤΑ να μην καίει σταγόνα.Ειναι ΚΛΩΝΟΣ Χόντα.
 

leto

new member
Δημοσιεύσεις
66
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
γιατί ΑΥΤΟΣ ο κινητήρας καίει αρκετό λάδι εκ κατασκευής.
Να κάτι που δεν ήξερα. Πάλι καλά που είστε εσείς εδώ και μοιράζεστε τις γνώσεις. Ευχαριστώ πολύ!!!
 
Top Bottom