Rippl βερμουδο-σωβρακάκι με gelpads

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.708
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Χτες μου κατέφθασε και το προϊόν στο σπίτι (παραγγελία πριν 10 ημέρες).

Φαίνεται πραγματικά καλοφτιγμένο και με προστασίες μαξιλαριών και gelpads σε μεγαλύτερη έκταση από όσο ένα τυπικό ποδηλατικό.
Το βασικό του ύφασμα είναι αναπνέον διάτρητο, αλλά το αν ζεσταίνει καλοκαιριάτικα τον αναβάτη ή όχι στην τελική θα φανεί στην πράξη.

Στο φόρεμα μου φάνηκε αρκετά άνετο και βολικό αλλά φυσικά δεν γνωρίζω ακόμα αν κάνει δουλειά.
Με τα τρεξίματα που έχω αυτή την εποχή, σιγά μη βρω χρόνο για μεγάλη βόλτα ........ shock:

Σύνδεσμος για να πάρει κανείς μια ιδέα: https://ripplimpactgear.com/collections/motorcycle/products/seatcloud-riding-shorts-2

Άσχετα από την τιμή που αναγράφει στο site τους υπάρχουν πολλές προσφορές σε δίκτυο και FB για καλύτερες τιμές
(εγώ το πήρα στα 21ευρώ με μεταφορικά) αλλά και αρκετές απομιμήσεις, οπότε κανείς διαλέγει και παίρνει.
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.469
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Χρήσιμο


Παλιά στα μεγάλα ταξίδια χρησιμοποιουσα ποδηλατικό....τώρα ούτε που ξέρω που είναι ...
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.708
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Χρήσιμο


Παλιά στα μεγάλα ταξίδια χρησιμοποιουσα ποδηλατικό....τώρα ούτε που ξέρω που είναι ...
Με ποδηλατικό επί του CRF γράψαμε με τον γνωστό χιλιομετροκαννίβαλο 700+ χλμ σε δύο μέρες χωρίς ιδιαίτερο ζόρι.
Αυτό θεωρητικά τουλάχιστον είναι πιο καλό ….. cdefghigi
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.943
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Ίσως χρειάζομαι και εγώ κάτι τέτοιο ! Η σέλα μου είναι λίγο σανίδι
Περιμένουμε εντυπώσεις !!!!

Βγαίνει και σε 3/4 ; Tooth
Κάτι τέτοιο θα εννοείς…

IMG_9299.jpeg
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.708
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Δεν θεωρώ ότι ήταν εκτενές τεστ το σημερινό μέχρι την Επίδαυρο και πίσω αλλά μια αρχική ιδέα για το Rippl μου έδωσε.
Αρκετά άνετο και μετά από λίγη ώρα ξεχνάς ότι το φοράς. Σαφέστατα βελτιώνει προς το καλύτερο της άνεση του αναβάτη στη μοτό. Επίσης με θερμοκρασίες περί τους 36 - 37 που είχα σε μέρος της επιστροφής δεν ένιωσα άβολα θερμοκρασιακά - όχι περισσότερο δηλαδή από ότι με τον υπόλοιπο καλοκαιρινό εξοπλισμό.

Για το αν εξακολουθεί να κάνει δουλειά μετά από πολλές ώρες στη σέλλα δεν το γνωρίζω ακόμα. Πάντως η πρώτη άποψη, θετική.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.663
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Η υπερθερμανση των ...
ξες εσυ,δεν κακο,τα κραταει σε φορμα.Προσοχη ομως η υπερβολικη εκθεση σε υψηλες θερμοκρασιες τα κανει αορατα. Joy
 

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.281
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Το απλο η αυτο με ασορτί ζαρτιέρες ToothToothToothToothToothToothTooth
Ο Μανος δεν ειναι καμμια πτωχαντζα εχει αυτο το φουλ πανσιον με ολα τα κομφορ.....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.708
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Ο Μανος δεν ειναι καμμια πτωχαντζα εχει αυτο το φουλ πανσιον με ολα τα κομφορ.....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και παγομηχανή για τις ευαίσθητες περιοχές το καλοκαίρι .........

Tooth
 
Top Bottom