Motovlog

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δεν έχω εξοικείωση με το βίντεο. Βγάζω κάποια με μια κάμερα της πλάκας, για τον εαυτό μου, τα οποία μοντάρω τσάτρα-πάτρα με το iMovie, αλλά θα ήθελα να μάθω περισσότερα: να προσθέτω τίτλους, γραφικά, να παίζω με τον ήχο κλπ. Καθώς στη Μοτοπαρέα υπάρχουν άτομα με αξιοπρεπή κανάλια, εσείς πως μάθατε; Ρωτάω ζερβά-δεξά, έχω παρακολουθήσει και ουκ ολίγα βίντεο στο Σωλήνα, αλλά άκρη δε βγάζω...
Αυτο το κανεις για να γουσταρεις εσυ και εχει αξια,οπως αξια εχουν και τα βιντεακια που ανεβαζουν αρκετοι εδω μεσα.Καπου υπαρχει και καποιο σχετικο θεμα εδω μεσα που μπορει να σε βοηθησει.

Η πλειοψηφια ομως τον βλοκερς το κανει για προσωπικη προβολη και προσωπικο,ακομη και οικονομικο,οφελος.

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Δεν έχω εξοικείωση με το βίντεο. Βγάζω κάποια με μια κάμερα της πλάκας, για τον εαυτό μου, τα οποία μοντάρω τσάτρα-πάτρα με το iMovie, αλλά θα ήθελα να μάθω περισσότερα: να προσθέτω τίτλους, γραφικά, να παίζω με τον ήχο κλπ. Καθώς στη Μοτοπαρέα υπάρχουν άτομα με αξιοπρεπή κανάλια, εσείς πως μάθατε; Ρωτάω ζερβά-δεξά, έχω παρακολουθήσει και ουκ ολίγα βίντεο στο Σωλήνα, αλλά άκρη δε βγάζω...
Αν θες να το εξελίξεις εξέτασε και την περίπτωση σεμιναρίων φωτογραφίας
/βίντεο μαζί με επεξεργασία.

Σίγουρα θα σε βάλει σε έναν δρόμο και μετά το πας όσο θες εσύ...

Vespower

new member
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Θανος
Ειμαι 45,στα 12 μου ο πατερας μου ειχε κανει δωρο την πρωτη μου φωτογραφικη μηχανη.Μια Fuji compact μιας που τοτε ειχανε πρωτοβγεί αντι των γνωστών Dslr με φιλμ παντοτε μιλαμε.

Σχολειο γυμνάσιο,λύκειο,διήμερες-πενταήμερες Μαζευόμασταν οι συμμαθητές και βγάζαμε διπλές τριπλές τις φωτογραφιες μου θυμαμαι για να μοιράσω σε οποιον ηθελε.

Πηρα την πρωτη μου καμερα το 2004 λιγο πριν αναχωρήσω για την Eurovespa 2004 οπου συνδιαστικα με το Euro ειχε γινει Λισσαβώνα.Δεν εχω δει πανω απο 10 παιχνίδια ποδοσφαιρου στην ζωη μου,ειτε ζωντανά ειτε απο τηλεοραση,με το ενα να ειναι ο τελικός του 2004 οπου και ημουν απ την πλευρα του πορτογαλικού τέρματος στην ακρη του πετάλου και εχω το γκολ καταγεγραμμένο.

Εφτασα στο 2020 και στην καραντινα οπου αγοράς μια 4Κ φθηνή τηλεορας και ενα κινητο αϊφον.Ζουσα Γερμανια & εκει δεν ηταν τοσο χαλια με περιορισμούς,Οποτε επαιρνα ΣΚ το ποδηλατο και εκανα 100χλμ μεσα απο αμιγώς ποδηλατοδρόμους,επέστρεφα εκανα ενα ψιλο μοντάζ μουσικη της αρεσκείας μου και το βλεπα στην τιβι μου και το ξανα ζουσα στην κυριολεξια μιας που το επιπεδο εικονας ηταν αλλου.

Αρχισα να καταγράφω πολλα γεγονοτα,τον επαναπατρισμό μου,οικογενειακά τραπέζια κλπ
Σιγα σιγα περιόρισα την φωτογραφια και τράβαγα πολλα βιντεο.

Ειχα κανει ενα καναλι στο YouTube και ειχα ανεβασει ενα slideshow απ το ταξιδι μου στο νορντκαπ.Ο κολητος μου επέμενε να ανεβασω ενα βιντεο απο ταξιδια μου.

Το 2021 εν μεσω κορονοιου πηγα Ιταλια οταν ηθελε να βαλεις υπογραφη ακομη και για να πας τουαλετα..
Πηγα,τραβηξα βιντεο στην καραντινιασμενη Απουλια,εβαλα μια μουσικη π μου αρεσε και το ανεβασα.

Δεν μιλαγα δεν φαινόμουνα.Απο 2 συνδρομητες με το βιντεο αυτο ειχα φτασει μεσα σε τρεις τεσσερις μηνες,100-150 και χιλιαδες βιουζ.

Ολοι οι βεσπακηδες μου στέλναν μνμ (ελληνες βεσπακηδες) φιλαρα τι πλανα τράβηξες,ερημικά στο αμαλφι με την βεσπαρα!

Φετος πηγα με αλλα δυο φιλαρακια απ την Λεσχη που ειμαστε,Ισλανδια.Εκει ανεβασα την φατσα μου κ καποια χαζα που λεγαμε,γιατι θεωρησα πως ειχαμε καλη χημεία και γελιο.

Εγω 45 και οι αλλοι δυο 70αρηδες.

Σε δυο μηνες περιπου πηγε 18000 βιουζ,με παιρνουν απ ολα τα κλαμπ βεσπα κ μου λεν μαζευτηκαμε με τα παιδια,πηραμε πιτσα και σας βλεπαμε στην τιβι.

Πριν μια δυο βδομαδες πηρα την βεσπα και πηγα μονος Αλβανια,ανεβασα βιντεο να μιλαω,δειλα και να δειχνω την φατσα μου.

Γνώσεις βιντεο μηδεν,editing το ιδιο,ομως καταλαβα πως αυτος-αυτοι που παρακολουθούν εχουν βαρεθεί τις "φανφάρες" και τα χολυγουντιανα φιλτρα,οσο πιο απλος και άμεσος εισαι τοσο σε "ψαχνουν"

Εχω καποιο οφελος;
Ουτε καν,ομως ποτε μου δεν ειχα "οφελος" οταν σήκωνα την φωτογραφικη μου και τράβαγα φωτογραφιες.Για μενα η επιστεγάση αυτου ηταν οταν Μαζευόμασταν,μοίραζα τις φωτογραφιες μου κ μ λεγαν πως τις κρέμασαν στον τοιχο.

Στην παρουσα,οφελος ειναι οταν καποιοι με σταματανε (μιλαμε για δυο τρεις) στο δρομο και μου λενε,-ειδαμε το βιντεο,παει η βεσπα Αλβανια,Τι λε ρε παιδακι μου.

Vespower

new member
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Θανος
Ηθελα να σημειωσω επισης,πως δεν υπαρχει πιο καμμενο σκηνικο,απ το να βιντεοσκοπεις την "ξαπλωμενη" σου μηχανη,απο 1002 διαφορετικες γωνιες για να δειξεις την adventurαδα σου.

Εμενα οποτε τυχαινει να πεσει η βεσπα,σχεδον ποτε,το μονο που δεν σκεφτηκα ποτε ειναι να σηκωσω καμερα προς αυτη,παρα να την σηκωσω ταχιστα

angelthing

member
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Ηθελα να σημειωσω επισης,πως δεν υπαρχει πιο καμμενο σκηνικο,απ το να βιντεοσκοπεις την "ξαπλωμενη" σου μηχανη,απο 1002 διαφορετικες γωνιες για να δειξεις την adventurαδα σου.

Εμενα οποτε τυχαινει να πεσει η βεσπα,σχεδον ποτε,το μονο που δεν σκεφτηκα ποτε ειναι να σηκωσω καμερα προς αυτη,παρα να την σηκωσω ταχιστα
Θα συμφωνήσω, πιο καμένο σκηνικό όμως θα θεωρήσω την αντίστοιχη φάση της φωτογράφησης από κάθε γωνία σε ατυχήματα με τραυματισμούς ανθρώπων ….

Το σύνδρομο της εφήμερης δημοσιότητας δίλεπτου. Από τα αρκούντως εμετικά συνεπακόλουθα κΕνωνικών δικτύων !

Top Bottom