Motovlog

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
456
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Ειλικρινά έχω βαρεθεί να βλέπω στο Facebook βίντεο από ένα σωρό άσχετους που έχουν βάλει μια κάμερα στο κράνος, γυρνάνε με τη μηχανή και μιλάνε! Και το ποσταρουν σε ότι ότι μοτοσικλετιστική σελίδα που υπάρχει! Κάποιοι κάνουν και τέστ μοντέλων και έχουν και λόγο να κρίνουν ενώ δεν είναι καν έστω μηχανικοί! Και έχουν και κοινό που τους ζητάνε να κάνουν και σε άλλα μοντέλα! Υπάρχουν βέβαια και αξιόλογα βίντεο από άτομα τα οποία έχουν γνώση του αντικειμένου, όχι μόνο της μοτοσυκλέτας αλλά και του να ταξιδεύεις και να βιντεοσκοπείς. Προσωπικά θα παρακολουθήσω ένα τέτοιο βίντεο μόνο αν είναι ταξιδιωτικό και η κάμερα δείχνει το τοπίο και ΟΧΙ το κώλο του αναβάτη η τη μούρη του ( το έχω δει και αυτό με τις 360 κάμερες..) . Και τέστ νέων μοντέλων μόνο από δημοσιογράφους του ειδικού τύπου.

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kornillios

new member
Δημοσιεύσεις
105
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Moto Guzzi V100 Mandello S
Όνομα
Βασίλης
Τι ξέσπασμα ήταν αυτό; :O

Από τη μία δεν έχεις άδικο, λίγοι είναι αυτοί που παράγουν ευχάριστο και σοβαρό περιεχόμενο...Οι άλλοι είναι απλά wannabe youtubers!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.686
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Επειδή ακριβώς έχουν δει πολλά τα μάτια μου ,εγώ μηχανάκι που με ενδιαφέρει δεν το καβαλήσω ο ίδιος δεν εμπιστεύομαι κανέναν εκεί έξω.
Τώρα όσον αφορά τα ταξιδιωτικά ,τα περνάω επιγραμματικά βλέποντας αν υπάρχουν προτάσεις που να ταιριάζουν με τα ενδιαφέροντα μου
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.464
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Ειλικρινά έχω βαρεθεί να βλέπω στο Facebook βίντεο από ένα σωρό άσχετους που έχουν βάλει μια κάμερα στο κράνος, γυρνάνε με τη μηχανή και μιλάνε! Και το ποσταρουν σε ότι ότι μοτοσικλετιστική σελίδα που υπάρχει! Κάποιοι κάνουν και τέστ μοντέλων και έχουν και λόγο να κρίνουν ενώ δεν είναι καν έστω μηχανικοί! Και έχουν και κοινό που τους ζητάνε να κάνουν και σε άλλα μοντέλα! Υπάρχουν βέβαια και αξιόλογα βίντεο από άτομα τα οποία έχουν γνώση του αντικειμένου, όχι μόνο της μοτοσυκλέτας αλλά και του να ταξιδεύεις και να βιντεοσκοπείς. Προσωπικά θα παρακολουθήσω ένα τέτοιο βίντεο μόνο αν είναι ταξιδιωτικό και η κάμερα δείχνει το τοπίο και ΟΧΙ το κώλο του αναβάτη η τη μούρη του ( το έχω δει και αυτό με τις 360 κάμερες..) . Και τέστ νέων μοντέλων μόνο από δημοσιογράφους του ειδικού τύπου.

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να αγιάσει το στόμα σου!
" Εεεεε... το καινούργιο Keweseki.. mmmm... είναι 650 κυβικά... εεεε.. (περνάει πεζός από μπροστά)... και βγάνει 238 άλογα.Κάντε λάικ και σασκράι στο κανάλι μου"

38 λεπτά βίντεο για 2 αράδες λόγια με το ζόρι.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.708
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Μας τα εχουν κανει τσουρεκια.Εχει γεμισει ο τοπος απο ασχετους που το παιζουν σχετικοι και μας μοιραζουν απλοχερα την γνωση αναμεσα απο μποτιλιαρισμενα οχηματα.

Εχω σταματησει εδω και πολυ καιρο να τα βλεπω.
 

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.304
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοδα ειναι θα περάσει.....θα μεινουν αυτοι που αξιζει να μεινουν....
Εγω παντως τους μόνους που παρακολουθώ ειναι τους επαγγελματίες να δω τις εμπορικές προτάσεις τους...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.116
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Δεν είναι άσχημο να βλέπεις βίντεο από στοχευμένες διαδρομές που έχουν κάποιο ενδιαφέρον.
Προσωπικά τέτοια βιντεάκια τραβάω, με μηχανάκι, με αμάξι κ ποδήλατο, χωρίς να μιλάω καθόλου.
Ίσως μιλήσω λίγο στην αρχή για να εξηγήσω που είμαι κ τι διαδρομή θα κάνω ή να δώσω κάποιες πληροφορίες για την περιοχή κ την ιστορία της.
Κ αυτό πολύ είναι δηλαδή, αφού τα βιντεάκια τα δημιουργώ για την πάρτη μου κ το ytube το έχω σαν ψηφιακό μέσο αποθήκευσης.
Οι μόνοι που έχουν δικαίωμα να εκφράσουν άποψη για μοτοσικλέτες είναι οι ανεξάρτητοι δημοσιογράφοι, όσοι υπάρχουν κ οι μοτοσικλετιστές πού με κάποιον τρόπο οδηγούν συχνά διαφορετικές μοτοσικλέτες.
Γενικά είμαι κατά στο να δίνει κάποιος συμβουλές, εκτός αν κάποιοι το ζητήσουν.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
27.123
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Ειλικρινά έχω βαρεθεί να βλέπω στο Facebook βίντεο από ένα σωρό άσχετους που έχουν βάλει μια κάμερα στο κράνος, γυρνάνε με τη μηχανή και μιλάνε! Και το ποσταρουν σε ότι ότι μοτοσικλετιστική σελίδα που υπάρχει! Κάποιοι κάνουν και τέστ μοντέλων και έχουν και λόγο να κρίνουν ενώ δεν είναι καν έστω μηχανικοί! Και έχουν και κοινό που τους ζητάνε να κάνουν και σε άλλα μοντέλα! Υπάρχουν βέβαια και αξιόλογα βίντεο από άτομα τα οποία έχουν γνώση του αντικειμένου, όχι μόνο της μοτοσυκλέτας αλλά και του να ταξιδεύεις και να βιντεοσκοπείς. Προσωπικά θα παρακολουθήσω ένα τέτοιο βίντεο μόνο αν είναι ταξιδιωτικό και η κάμερα δείχνει το τοπίο και ΟΧΙ το κώλο του αναβάτη η τη μούρη του ( το έχω δει και αυτό με τις 360 κάμερες..) . Και τέστ νέων μοντέλων μόνο από δημοσιογράφους του ειδικού τύπου.

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εχεις δικιο Δημητρη στο Ελλαδα οτι δηλωσεις εισαι προσωπικα δεν βλεπω πλεον βιντεο μονο φωτο
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.646
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Τα ειπανε ολα οι προλαλησαντες.Και μου θυμηζει ενα ρητο λιγο παραφρασμενο...Εβγαλε και η μυγα λωκο και....το επαιξε ξερολας Tooth
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
698
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Να αγιάσει το στόμα σου
Το ίδιο ισχύει και για τους σούπερ ντουπερ οδηγούς,, Κάποτε με μια ανάρτηση μου στο ινσταγγραμ πέσανε να με φάνε όλοι, είχα γράψει :::Αυτό που βάζετε 3 κάμερες γύρω σας, σηκώνεται 7 ντροουν και περνάτε μέσα από μια λακκούβα με νερό και ένα κλαδάκι πεσμένο στο δρόμο με ύφος ((έτοιμος για Ντακάρ)) να το κοιτάξετε κάποιοι....
 

Kornillios

new member
Δημοσιεύσεις
105
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Moto Guzzi V100 Mandello S
Όνομα
Βασίλης
Να αγιάσει το στόμα σου
Το ίδιο ισχύει και για τους σούπερ ντουπερ οδηγούς,, Κάποτε με μια ανάρτηση μου στο ινσταγγραμ πέσανε να με φάνε όλοι, είχα γράψει :::Αυτό που βάζετε 3 κάμερες γύρω σας, σηκώνεται 7 ντροουν και περνάτε μέσα από μια λακκούβα με νερό και ένα κλαδάκι πεσμένο στο δρόμο με ύφος ((έτοιμος για Ντακάρ)) να το κοιτάξετε κάποιοι....

Γιατί οι άλλοι που πέρναγαν τα hayabusa μέσα από τα δάση λες και είναι CRF Rally?! Όλοι αυτοί είναι για να κάνουν αρπαχτή από likes, μετά από λίγο μένουν στο περιθώριο.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.616
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Τι επάγγελμα κάνεις ρωτάς τους νέους, Γιουτιούμπερ λέει ο άλλος.

Κάγκελο ο θείος μετά, ψάχνει στην επιθεώρηση εργασίας να βρει σε τι κωδικό κολλάει ένσημα
 

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
456
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Να αγιάσει το στόμα σου
Το ίδιο ισχύει και για τους σούπερ ντουπερ οδηγούς,, Κάποτε με μια ανάρτηση μου στο ινσταγγραμ πέσανε να με φάνε όλοι, είχα γράψει :::Αυτό που βάζετε 3 κάμερες γύρω σας, σηκώνεται 7 ντροουν και περνάτε μέσα από μια λακκούβα με νερό και ένα κλαδάκι πεσμένο στο δρόμο με ύφος ((έτοιμος για Ντακάρ)) να το κοιτάξετε κάποιοι....
Εν τω μεταξύ στα μισά βίντεο έχουν βάλει την κάμερα στην ουρά της μηχανής και το μόνο που βλέπουμε είναι τα οπίσθια τους! Τίποτα άλλο! Για ποιο λόγο; Αν δεν είσαι Βραζιλιάνα με στρινγκ, απλά μη το κάνεις!

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.464
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Η παρουσίαση ενός βίντεο είναι μεγάαααλη δουλειά,δεν αρκεί να πάρεις μια κάμερα να αρχίσεις να γράφεις αβέρτα και μετά πάρτε να δείτε.
Θέλει προσεκτική επιλογή από τα καλύτερα στιγμιότυπα,να τα ντύσεις με μια μουσική που να ταιριάζει και τελικά από μισή ώρα τράβηγμα να σου μείνουν 5-10 ποιοτικά λεπτά,ο θεατής βαριέται τη μακρόχρονη μονοτονία.

Αυτό το λέω και για ταξιδάκια που ανεβαίνουν κατά καιρούς στο ΥΤ.Πατάει ο άλλος το on ξεκινώντας και όταν τελικά φτάνει τότε πατάει το off.
Πετάει και ένα born to be wild και 2-3 άλλα πιασάρικα άσματα και έτοιμο το βίντεο!Απολαμβάνεις λοιπόν μια ημίωρη ακολουθία από δρόμους-δέντρα-βουνά χαράδρες-στροφές και δίπλα στο πλάνο μόνιμα μισό φέρινκ ή μισό κράνος (ανάλογα τη βάση) και ήδη έχεις νυστάξει στα πρώτα 10 δευτερόλεπτα! Tooth
 

Crazy Horse

new member
Δημοσιεύσεις
186
Ηλικία
59
Περιοχή
Λαγονήσι Αττικής
Μοτοσυκλέτα
Moto guzzi stelvio 1200 4v ntx
Όνομα
Αντώνης
Περιοχή
Λαγονήσι Αττικής
Εν τω μεταξύ στα μισά βίντεο έχουν βάλει την κάμερα στην ουρά της μηχανής και το μόνο που βλέπουμε είναι τα οπίσθια τους! Τίποτα άλλο! Για ποιο λόγο; Αν δεν είσαι Βραζιλιάνα με στρινγκ, απλά μη το κάνεις!

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υπάρχουν και κάποιες εξαιρέσεις βέβαια....

Οπίσθια από Οπίσθια έχουν διαφορά..

 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.686
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Έχω ένα μπάρμπα που κάνει βόλτα στον πεζόδρομο ,άμα δει κάνα καλό κολάν τον παίρνει από πίσω και τραβιέται μέχρι και παραλία Κατερίνης άνετα abcdefghgk
 
Top Bottom