Moto Guzzi Stelvio test ride review.

Nassosa

new member
Δημοσιεύσεις
62
Ηλικία
47
Περιοχή
Greece
Όνομα
Nassos
Μετά το V85tt πήρα βόλτα το Stelvio οποίο ήθελα πως και πως να πάρω βόλτα και δικαίως μιας και πρόκειται για μια πάρα πολύ καλή μοτοσυκλέτα.
Εκτός από το αισθητικό που εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και είναι και υποκειμενικό θα παραθέσω μερικά στοιχεία και περισσότερα μπορείτε να δείτε στο βίντεο.
1. Πολύ καλή και άνετη θέση οδήγησης. Και εννοώ όχι την σέλα όσο το τιμόνι, τα μαρσπιέ κλπ.
2. Ελαστικός κινητήρας ακόμα και με σχέση παραπάνω στο κιβώτιο.
3. Πολύ καλή προστασία από τον αέρα. Είμαι 1.80 και δεν ένιωσα ποτέ να με χτυπάει ο αέρας στο κράνος και με ταχύτητα 130χλμ περίπου.
4. Λίγο σκληρό κιβώτιο ταχυτήτων εώς πολύ θα έλεγα. Εβαζα πρώτη και κουνιόταν όλη η μοτοσυκλέτα.
5. Δεν ένιωσα ποτέ το βάρος της και είναι από τις βαριές μοτοσυκλέτες.
6. ΤΟΠ ΤΟΠ εξοπλισμό ακόμα και στο απλό μοντέλο. Το απλό νομίζω δεν έχει τα ραντάρ που βοηθάνε στο adaptive cruise control και δεν έχει quickshifter. Όλα τα άλλα και πιστέψτε με είναι πολλά τα έχει πάνω και το απλό μοντέλο με 16.500.

αυτά περισσότερα στο βίντεο.

 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.705
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Τα Γιαννενα εδω και καποια χρονια ειναι μια απο τις πυλες των Ευρωπαιων μοτοσυκλετιστων στην Ελλαδα και θα ελεγα οτι εχω μια γενικη εικονα των τασεων.Τα stelvio λοιπον ολο και πληθαινουν.
 

Kornillios

new member
Δημοσιεύσεις
103
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Moto Guzzi V100 Mandello S
Όνομα
Βασίλης
Τα είχα γραψει προ μηνών κ εγώ όταν το πρωτοδηγησα, για τα λεφτά που κοστίζει παίρνεις πολλή μοτοσυκλέτα!!!!

Ακόμα και με full extra το Stelvio είναι πιο οικονομικό από τα αντίστοιχα της αγοράς! Το μόνο που του λείπει είναι μία έστω ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενη ανάρτηση (αν όχι σαν την Ohlins Semic Active του Mandello) και θα ήταν best seller.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.705
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ακόμα και με full extra το Stelvio είναι πιο οικονομικό από τα αντίστοιχα της αγοράς! Το μόνο που του λείπει είναι μία έστω ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενη ανάρτηση (αν όχι σαν την Ohlins Semic Active του Mandello) και θα ήταν best seller.
Δεν του λειπει η ηλεκτρονικη για να πουλησει,αλλα η εμπιστοσυνη στην φιρμα η οποια θα ερθει με τον καιρο.
 

Kornillios

new member
Δημοσιεύσεις
103
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Moto Guzzi V100 Mandello S
Όνομα
Βασίλης
Δεν του λειπει η ηλεκτρονικη για να πουλησει,αλλα η εμπιστοσυνη στην φιρμα η οποια θα ερθει με τον καιρο.

Δεν θα διαφωνήσω! Παίζει ρόλο και η εμπιστοσύνη αλλά και η διαφήμιση της μάρκας η οποία ήταν ολίγον ανύπαρκτη. Θεωρώ πως μετά την ανακοίνωση του Mandello άρχισε να τραβάει πιο πολύ κόσμο ακόμα και για το V7 & V85TT τα οποία τα βλέπω πιο συχνά στο δρόμο το τελευταία διάστημα.
 

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
453
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Το έλεγαν οι τύποι στο Moto , ο συγκεκριμένος κινητήρας δεν έχει σχέση με ότι είχε συνηθίσει ο κόσμος από τη M G.

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nassosa

new member
Δημοσιεύσεις
62
Ηλικία
47
Περιοχή
Greece
Όνομα
Nassos
Το έλεγαν οι τύποι στο Moto , ο συγκεκριμένος κινητήρας δεν έχει σχέση με ότι είχε συνηθίσει ο κόσμος από τη M G.

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συμφωνώ. Δεν έχω οδηγήσει πολλά M.G. αλλά αυτό και το Mandello διαφέρουν πάρα πολύ.
 
Top Bottom