Klr 650 2005 γνώμες παρακαλώ

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.685
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δυσκολο να βρεις περιφερειακα αν σου σπασουν.Για τα υπολοιπα θα σου απαντησουν πρωην ιδιοκτητες.
 

scrabler

new member
Δημοσιεύσεις
326
Ηλικία
56
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
KLR 650
Όνομα
Giorgos
Σαν νυν κάτοχος (υπάρχουμε και οι νυν ακόμα @Pan-dvs) θα σου έλεγα πως θα πρέπει να ξέρεις τι παίρνεις, δηλ ένα μηχανακι 20 χρονών που θα χρειαστεί αρκετά μαζέματα και που πιθανά να μην έχει κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης (αν δεν τον ξέρεις). Εγω το χω 3 χρόνια, το χρησιμοποιώ καθημερινά, μ αυτό παω δουλεια, μ αυτό παω διακοπές, μ αυτό κάνω βόλτες. Προχτές μ αυτό πηγα και γυρισα τριήμερο στη Β. Εύβοια. Αλλά το προσέχω και βάζω το χέρι στη τσέπη όταν χρειάζεται.

Τώρα τι να πρωτοκοιτάξεις? Αν εχει αλυσιδογράναζα? Λάστιχα? Φρένα/δισκόπλακες? Αν του χουν ρυθμισει βαλβιδες? Αν έχουν αλλάξει ποτε αντιψυκτικό ή υγρά φρένων? Αν θέλει καθάρισμά το καρμπ? Αν έχει καινούργια μπαταρία? Αν έχει αλλαχτεί το doohickey? Αν σταζει το ρουμπινέτο? Αν θελει τσιμουχες/ελατηρια μπροστινου? Απ όλα αυτά θα περάσεις θες δε θες αλλά μπορεις να το κανεις σιγα σιγά.

Αυτά τα μηχανάκια είναι ωραία κι αρχοντικά και μια χαρά τα κάνουν όλα αλλά θέλει ν' ασχοληθείς μαζί τους, να χεις κι ένα μάστορα που να τον εμπιστεύεσαι. Αντ/κά βρίσκεις αρκεί να προβλέπεις και να το "ακούς". Αλλά μη περιμένεις να δώσεις 1,5 χιλιάρικο και να νομίζεις πως αγόρασες κούτα τενερέ! Θέλει προσπάθεια κι από σένα για να το φέρεις στο σημείο εκείνο που να το θεωρείς "αξιόπιστο". Αλλιώς βρες κάτι μικρότερο και πιο καινούργιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.456
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Αν το βρεις σε καλή κατάσταση,τουλάχιστον τα εμφανή όπως λέει και ο Γιώργος και φτηνό πάρτο.Λάστιχα-αλυσιδογράναζα κλπ αναλώσιμα τα αλλάζεις εύκολα,το θέμα είναι μη σου βγάλει καδένα εκκεντροφόρου ή χειρότερα αντιβάρων,γιατί αν ναι,τότε θα θελήσει και γλύστρες ή ακόμα το πολλαπλό γρανάζι του στροφάλου που δίνει κίνηση στις καδένες.
 

Δημητρης

new member
Δημοσιεύσεις
59
Ηλικία
27
Περιοχή
θεσσαλονικη
Όνομα
δημητρης
Αυτό είναι το μηχανάκι φαίνεται να το έχει σε καλή κατάσταση
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.685
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αυτό είναι το μηχανάκι φαίνεται να το έχει σε καλή κατάσταση
Φαινετε αρκετα προσεγμενο και εχει αρκετες φωτογραφιες κατι πολυ θετικο.
 

Δημητρης

new member
Δημοσιεύσεις
59
Ηλικία
27
Περιοχή
θεσσαλονικη
Όνομα
δημητρης
Και η τιμουλα του είναι συζήτησημη κιόλας
Φαίνεται να το έχει άνθρωπος πάνω από 45 χρόνων και πιστεύω το έχει σε καλή κατάσταση και όχι παραμελημένο
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.685
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Και η τιμουλα του είναι συζήτησημη κιόλας
Φαίνεται να το έχει άνθρωπος πάνω από 45 χρόνων και πιστεύω το έχει σε καλή κατάσταση και όχι παραμελημένο

Δες το απο κοντα και πηγαινε το σε ενα συνεργειο αν εχεις ακρες στην περιοχη.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.678
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Γιατί αν ήσουνα Αθήνα θα σου συστηνα τον μηχανικό μου ,που το πήγαινα όταν είχα το KLR την περίοδο 2006-2008.
Θα σου πω λοιπόν από την λιγοχρονη εμπειρία μου τα εξής.Εγω το αγόρασα με 5000 χλμ σχεδόν καινούργιο.Το μηχανάκι αν ξέρεις τι ζητάς,είναι το ιδανικό μηχανάκι για την Ελλάδα.Πολυ παρεξηγημένο όμως σ' αυτήν την χώρα που ο βασιλιάς είναι το ΧΤ 500-600.Στην Αμερική που είναι πολύ πιο ώριμη αγορά από μας,το Klr600-650, είναι διαχρονικά εδώ και 40 χρόνια σχεδόν το πιο καλό πουλημένο μηχανάκι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ κυβικών.Εκει υπάρχουν και χιλιάδες after market αξεσουάρ που το απογειώνουν,αλλά και φόρουμ ιδιοκτητών που σου λύνουν κάθε απορία.Ενα μηχανάκι που τα κάνει όλα,στον μέσο όρο,και σου χαρίζει περισσότερα απ' όσα σου ζητάει.Το μόνο του ελαττωμα,που με ενοχλούσε εμένα,ήταν η σέλα βασανιστήριο, άλλα αυτό ήταν για τα δικά μου οπίσθια και βάρος.Οτι δεις , οδήγησε το,και κυρίως να στο ελέγξει μηχανικός που να ασχολείται με KLR,και να ξέρει το μοντέλο (εξουσιοδοτημένος) κατά προτίμηση,και αν είναι δυνατόν και έμπιστος, διότι κυκλοφορεί πολύ απατεωνια εκεί έξω.Οτι άλλο θες ρώτα.
 

Δημητρης

new member
Δημοσιεύσεις
59
Ηλικία
27
Περιοχή
θεσσαλονικη
Όνομα
δημητρης
Κατάλαβα σε ευχαριστώ πολύ π το σκέφτηκες
Ο μάστορας π θα το πάω τον γνωρίζω θα μου πει αν το μηχανάκι είναι η δν είναι εντάξει

Xt δεν θα ήθελα καθώς όλη η Ελλάδα έχει xt
Και το klr είναι ίδια περίπου φαση
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.685
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Κατάλαβα σε ευχαριστώ πολύ π το σκέφτηκες
Ο μάστορας π θα το πάω τον γνωρίζω θα μου πει αν το μηχανάκι είναι η δν είναι εντάξει

Xt δεν θα ήθελα καθώς όλη η Ελλάδα έχει xt
Και το klr είναι ίδια περίπου φαση
Δεν ειναι ιδια φαση αγαπητε.Το klr ειναι μια κατηγορια πανω.Δεν ειναι τυχαια το νουμερο ενα μουλαρι στην Αμερικη, οπως ειπε και ο Πανος,εδω και παρα πολλα χρονια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom