Honda Africa Twin Rally

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)


Τη μοτοσυκλέτα αυτή την είχε παρουσιάσει στην έκθεση του Μιλάνου η Honda μαζί με άλλες “φτιαγμένες” Africa Twin και παρά το γεγονός ότι άρεσε σε πολύ κόσμο, δεν της δώσαμε περισσότερη δημοσιότητα καθώς πιστεύαμε ότι είναι άλλη μια one-off μοτοσυκλέτα.
Όμως η ιταλική εταιρεία RedMoto που έχει αναλάβει για λογαριασμό της Honda να μετατρέπει στα CRF σε Enduro, κατάφερε να πάρει την έγκριση από την Honda Ιαπωνίας για να βγάλει σε κανονική παραγωγή αυτή εδώ την Africa Twin Rally και να μπορεί να πουληθεί μέσα από το επίσημο δίκτυο αντιπροσώπων της.



Η τιμή της στην Ιταλία θα είναι 21.490 ευρώ για την έκδοση με το manual κιβώτιο ταχυτήτων και 22.640 ευρώ για το DCT.

πηγή: motomag.gr
 

elis_gs

member
Δημοσιεύσεις
524
Ηλικία
36
Περιοχή
Tirana - Albania
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200 GSA LC
Όνομα
Elis
Περιοχή
Tirana - Albania
Έχει ξεφύγει η Honda σε τιμές.... Παρόλα αυτά δείχνει όμορφο

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
Φτηνό είναι θα πουλήσει μαζικά
 

vpentza

new member
Δημοσιεύσεις
199
Περιοχή
ΥπερΝότιος-ΝοτιοΜακεδόνας
Μοτοσυκλέτα
R1200GS/2011
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Αθήνα
Εχω οδηγήσει τη "πολιτική" έκδοση.....τραχύς κινητήρας που δεν συντελεί στην οδηγική απόλαυση.
Οπως και το εικονιζόμενο, έτσι και το "πολιτικό", υπερβολικά πολλά τα λεφτά γι αυτό που προσφέρει
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.515
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εχω οδηγήσει τη "πολιτική" έκδοση.....τραχύς κινητήρας που δεν συντελεί στην οδηγική απόλαυση.
Οπως και το εικονιζόμενο, έτσι και το "πολιτικό", υπερβολικά πολλά τα λεφτά γι αυτό που προσφέρει

Το εχω καβαλησει,αλλα δεν το εχω οδηγησει.Παρολα αυτα η εντυπωση που μου αφησε δεν ητανε και η καλυτερη.
 

vpentza

new member
Δημοσιεύσεις
199
Περιοχή
ΥπερΝότιος-ΝοτιοΜακεδόνας
Μοτοσυκλέτα
R1200GS/2011
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Αθήνα
Το DCT είναι πολύ ωραίο gadget, το μοτερ όμως είναι τραχύ και δύστροπο.
Στα τοοοοοόσα λεφτά που ζητάει ο Σαρακάκης, θα ζητούσα να ψωνίσω μοτοσυκλέττα all around και οχι κάτι εξειδικευμένο.....
Οταν βάλουμε στη ζυγαριά τα μοντέλα με παραπλήσιο κόστος κτήσης, το Honda χάνει με "το καλημέρα".....
 

Ilias vara

wolf
Δημοσιεύσεις
2.882
Περιοχή
θεσσαλονικη
Μοτοσυκλέτα
VARADERO MK3 HONDA ADV350
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΣΕΡΡΕΣ
Το DCT είναι πολύ ωραίο gadget, το μοτερ όμως είναι τραχύ και δύστροπο.
Στα τοοοοοόσα λεφτά που ζητάει ο Σαρακάκης, θα ζητούσα να ψωνίσω μοτοσυκλέττα all around και οχι κάτι εξειδικευμένο.....
Οταν βάλουμε στη ζυγαριά τα μοντέλα με παραπλήσιο κόστος κτήσης, το Honda χάνει με "το καλημέρα".....

η διαφορα βασιλη ειναι οτι το συγκεκριμενο βγηκε για να δημιουργησει μια κατηγορια περισσοτερο off ..δεν θα πω αν τα καταφερε γιατι δεν το πηγα σε βουνο αλλα τα χρηματα που πρεπει να το αγορασει καποιος στην ελλαδα ειναι οντως πολλα...αλλα δυστυχως δεν ειμαστε το μεγαλο αγοραστικο κοινο που θα ορισουμε τις πωλησεις των εταιριων....
 

vpentza

new member
Δημοσιεύσεις
199
Περιοχή
ΥπερΝότιος-ΝοτιοΜακεδόνας
Μοτοσυκλέτα
R1200GS/2011
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Αθήνα
η διαφορα βασιλη ειναι οτι το συγκεκριμενο βγηκε για να δημιουργησει μια κατηγορια περισσοτερο off ..δεν θα πω αν τα καταφερε γιατι δεν το πηγα σε βουνο αλλα τα χρηματα που πρεπει να το αγορασει καποιος στην ελλαδα ειναι οντως πολλα...αλλα δυστυχως δεν ειμαστε το μεγαλο αγοραστικο κοινο που θα ορισουμε τις πωλησεις των εταιριων....

Ηλία, ο αντιπρόσωπος δεν φημιζόταν ποτέ για την φιλική τιμολόγηση......έτσι και τώρα....
Δεν γίνεται να δώσεις 16-17.000 μόνο για το βουνό...δίνεις 20.000 και μπορεις να αλλάξεις και ήπειρο...
 

Ilias vara

wolf
Δημοσιεύσεις
2.882
Περιοχή
θεσσαλονικη
Μοτοσυκλέτα
VARADERO MK3 HONDA ADV350
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΣΕΡΡΕΣ
Ηλία, ο αντιπρόσωπος δεν φημιζόταν ποτέ για την φιλική τιμολόγηση......έτσι και τώρα....
Δεν γίνεται να δώσεις 16-17.000 μόνο για το βουνό...δίνεις 20.000 και μπορεις να αλλάξεις και ήπειρο...
Και 12 μην σου πω

“Αξίζει, φίλε μου, να υπάρχεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει” -
 

vpentza

new member
Δημοσιεύσεις
199
Περιοχή
ΥπερΝότιος-ΝοτιοΜακεδόνας
Μοτοσυκλέτα
R1200GS/2011
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Αθήνα
Και 12 μην σου πω

“Αξίζει, φίλε μου, να υπάρχεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει” -

Ξέρω πού το πας και.....συμφωνώ ότι και με 10, 11 και 12.000 μπορείς να γυρίσεις τον πλανήτη Yes
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
μια εμβολιμη αποψη αν θετε ....και με 6000-7000 μπορεις να κανεις τον γυρο του κοσμου πχ ural, Royal enfield, κλπ κλπ απο κει και περα ειναι το τι διαθετεις και το γνωστό ρητό "οι ταύλες πληρώνονται" η " ή καθε ταύλα εχει και την τιμή της" .....
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.515
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
μια εμβολιμη αποψη αν θετε ....και με 6000-7000 μπορεις να κανεις τον γυρο του κοσμου πχ ural, Royal enfield, κλπ κλπ απο κει και περα ειναι το τι διαθετεις και το γνωστό ρητό "οι ταύλες πληρώνονται" η " ή καθε ταύλα εχει και την τιμή της" .....

Εδω κανουνε τον γυρο του κοσμου με βεσπακια και παπακια των 1000 ευρω.

Δεν θελει μηχανη με πολλα λεφτα,κακαλα θελει.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.515
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Κάκαλα αλλά και μυαλό.....
Τα κάκαλα δεν φτάνουν, αντίθετα, μόνα τους μπορούν να σε μπλέξουν

Aφου καταβαλες τι εννοω,γιατι με παιδευεις?:D
 
Top Bottom