F800GS

Nikolas

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
50
Περιοχή
Λευκαδα
Όνομα
Νίκος
Καλησπέρα στην Παρέα

Έχω μολιΣ αγοράσει το F800GS 2024

Από την αρχή κάνει ένα θόρυβο από την περιοχή τηΣ αλυσίδας ( MEndurance ) από το μπροστινό μεροΣ τηΣ ...σε κάθε λακούβα του οδοστρώματος .... μεταλλικός θόρυβος....
Στην αρχή νόμιζα ότι είναι ο λασπωτηραΣ

Ρώτησα στην BMW και μου είπαν(τεχνικοΣ )
Ότι όλα τα GS έτσι κάνουν .....δηλδ χτυπάει η αλυσίδα σε ένα ειδοΣ καλυματοΣ (δεν ξέρω πωΣ λέγεται).....λόγω ότι το ψαλίδι είναι μακρύ... Κάτι τέτοιο τεσπά... ΕχειΣ κσνδιΣ εμπειρία με το θέμα ? Ισχύει? Και τι μπορεί να γίνει?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.672
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δεν ξερω ποσο πολυς ειναι ο θορυβος αλλα η αλυσιδα μπορει να θελει λιγο τεντωμα.
 

Nikolas

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
50
Περιοχή
Λευκαδα
Όνομα
Νίκος
Δεν ξερω ποσο πολυς ειναι ο θορυβος αλλα η αλυσιδα μπορει να θελει λιγο τεντωμα.
Δεν είναι πολύ....μου ειπαν όσο και να τεντωθεί το ίδιο ... ακουμπάει..δεν ξέρω εάν το λέω σωστά δεν είναι ότι βρίσκει στο "φτερό" θα το έκανε και συνέχεια συνεπωΣ .......απλά προσπαθώ να βρω και αλλουΣ που έχουν την εμπειρία .εάν ναι ..οπότε έτσι θα είναι όπως μου λέει Bmw
 

Nikolas

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
50
Περιοχή
Λευκαδα
Όνομα
Νίκος
Πολύ σωστά.....όταν βρησκω κάποιον με Gs... Και μου δίνεται θα αρχίσω να ρωτώ.....
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.672
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Tι μηχανη ειχες πριν Νικολα?
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.627
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Στο προηγούμενο f 800 έτσι κάνει,χτυπάει ,αλλά δεν είναι κάτι επιφοβο
 

Nikolas

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
50
Περιοχή
Λευκαδα
Όνομα
Νίκος
Στο προηγούμενο f 800 έτσι κάνει,χτυπάει ,αλλά δεν είναι κάτι επιφοβο
Α ναι? Ευχαριστώ......Μάλλον βρήκα τι είναι από μόνος μου χτυπάει στην γλυστρα....για να μην χτυπήσει το γρανάζι ....όταν κατεβαίνει η η ανάρτηση λασκαρει λίγο η αλυσίδα.ε και ακουμπάει.....και τέντωμα πιο πολύ να γίνει το ίδιο κάνει ...νομιζω και άλλες μηχανές το κάνουν αν και πρώτη φορά το παρατήρησα.... οποτε καπωΣ ησύχασα ....
 

Nikolas

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
50
Περιοχή
Λευκαδα
Όνομα
Νίκος
Τα Μπε μπε εχουν καποιες ιδιαιτεροτητες.
Σωστά αυτό καταλάβαινω σιγά σιγά και εγώ φίλε ....θα δούμε....δεν υπάρχει πιο ωραίο να ανακαλύπτω καινούργια πράγματα...
 

Nikolas

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
50
Περιοχή
Λευκαδα
Όνομα
Νίκος
Στο προηγούμενο f 800 έτσι κάνει,χτυπάει ,αλλά δεν είναι κάτι επιφοβο
Το εχειΣ ακόμα. Φίλε?....όταν μπορείς πεΣ μου τι να προσέχω στην πορεία. Ευχαριστώ
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.627
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Α ναι? Ευχαριστώ......Μάλλον βρήκα τι είναι από μόνος μου χτυπάει στην γλυστρα....για να μην χτυπήσει το γρανάζι ....όταν κατεβαίνει η η ανάρτηση λασκαρει λίγο η αλυσίδα.ε και ακουμπάει.....και τέντωμα πιο πολύ να γίνει το ίδιο κάνει ...νομιζω και άλλες μηχανές το κάνουν αν και πρώτη φορά το παρατήρησα.... οποτε καπωΣ ησύχασα ....
Μην την παρασφιξεις,μάλλον και στο δικό σου έχουν επιλέξει τον ίδιο τρόπο να δουλεύει.
 
Top Bottom