Devil's Throat - A Balkans Trip (Дяволското гърло)

Cookosrider

new member
Δημοσιεύσεις
52
Ηλικία
46
Όνομα
Cookos
Deνil's Throat - A Balkans Trip (Дяволското гърло)

Ανυπομονώ να γράψω νέες σελίδες στο ταξιδιωτικό μου ημερολόγιο, και αυτή τη φορά ξεκινώ με ένα εκπληκτικό διήμερο ταξίδι στη Βουλγαρία. Θα σας ταξιδέψω μέσα από τον μαγευτικό δρόμο του Φαραγγιού του Τρίγκραντ, απολαμβάνοντας τα εκπληκτικά τοπία της Ροδόπης και την ανεμπόδιστη πανοραμική ομορφιά που απλώνεται γύρω μου. Η οδήγηση μέσα από αυτόν τον δρόμο είναι μια εμπειρία που κόβει την ανάσα. Τα τούνελ και οι γκρεμοί δημιουργούν έναν μοναδικό χαρακτήρα, ενώ το τοπίο σαγηνεύει με την ομορφιά του. Αλλά αυτή είναι μόνο η αρχή της περιπέτειας μου. Θα καταφέρουμε να ανακαλύψουμε το μυστήριο που κρύβεται στη Σπηλιά του Διαβόλου, ένα μέρος γεμάτο μοναδική μαγεία αλλά και μια απρόσμενη επικινδυνότητα. Εκεί θα αφεθώ στη γοητεία του καταρράκτη που ρέει μέσα από το στόμα του Διαβόλου, ενώ θα ανακαλύψω και τον θρύλο που συνδέεται με αυτό το μυστηριώδες μέρος. Οι παραδόσεις λένε ότι ο Ορφέας χρησιμοποίησε αυτήν τη διαδρομή για να καταφέρει να φτάσει στον Κάτω Κόσμο. Θα ανακαλύψουμε την ομορφιά της Βουλγαρίας και θα δημιουργήσουμε ανεξίτηλες αναμνήσεις...


ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: https://traveldiary.gr/index.php/2023/07/19/devils-throat-trigrad/
 
Τελευταία επεξεργασία:

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Deνil's Throat - A Balkans Trip (Дяволското гърло)

Ανυπομονώ να γράψω νέες σελίδες στο ταξιδιωτικό μου ημερολόγιο, και αυτή τη φορά ξεκινώ με ένα εκπληκτικό διήμερο ταξίδι στη Βουλγαρία. Θα σας ταξιδέψω μέσα από τον μαγευτικό δρόμο του Φαραγγιού του Τρίγκραντ, απολαμβάνοντας τα εκπληκτικά τοπία της Ροδόπης και την ανεμπόδιστη πανοραμική ομορφιά που απλώνεται γύρω μου. Η οδήγηση μέσα από αυτόν τον δρόμο είναι μια εμπειρία που κόβει την ανάσα. Τα τούνελ και οι γκρεμοί δημιουργούν έναν μοναδικό χαρακτήρα, ενώ το τοπίο σαγηνεύει με την ομορφιά του. Αλλά αυτή είναι μόνο η αρχή της περιπέτειας μου. Θα καταφέρουμε να ανακαλύψουμε το μυστήριο που κρύβεται στη Σπηλιά του Διαβόλου, ένα μέρος γεμάτο μοναδική μαγεία αλλά και μια απρόσμενη επικινδυνότητα. Εκεί θα αφεθώ στη γοητεία του καταρράκτη που ρέει μέσα από το στόμα του Διαβόλου, ενώ θα ανακαλύψω και τον θρύλο που συνδέεται με αυτό το μυστηριώδες μέρος. Οι παραδόσεις λένε ότι ο Ορφέας χρησιμοποίησε αυτήν τη διαδρομή για να καταφέρει να φτάσει στον Κάτω Κόσμο. Θα ανακαλύψουμε την ομορφιά της Βουλγαρίας και θα δημιουργήσουμε ανεξίτηλες αναμνήσεις...


ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: https://traveldiary.gr/index.php/2023/07/19/devils-throat-trigrad/
GivingGiving
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Έκατσα και το είδα όλο χωρίς ούτε ένα δευτερόλεπτο fast forward.
Πανέμορφα πλάνα,ευρηματική περιγραφή και αριστουργηματική μουσική υπόκρουση!

Μπράβο και πάλι μπράβο!
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Πολύ ωραία περιήγηση.
Στο Dospat ήθελα να πάω Δεκέμβρη του '19.
Πέρασα τα σύνορα κ εκεί που έβγαλα βινιέτα ο ντόπιος με ρώτησε πού πάω.
Του είπα που κ αμέσως με απέτρεψε, γιατί ναι μεν ο καιρός ήταν καλός, αλλά προς το βράδυ θα έριχνε χιόνι.
Κ είχε δίκιο, γιατί το απόγευμα της ίδιας μέρας, ενώ βρισκόμουν Σόφια, άρχισε να χιονίζει κ το οδόστρωμα έπιασε λεπτό στρώμα χιονιού.
 

Cookosrider

new member
Δημοσιεύσεις
52
Ηλικία
46
Όνομα
Cookos
Πολύ ωραία περιήγηση.
Στο Dospat ήθελα να πάω Δεκέμβρη του '19.
Πέρασα τα σύνορα κ εκεί που έβγαλα βινιέτα ο ντόπιος με ρώτησε πού πάω.
Του είπα που κ αμέσως με απέτρεψε, γιατί ναι μεν ο καιρός ήταν καλός, αλλά προς το βράδυ θα έριχνε χιόνι.
Κ είχε δίκιο, γιατί το απόγευμα της ίδιας μέρας, ενώ βρισκόμουν Σόφια, άρχισε να χιονίζει κ το οδόστρωμα έπιασε λεπτό στρώμα χιονιού.

Βινιέτα λόγω αυτοκινήτου να φανταστώ.. Γιατί από όσο ξέρω οι μοτοσυκλέτες δεν έχουν, σωστά;
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Βινιέτα λόγω αυτοκινήτου να φανταστώ.. Γιατί από όσο ξέρω οι μοτοσυκλέτες δεν έχουν, σωστά;

Ναι, αυτοκίνητο.
Έδωσα 10€ για μια εβδομαδιαία.
Έτσι κ αλλιώς δεν γινόταν να πάρω μοτοσυκλέτα, γιατί ξέραμε πώς κάποια στιγμή θα βρούμε χιόνια .
 
Top Bottom