ελαστικά για benelli trk 502

karellen

old member
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Πολλές παρτίδες βγήκαν ελαττωματικές και κούναγε το τιμόνι.

KostasT

old member
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Εγώ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα Νίκο. Απλά δεν με ικανοποίησαν καθόλου οδηγικα σε σχέση με τα 5αρια! Όπως και σε μια συντροχο που της είπα να μην τα βάλει, αλλά τα έβαλε και το μετανοιωσε μετά από 9 μήνες!

KostasT

old member
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Κουνηματα ατσαλα στο τιμονι ειδικα μετα τα 120χλμ
Δεν προλαβα ρε φιλε να το καταλαβω. Φυγανε σε διαστημα ολιγων μηνων μετρημενων στα δαχτυλα του ενος χεριου Tooth

stelios62

Μαθουσάλας member
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εγω ετοιμαζομαι για τα Michelin Road 6 ή τα Power 6 αναλογως τι θα μου κατσει ...... αλλα εχω μια απορια.
Φιλος εβαλε τα Pirelli και του κουναει στα 180 km/h το τιμονι , το θεμα ειναι γιατι δεν φαινονται στην ζυγοσταθμιση αυτα τα προβληματα. cdefghig
Βεβαια χωρις να ειμαι ειδικος νομιζω οτι στην αρχικη ζυγοσταθμιση δεν τρεχει το λαστιχο πανω απο 60-70 km/h επανω στο μηχανημα , οποτε δυο τινα ισως συμβαινουν ή δεν γινεται σωστη ζυγοσταθμιση ή το λαστιχο οταν τρεξει με φορτιο επι του πρακτεου βγαζει τα κουσουρια του ... αν εχει.

Απο μικρη προσωπικη εμπειρια εχω δει να κουναει το τιμονι αλλα μεσα σε ενα περιορισμενο ευρος π.χ. απο 90 εως 110 km/h , τωρα βεβαια καθε μοτο εχει την δικη της ιδιοσυγκρασια .... god bless us ....! facepalm 2

karellen

old member
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Στέλιο αν η ζυγοστάθμιση είναι σωστή δεν κουνάει ούτε στα 60-70 αλλά ούτε και στα 160-170.
Pirelli βάζω χρόνια στα γσ μου και τα 200-210 τα πάει ακλόνητα.

KostasT

old member
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Εγω ετοιμαζομαι για τα Michelin Road 6 ή τα Power 6 αναλογως τι θα μου κατσει ...... αλλα εχω μια απορια.
Φιλος εβαλε τα Pirelli και του κουναει στα 180 km/h το τιμονι , το θεμα ειναι γιατι δεν φαινονται στην ζυγοσταθμιση αυτα τα προβληματα. cdefghig
Βεβαια χωρις να ειμαι ειδικος νομιζω οτι στην αρχικη ζυγοσταθμιση δεν τρεχει το λαστιχο πανω απο 60-70 km/h επανω στο μηχανημα , οποτε δυο τινα ισως συμβαινουν ή δεν γινεται σωστη ζυγοσταθμιση ή το λαστιχο οταν τρεξει με φορτιο επι του πρακτεου βγαζει τα κουσουρια του ... αν εχει.

Απο μικρη προσωπικη εμπειρια εχω δει να κουναει το τιμονι αλλα μεσα σε ενα περιορισμενο ευρος π.χ. απο 90 εως 110 km/h , τωρα βεβαια καθε μοτο εχει την δικη της ιδιοσυγκρασια .... god bless us ....! facepalm 2
Ασε τα 6αρια.Φιλικη συμβουλη. Μετα μην πεις οτι δεν σου το ειπα.
btw....Τα S23 ειναι γλυκισμα μιαμ μιαμ abcde Ουτε γλυστρηματα ουτε τιποτα! Βεντουζα (που ελεγε ο συγχωρεμενος συνονοματος)
@maik900 πως σου ξεφυγε αρθρο για τα S23;

dikoukos

old member
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Ασε τα 6αρια.Φιλικη συμβουλη. Μετα μην πεις οτι δεν σου το ειπα.
btw....Τα S23 ειναι γλυκισμα μιαμ μιαμ abcde Ουτε γλυστρηματα ουτε τιποτα! Βεντουζα (που ελεγε ο συγχωρεμενος συνονοματος)
@maik900 πως σου ξεφυγε αρθρο για τα S23;
Κωστα εγω τα εχω βολευτεί τα εξαρια γλιστριματα μετα τα 15000 χλμ Για να δουν αυτα τα χλμ τα s23 πρέπει να βγουν τα λινα

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Έχω τα road 5 σχεδόν 12000. Δεν είμαι ήρεμος οδηγός συνήθως. Προς το παρόν ανταποκρίνονται ακόμα καλά. Φθορά φυσιολογική, δείχνουν άνετα ότι θα βγάλουν άλλα 5000χλμ. Αν ζεσταθούν γίνονται βεντούζες κυριολεκτικά! Το χειμώνα είχα κάποια γλιστρηματα κυρίως σε έξοδο στροφής. Αν δε τα βρεις επειδή είναι παλιό μοντέλο, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για τα Dunlop mutant. Όχι τα roadsmart γιατί είναι sport touring και θέλει λίγο παραπάνω ζεσταμα.

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

KostasT

old member
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Κωστα εγω τα εχω βολευτεί τα εξαρια γλιστριματα μετα τα 15000 χλμ Για να δουν αυτα τα χλμ τα s23 πρέπει να βγουν τα λινα
Μην το λες.γλυστριματα με τα 6αρια ειχα με το που τα εβαλα. Χωρια του οτι δεν βεντουζαρισαν ποτε σαν τα 5αρια. Και δεν το λεω μονο εγω.
Για τα δε S23 θα σου πω ποτε θα βγουν τα λινα. Τουλαχιστον στα 20 και τα 21 τα λινα τους τα ειδα περι τα 18000χλμ.

KostasT

old member
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Έχω τα road 5 σχεδόν 12000. Δεν είμαι ήρεμος οδηγός συνήθως. Προς το παρόν ανταποκρίνονται ακόμα καλά. Φθορά φυσιολογική, δείχνουν άνετα ότι θα βγάλουν άλλα 5000χλμ. Αν ζεσταθούν γίνονται βεντούζες κυριολεκτικά! Το χειμώνα είχα κάποια γλιστρηματα κυρίως σε έξοδο στροφής. Αν δε τα βρεις επειδή είναι παλιό μοντέλο, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για τα Dunlop mutant. Όχι τα roadsmart γιατί είναι sport touring και θέλει λίγο παραπάνω ζεσταμα.

Στάλθηκε από το 2306EPN60G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Προσοχη.Τα 5 αρια επειδη τα ειχα βαλει 6,7 φορες βεντουζαρουν σαν σπορ ελαστικο στη στροφη οταν ζεσταθουν. Ομως αν τα πιεσεις παρα πολυ θα τα καψεις στο πλαι και ουαι κι αλλοιμονο μετα (προσωπικη εμπειρια απο Αθ. Διακο προς Αμφισσα). Στριβεις ορθιος. Ωστοσο τα αλλαζα περι τα 20000χλμ.Καποια μου κρατησαν και 22000χλμ.

stelios62

Μαθουσάλας member
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Προσοχη.Τα 5 αρια επειδη τα ειχα βαλει 6,7 φορες βεντουζαρουν σαν σπορ ελαστικο στη στροφη οταν ζεσταθουν. Ομως αν τα πιεσεις παρα πολυ θα τα καψεις στο πλαι και ουαι κι αλλοιμονο μετα (προσωπικη εμπειρια απο Αθ. Διακο προς Αμφισσα). Στριβεις ορθιος. Ωστοσο τα αλλαζα περι τα 20000χλμ.Καποια μου κρατησαν και 22000χλμ.

Tι εννοείς θα τα "καψεις στο πλάι" ? Ότι σκληραίνει δια παντός η πλαϊνή γόμα τους ? ... γιατί για φάγωμα δεν έδειχναν και τα δικά μου 5ρια όταν μου έτυχε και μένα μια φάση ατυχίας ( απο το πίσω) εκεί στα 17000 km ...τώρα έχουν 32000 ...!

Πάντως ο γνωστός μας ταξιδευτής εδώ στο φόρουμ με φρέσκα 6ρια ( 3000 km) και δικαβαλο ... δεν πιανοταν σε στροφιλικι.

Για τα Bridgestone δεν ακούω θετικά στο ... καφενείο του συνεργείου ...!Bcdefgh

KostasT

old member
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Tι εννοείς θα τα "καψεις στο πλάι" ? Ότι σκληραίνει δια παντός η πλαϊνή γόμα τους ? ... γιατί για φάγωμα δεν έδειχναν και τα δικά μου 5ρια όταν μου έτυχε και μένα μια φάση ατυχίας ( απο το πίσω) εκεί στα 17000 km ...τώρα έχουν 32000 ...!

Πάντως ο γνωστός μας ταξιδευτής εδώ στο φόρουμ με φρέσκα 6ρια ( 3000 km) και δικαβαλο ... δεν πιανοταν σε στροφιλικι.

Για τα Bridgestone δεν ακούω θετικά στο ... καφενείο του συνεργείου ...!Bcdefgh
Καλοριζικα, καλοπατητα τα 6αρια. Giving
Για τα S23 δεν αλλαζω γνωμη.Μπορει να ετυχε σε συγκεκριμενο λαστιχο η παρτιδα και δεν ξερω κατω απο ποιες συνθηκες τους γλυστρανε.Μπορει καποια κομματια να ειναι "ζαβα".Εχει τυχει κι αυτο ανεξαρτητου εταιρειας και ελαστικου!

Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom