Τί κάνετε τον παλιό σας εξοπλισμό? Κυρίως το κράνος.

leto

new member
Δημοσιεύσεις
66
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
Καλησπέρα σε όλους. Τί κάνετε τον παλιό σας εξοπλισμό? Γάντια, μπουφάν μπορούν να πάνε ανακύκλωση υποθέτω.
Το κράνος δεν ξέρω τί να το κάνω. Κάποιος θα σκεφτεί οτι μπορώ να το χαρίσω αλλά δεν ξέρω πόσο συνετό είναι
να δώσεις κράνος 15ετίας σε κάποιον. Υπάρχει κάποιο μέρος που το πας για ανακύκλωση? Μπορεί να γίνει πχ φωτιστικό?
 

leto

new member
Δημοσιεύσεις
66
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
Αν δεν ειναι σε θεση να πουληθουν η να χαριστουν,τα κανω σαν καινουργια και τα εχω να θυμαμαι.
Ναι είναι υπερχρησιμοποιημένα για να τα πάρει άλλος ακόμα και δωρεάν. Κειμήλιο τα έχω και εγώ μέχρι στιγμής. :D
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Ναι είναι υπερχρησιμοποιημένα για να τα πάρει άλλος ακόμα και δωρεάν. Κειμήλιο τα έχω και εγώ μέχρι στιγμής. :D
Αν αξιζουν τα δινω Βασιλη σε νεα παιδια δωρεα παντα, αλλιως σε κουτια και στην αποθηκη για να θυμαμαι καταστασεις ομορφες :cool:
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Απο σημερινη αναρτηση στην σελιδα μας στο fb.

 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.444
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Κρανη-Κάθε 3-4 έτη τα αλλάζω κ τα χαρίζω σε παιδιά που δεν εχουν δυνατότητα για καινούργιο...
.....μπουφάν κλπ το ίδιο.....θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που μπορω να αποκτώ νέα θέλω να μοιράζομαι πράγματα με φίλους

Αν είναι άθλια (δεν έτυχε διότι τα φροντίζω) Η αρχαία τα αφήνω στο γκαράζ να τα θυμάμαι(ένα μονο-ολα τα έχω χαρίσει εγκαίρως)
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ομοίως και εγώ με τους από πάνω ,τα δίνω σε κάποιους που δεν έχουν.
Αν κάτι είναι παλιό ,στο υπόγειο να το βλέπω και να θυμάμαι όμορφες στιγμές
 

Garfield

new member
Δημοσιεύσεις
44
Ηλικία
49
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
Aprilia SR Max 300
Όνομα
Ιωάννης
Είχε κάνει και η Μοτοκίνηση κάποια στιγμή για το τι μπορεί να γίνει κάποιο παλιό κράνος

Νομίζω δεν υπάρχει προς το παρόν κάποια αξιόπιστη λύση ανακύκλωσης κρανών.
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.288
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Προσπαθώ να χαρίσω τον εξοπλισμό μου σε κάποιον που τα έχει ανάγκη. Συνήθως τα κρατάω σε καλή κατάσταση κι όχι πάνω από 5αετια!!!
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Ένα κράνος 15ετίας σίγουρα δεν θα έχει καλή απόδοση αλλά είναι πολύ καλύτερο για κάποιον που δε φοράει καθόλου γιατί δεν έχει
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Για μενα ειναι μεγαλο λαθος να χαριζεται κρανος ακομα και μετα απο 5 χρονια που τα περισσοτερα κρανη εχουν τελειωσει τη ζωη τους εστω κι αν ειναι σε καλη κατασταση και οι λογοι αναφερθησαν στο παραπανω βινδεο της Μοτοκινησης!
Οποτε σε μια γωνια του σπιτιου η μετατροπη σε φωτιστικο η γλαστρα.
Το ρουχο μπορει να χαριστει εαν και εφ οσον η κατασταση του ρουχου ειναι καλη καθως και οι προστασιες! Τα κρανη για μενα ειναι απαγορευτικα προς δωρεα.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Να θυμισω οτι υπαρχει η αναλογη ενοτητα για οσους θελουν να χαρισουν κατι.


ΥΓ.Οποιος θελει να χαρισει μηχανακι δεν το ανεβαζει εκει,απλα μου στελνει πμ. Tooth
 

leto

new member
Δημοσιεύσεις
66
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
Να θυμισω οτι υπαρχει η αναλογη ενοτητα για οσους θελουν να χαρισουν κατι.


ΥΓ.Οποιος θελει να χαρισει μηχανακι δεν το ανεβαζει εκει,απλα μου στελνει πμ. Tooth
Να κάνω μια ερώτηση για αυτό, είναι αποκλειστικά για μηχανές και αναβάτη ή γενική κατηγορία?
 
Top Bottom