Μοτέρ Lifan μπιέλα

siphanto

new member
Δημοσιεύσεις
7
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΠΙ ΜΟΤΕΡ LIFAN 125cc (ΜΑΥΡΟΚΑΠΑΚΟ-CDI) KAI ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΒΑΡΑΕΙ ΜΠΙΕΛΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΩ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΚΟΣΤΟΣ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.836
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΠΙ ΜΟΤΕΡ LIFAN 125cc (ΜΑΥΡΟΚΑΠΑΚΟ-CDI) KAI ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΒΑΡΑΕΙ ΜΠΙΕΛΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΩ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΚΟΣΤΟΣ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Δυστυχώς αν έχει αρπάξει η μπιέλα δεν σώζεται με κάτι η κατάσταση!
Το πολύ πολύ να του βάλεις ένα λίγο πιο χοντρό λάδι για να σε βγάλει καμια πεντακοσαριά χιλιόμετρα παραπάνω, μετά όπως και να έχει είσαι καρφί για μπιέλα και πάλι!

Μήπως όμως λόγω ζέστης ανέβασε θερμοκρασία και άκουγες τίποτα κοκοράκια από τις βαλβίδες και τις πέρασες για μπιέλα;
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΠΙ ΜΟΤΕΡ LIFAN 125cc (ΜΑΥΡΟΚΑΠΑΚΟ-CDI) KAI ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΒΑΡΑΕΙ ΜΠΙΕΛΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΩ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΚΟΣΤΟΣ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Αν το φτιάχνεις μόνο σου άλλαξε μπιέλα. Αγορά μπιέλα, ρουλεμάν ,φλάντζες, δισκάκια συμπλέκτη, πιστόνι γύρω στα 100 ευρώ. Θα μου πεις γιατί τα υπόλοιπα που γράφεις; Γιατί όταν λυθεί όλο και κάτι άλλο θα θέλει αλλαγή. Αν δεν το φτιάχνεις μόνο σου καλύτερα αγόρασε άλλο μοτέρ γιατί με τα εργατικά σε τιμή καινούργιου θα φτάσει.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Αν είναι μπιέλα, δεν σώζεται δυστυχώς.

Πας σε καινούρια μπιέλα, μιας και θα ανοιχτεί δες μήπως θέλει και τίποτα άλλο αλλαγή όπως ανέφερε και ο Άγγελος και μετά στρώσιμο. Αν το στρώσεις προσεκτικά, το οδηγάς σωστά και το συντηρείς καθωσπρέπει, θα κρατήσει.
 

siphanto

new member
Δημοσιεύσεις
7
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Δυστυχώς αν έχει αρπάξει η μπιέλα δεν σώζεται με κάτι η κατάσταση!
Το πολύ πολύ να του βάλεις ένα λίγο πιο χοντρό λάδι για να σε βγάλει καμια πεντακοσαριά χιλιόμετρα παραπάνω, μετά όπως και να έχει είσαι καρφί για μπιέλα και πάλι!

Μήπως όμως λόγω ζέστης ανέβασε θερμοκρασία και άκουγες τίποτα κοκοράκια από τις βαλβίδες και τις πέρασες για μπιέλα;
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΩΡΙΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΟΤΕΡ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΒΑΡΕΣΕΙ ΟΝΤΩΣ ΜΠΙΕΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ. ΣΥΝ ΤΗΝ ΔΟΝΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΩΘΩ. ΑΡΑ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΙΕΛΑ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

siphanto

new member
Δημοσιεύσεις
7
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Αν το φτιάχνεις μόνο σου άλλαξε μπιέλα. Αγορά μπιέλα, ρουλεμάν ,φλάντζες, δισκάκια συμπλέκτη, πιστόνι γύρω στα 100 ευρώ. Θα μου πεις γιατί τα υπόλοιπα που γράφεις; Γιατί όταν λυθεί όλο και κάτι άλλο θα θέλει αλλαγή. Αν δεν το φτιάχνεις μόνο σου καλύτερα αγόρασε άλλο μοτέρ γιατί με τα εργατικά σε τιμή καινούργιου θα φτάσει.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ. ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ, ΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ. ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ. ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ. ΤΙΜΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 370 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ
 

siphanto

new member
Δημοσιεύσεις
7
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Αν είναι μπιέλα, δεν σώζεται δυστυχώς.

Πας σε καινούρια μπιέλα, μιας και θα ανοιχτεί δες μήπως θέλει και τίποτα άλλο αλλαγή όπως ανέφερε και ο Άγγελος και μετά στρώσιμο. Αν το στρώσεις προσεκτικά, το οδηγάς σωστά και το συντηρείς καθωσπρέπει, θα κρατήσει.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΙΕΛΑ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ , ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΤΕ Ή ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΛΙΓΑ ΑΚΟΜΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ?
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.836
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΩΡΙΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΟΤΕΡ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΒΑΡΕΣΕΙ ΟΝΤΩΣ ΜΠΙΕΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ. ΣΥΝ ΤΗΝ ΔΟΝΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΩΘΩ. ΑΡΑ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΙΕΛΑ.
πηγαινε τοτε σε εναν μηχανικο της εμπιστοσυνης σου και ρωτησε τον για τον θορυβο που ακους.
 

siphanto

new member
Δημοσιεύσεις
7
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
πηγαινε τοτε σε εναν μηχανικο της εμπιστοσυνης σου και ρωτησε τον για τον θορυβο που ακους.
ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΟ.
ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
 
Top Bottom