Μια διήμερη βόλτα Αθήνα Λαμία μετ'επιστροφής απο επαρχιακούς δρόμους χωρίς διόδια

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Τυχαία σας είδα στο δρόμο αλλά πως να σας σταματήσω όταν δεν ξέρω ποιοι είστε?
Μήπως λοιπόν θα ήταν χρήσιμο, σε επόμενο ταξίδι σας, να συμβουλεύεστε την Οδική της Μοτοπαρέας, προκειμένου να ενημερώσετε και τους ντόπιους που είναι και μια καλή ευκαιρία για γνωριμία? Π.χ σχεδιάζω ταξίδι για τη Λαμία.... Χμ, @ANGELO @Sofia @kyo ένα τηλ. BikeGreeting
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Τυχαία σας είδα στο δρόμο αλλά πως να σας σταματήσω όταν δεν ξέρω ποιοι είστε?
Μήπως λοιπόν θα ήταν χρήσιμο, σε επόμενο ταξίδι σας, να συμβουλεύεστε την Οδική της Μοτοπαρέας, προκειμένου να ενημερώσετε και τους ντόπιους που είναι και μια καλή ευκαιρία για γνωριμία? Π.χ σχεδιάζω ταξίδι για τη Λαμία.... Χμ, @ANGELO @Sofia @kyo ένα τηλ. BikeGreeting
Επειδη οι μοτοβολτες ειναι σχετικα σφιχτες και δεν επιτρεπουν και πολλα πολλα ,η καλυτερη φαση για γνωριμιες ειναι οι οργανωμενες "επισημες" εκδρομες που τρεχουν κατα καιρους ,βλεπε Μανη αυτο το πουσουκου κλπ.
Για πρωτη γνωριμια εννοω.
Κατα την προσωπικη μου γνωμη εμενα θα με βολευε περισσοτερο.
Παραδειγμα:παρολο που ειχαμε πει με τον Δημο @ekos να ανταμωσουμε στον Επταλοφο ,Αγοριανη ,τελικα δεν με βολεψε να τον δω λογω χρονου καθαρα ,πραγμα που με στεναχωρησε ,αλλα θα εβγαινα πολυ εκτος μιας οικογ.υποχρεωσης που ειχα την ιδια μερα.
Βεβαια με τον Δημο γνωριζομαστε αρκετα χρονια ,αλλα και παλι ....
Γιαυτο λεω ,παντα προσωπικα ναι; οτι η καλυτερη περιπτωση ειναι η συμμετοχή μας σε αυτες της εκδρομες-εκδηλωσεις που πραγματοποιουνται κατα καιρους.
Αλλιως απ'οτι φαινεται δεν βολευει παντα
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Τυχαία σας είδα στο δρόμο αλλά πως να σας σταματήσω όταν δεν ξέρω ποιοι είστε?
Μήπως λοιπόν θα ήταν χρήσιμο, σε επόμενο ταξίδι σας, να συμβουλεύεστε την Οδική της Μοτοπαρέας, προκειμένου να ενημερώσετε και τους ντόπιους? Π.χ σχεδιάζω ταξίδι για τη Λαμία, χμμμμ. @ANGELO
Επειδη οι μοτοβολτες ειναι σχετικα σφιχτες και δεν επιτρεπουν και πολλα πολλα ,η καλυτερη φαση για γνωριμιες ειναι οι οργανωμενες "επισημες" εκδρομες που τρεχουν κατα καιρους ,βλεπε Μανη αυτο το πουσουκου κλπ.
Για πρωτη γνωριμια εννοω.
Κατα την προσωπικη μου γνωμη εμενα θα με βολευε περισσοτερο.
Παραδειγμα:παρολο που ειχαμε πει με τον Δημο @ekos να ανταμωσουμε στον Επταλοφο ,Αγοριανη ,τελικα δεν με βολεψε να τον δω λογω χρονου καθαρα ,πραγμα που με στεναχωρησε ,αλλα θα εβγαινα πολυ εκτος μιας οικογ.υποχρεωσης που ειχα την ιδια μερα.
Βεβαια με τον Δημο γνωριζομαστε αρκετα χρονια ,αλλα και παλι ....
Γιαυτο λεω ,παντα προσωπικα ναι; οτι η καλυτερη περιπτωση ειναι η συμμετοχή μας σε αυτες της εκδρομες-εκδηλωσεις που πραγματοποιουνται κατα καιρους.
Αλλιως απ'οτι φαινεται δεν βολευει παντα
Φίλε μου να συμφωνήσω μαζί σου αλλά με αφορμή το πέρασμά σας από την πόλη της Λαμίας, θα μου ήταν πιο εύκολο να αφιερώσω 2 ώρες για cafe παρά 2 ή 3 μέρες για εκδρομή όταν δεν υπάρχει χρόνος διαθέσιμος. Εκτός βέβαια κι αν μας τιμωρείτε!funny
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Τυχαία σας είδα στο δρόμο αλλά πως να σας σταματήσω όταν δεν ξέρω ποιοι είστε?
Μήπως λοιπόν θα ήταν χρήσιμο, σε επόμενο ταξίδι σας, να συμβουλεύεστε την Οδική της Μοτοπαρέας, προκειμένου να ενημερώσετε και τους ντόπιους? Π.χ σχεδιάζω ταξίδι για τη Λαμία, χμμμμ. @ANGELO

Φίλε μου να συμφωνήσω μαζί σου αλλά με αφορμή το πέρασμά σας από την πόλη της Λαμίας, θα μου ήταν πιο εύκολο να αφιερώσω 2 ώρες για cafe παρά 2 ή 3 μέρες για εκδρομή όταν δεν υπάρχει χρόνος διαθέσιμος. Εκτός βέβαια κι αν μας τιμωρείτε!funny
Γιατι το λες αυτο ρε Αγγελε,σιγα ποιοι ειμαστε εμεις να σας τιμωρησουμε ;
Αγαπαμε Λαμια ,οπως και ολες τις ομορφες πολεις της Ελλαδας μας.
Απλα θα πω οτι για εμας τους βορειοτερους η Λαμια ή η Αμφισσα ή η Λειβαδια ,ως πολεις λειτουργουν ως σκαλοπατι ή καλυτερα ως πορτα αν επιτρεπεις την παρομοιωση για να προχωρησουμε και να απολαυσουμε τις εκπληκτικες ομορφιες που κρυβει η ορεινη στερεα Ελλαδα .
Καμια τιμωρια.
Yes
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.533
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Φίλε μου να συμφωνήσω μαζί σου αλλά με αφορμή το πέρασμά σας από την πόλη της Λαμίας, θα μου ήταν πιο εύκολο να αφιερώσω 2 ώρες για cafe παρά 2 ή 3 μέρες για εκδρομή όταν δεν υπάρχει χρόνος διαθέσιμος. Εκτός βέβαια κι αν μας τιμωρείτε!funny


Αγγελε το ζητουμενο δεν ειναι τι βολευει εμενα η εσενα,αλλα αυτον που βρισκεται στον δρομο.Αν καποιος ταξιδευει και σταματαει δυο ωρες Λαμια,δυο ωρες Τρικαλα και δυο ωρες Γιαννενα,καλυτερα να κατσει στο σπιτακι του.

Οποιος θελει και εχει τον χρονο ξερει που θα βρει ποιον.
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Αγγελε το ζητουμενο δεν ειναι τι βολευει εμενα η εσενα,αλλα αυτον που βρισκεται στον δρομο.Αν καποιος ταξιδευει και σταματαει δυο ωρες Λαμια,δυο ωρες Τρικαλα και δυο ωρες Γιαννενα,καλυτερα να κατσει στο σπιτακι του.

Οποιος θελει και εχει τον χρονο ξερει που θα βρει ποιον.
Αν δεν γνωρίζεις τι ομορφιές έχει η Λαμία με το Κάστρο της, τα πανέμορφα Τρίκαλα με το γραφικό γεφύρι και τα υπέροχα ιωάννινα, τότε ναι, έχεις απόλυτο δίκιο και καλά θα κάνεις να μείνεις σπίτι σου. Επίσης οι παραπάνω πόλεις έχουν και υπέροχους ανθρώπους που αξίζει να τους γνωρίσεις.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.533
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αν δεν γνωρίζεις τι ομορφιές έχει η Λαμία με το Κάστρο της, τα πανέμορφα Τρίκαλα με το γραφικό γεφύρι και τα υπέροχα ιωάννινα, τότε ναι, έχεις απόλυτο δίκιο και καλά θα κάνεις να μείνεις σπίτι σου. Επίσης οι παραπάνω πόλεις έχουν και υπέροχους ανθρώπους που αξίζει να τους γνωρίσεις.

Mαλλον δεν με καταλαβες.Οταν ο αλλος παει βολτα με την μηχανη,σπανια εχει ορεξη να δει καστρα και ανθρωπους.Οταν ομως εχει χρονο και διαθεση ξερει που θα μας βρει.
 

Dimitris Amaliada

old member
Δημοσιεύσεις
4.000
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Mαλλον δεν με καταλαβες.Οταν ο αλλος παει βολτα με την μηχανη,σπανια εχει ορεξη να δει καστρα και ανθρωπους.Οταν ομως εχει χρονο και διαθεση ξερει που θα μας βρει.
Συμφωνώ..!! Αν θέλεις ξέρεις που θα βρει και ποιους ..!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Υπάρχουν οι βόλτες οι οποίες οργανώνονται από κοινού και γνωριζόμαστε από κοντά. Εκεί χωράνε όλοι! Υπάρχουν όμως και οι βόλτες που τουλάχιστον εγώ προσωπικά θέλω να είμαι μόνος μου με το μηχανάκι μου και να χαθούμε παρέα όπου μας βγάλει ο δρόμος. Εκεί δεν μπορεί να υπάρξει άλλος. Εκτός από τους φίλους με άλλα μηχανάκια που θα χαιρετηθούμε τυχαία και στιγμιαία στον δρόμο όπως έγινε και με τον giamar που είναι το κερασάκι σε μια μοναχική βόλτα! Δεν ταξιδεύεις μαζί τους αλλά συνάμα είσαι στον δρόμο παρέα.....
 

Dimitris Amaliada

old member
Δημοσιεύσεις
4.000
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Υπάρχουν οι βόλτες οι οποίες οργανώνονται από κοινού και γνωριζόμαστε από κοντά. Εκεί χωράνε όλοι! Υπάρχουν όμως και οι βόλτες που τουλάχιστον εγώ προσωπικά θέλω να είμαι μόνος μου με το μηχανάκι μου και να χαθούμε παρέα όπου μας βγάλει ο δρόμος. Εκεί δεν μπορεί να υπάρξει άλλος. Εκτός από τους φίλους με άλλα μηχανάκια που θα χαιρετηθούμε τυχαία και στιγμιαία στον δρόμο όπως έγινε και με τον giamar που είναι το κερασάκι σε μια μοναχική βόλτα! Δεν ταξιδεύεις μαζί τους αλλά συνάμα είσαι στον δρόμο παρέα.....
Πολύ όμορφα τα είπες Γιάννη .Έτσι ακριβώς είναι..!!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αγγελε το ζητουμενο δεν ειναι τι βολευει εμενα η εσενα,αλλα αυτον που βρισκεται στον δρομο.Αν καποιος ταξιδευει και σταματαει δυο ωρες Λαμια,δυο ωρες Τρικαλα και δυο ωρες Γιαννενα,καλυτερα να κατσει στο σπιτακι του.

Οποιος θελει και εχει τον χρονο ξερει που θα βρει ποιον.
Επειδη οι μοτοβολτες ειναι σχετικα σφιχτες και δεν επιτρεπουν και πολλα πολλα ,η καλυτερη φαση για γνωριμιες ειναι οι οργανωμενες "επισημες" εκδρομες που τρεχουν κατα καιρους ,βλεπε Μανη αυτο το πουσουκου κλπ.
Για πρωτη γνωριμια εννοω.
Κατα την προσωπικη μου γνωμη εμενα θα με βολευε περισσοτερο.
Παραδειγμα:παρολο που ειχαμε πει με τον Δημο @ekos να ανταμωσουμε στον Επταλοφο ,Αγοριανη ,τελικα δεν με βολεψε να τον δω λογω χρονου καθαρα ,πραγμα που με στεναχωρησε ,αλλα θα εβγαινα πολυ εκτος μιας οικογ.υποχρεωσης που ειχα την ιδια μερα.
Βεβαια με τον Δημο γνωριζομαστε αρκετα χρονια ,αλλα και παλι ....
Γιαυτο λεω ,παντα προσωπικα ναι; οτι η καλυτερη περιπτωση ειναι η συμμετοχή μας σε αυτες της εκδρομες-εκδηλωσεις που πραγματοποιουνται κατα καιρους.
Αλλιως απ'οτι φαινεται δεν βολευει παντα
Ψώνισες από σβέρκο και εσύ.....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.178
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Υπάρχουν οι βόλτες οι οποίες οργανώνονται από κοινού και γνωριζόμαστε από κοντά. Εκεί χωράνε όλοι! Υπάρχουν όμως και οι βόλτες που τουλάχιστον εγώ προσωπικά θέλω να είμαι μόνος μου με το μηχανάκι μου και να χαθούμε παρέα όπου μας βγάλει ο δρόμος. Εκεί δεν μπορεί να υπάρξει άλλος. Εκτός από τους φίλους με άλλα μηχανάκια που θα χαιρετηθούμε τυχαία και στιγμιαία στον δρόμο όπως έγινε και με τον giamar που είναι το κερασάκι σε μια μοναχική βόλτα! Δεν ταξιδεύεις μαζί τους αλλά συνάμα είσαι στον δρόμο παρέα.....

PraisingPraisingGivingGiving
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Good postΜπράβο Γιάννη , άντε να δούμε και κανά βίδεο:)
Λίγη υπομονή για το βίντεο, για τις φωτογραφίες και για το βίντεο από την Μάνη, όλα θα γίνουν σιγά σιγά!!
 
Top Bottom