Γνώμες για SYM Citycom 300

dadrider3

new member
Δημοσιεύσεις
76
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
FJR1300A 2013
Όνομα
Δημήτρης
Καλημέρα στην ομάδα.
Λόγω αλλαγής εργασίας, θα μετακινούμαι από Περιστέρι στα Μέγαρα σε καθημερινή βάση σε ώρες αιχμής. Για αυτοκίνητο δεν συζητάω καν παρά μόνο σε ιδιαίτερες περιπτώσεις οπότε ψάχνω ένα μηχανάκι αποκλειστικά για αυτή τη χρήση. 18000-20000 χλμ ετησίως!
Ποιο πιστεύετε είναι περισσότερο κατάλληλο για αυτή και μόνο τη χρήση λαμβάνοντας υπ όψιν κόστος αγοράς και συντήρησης, κατανάλωση και αξιοπιστία;
Προσανατολίζομαι προς Citycom 300 στα 2500 ευρώ περίπου μεταχειρισμένο.
Είναι αξιόπιστο μηχανάκι;
Να σημειώσω εδώ πως είμαι κάτοχος καινούργιου Versys 1000, 2024 το οποίο δεν προτίθεμαι να λιώσω στα χλμ για πήγαινε έλα στη δουλειά. Απλά το αναφέρω για να πω πως από μοτοσυκλέτα είμαι καλυμμένος και δεν ψάχνομαι για κάτι μεγάλο.
Μηχανάκι ιδανικό (και όχι με πολλά χρήματα) μόνο για Περιστέρι Μέγαρα σε καθημερινή βάση. Τίποτε άλλο.
Το SYM που σκέφτομαι πως σας φαίνεται;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.
 

NikosG

new member
Δημοσιεύσεις
440
Περιοχή
Athens
Όνομα
Νίκος
Μια χαρά αξιόπιστο είναι. Καλή επιλογή με 16 τροχούς, καλός κινητήρας με δύναμη και οικονομικός. Το αγοράζεις φτηνά και το λιώνεις στα χλμ χωρίς να σε νοιαζει

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

geookaf94

new member
Δημοσιεύσεις
49
Ηλικία
29
Όνομα
KAFRITSAS GEORGE
είχα ένα 300 με τον f4 κινητήρα για 1μιση χρόνο και 24000 χλμ. πολύ αξιόπιστο δεν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα. υπάρχουν τα ίδια πράγματα για σέρβις, όπως ιμάντας σε πολύ χαμηλότερες τιμές από ότι τις εργοστασιακές και έτσι γίνεται και πολύ οικονομικό στα σέρβις. κάθε 18000 θέλει αλλαγή ιμάντα.
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.469
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Αν γράφεις πολλά χλμ σε ανοικτό δρόμο δεν χρειάζεται να πάρεις αυτόματο...

Βρες ένα μονοκύλινδρο 300αρι κ θα σου ζητάει λιγότερα σε βενζίνη και αναλωσιμα
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.974
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
είχα ένα 300 με τον f4 κινητήρα για 1μιση χρόνο και 24000 χλμ. πολύ αξιόπιστο δεν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα. υπάρχουν τα ίδια πράγματα για σέρβις, όπως ιμάντας σε πολύ χαμηλότερες τιμές από ότι τις εργοστασιακές και έτσι γίνεται και πολύ οικονομικό στα σέρβις. κάθε 18000 θέλει αλλαγή ιμάντα.
Θα συμφωνησω με το αγορι απο πανω πολυ καλη περιπτωση και χωρις προβληματα διαβασε και ΕΔΩ
 
Top Bottom