Βιντεακια με μουσικη επενδυση και πνευματικα δικαιωματα

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.501
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Φτιαχνω ενα βιντεακι με το movie maker και παω να το ανεβασω στο f-b.Mου το βαζει σε αναμονη και μου λεει οτι εχω βαλει μουσικη που δεν ειναι δικη μου και ισως υπαρχει θεμα με τα πνευματικα δικαιωματα.Αν νομιζω οτι δεν υπαρχει θεμα ,η κατι τετοιο,να πατησω το οκ για να ανεβει κανονικα.

Τι γινετε σε αυτες τις περιπτωσεις,υπαρχει οντως θεμα?

Ολοι αυτοι που βαζουνε μουσικη επενδυση ειναι παρανομοι?
 

elis_gs

member
Δημοσιεύσεις
524
Ηλικία
36
Περιοχή
Tirana - Albania
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200 GSA LC
Όνομα
Elis
Περιοχή
Tirana - Albania
Λογικά ναι, δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις μουσική η οτιδήποτε άλλο(φωτογραφία, βίντεο, πατέντα, κτλ) που δεν σου ανήκει ιδικά όταν δεν είναι για προσωπική χρήση.

Στην περίπτωση του FB, YouTube, κτλ που μπορεί να δει /ακούσει οποιοσδήποτε δεν είναι ιδιωτική χρήση.

Και την στιγμή που ο ιδιοκτήτης θα αποδείξει οτι του ανήκει η μουσική /βίντεο στην καλύτερη περίπτωση θα κατέβει το βίντεο η μόνο η μουσική. Στην χειρότερη μπορεί να ζητήσει και αποζημίωση η κάποιο χρηματικό ποσό για τα κλικ που πήρες

Υ. Γ
Υπάρχει μουσική που είναι δωρεάν για χρήση σε social media

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.156
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
δεν ειναι παρανομοι απλα΄θελει μια διαδικασία αρκετά χρονοβόρα και περίπλοκη θα ελεγα....
την εχω αλλά δεν την εχω δοκιμάσει καθότι δεν φημιζομαι για την υπομονή μου .....
αν γκουγκλάρεις Πνευματικα δικαιωματα και yoytube θα σου βγαλει τι εχουν κάνει διαφοροι τύποι δες το πιο φρεσκο και καλό κουράγιο
εγώ απ την αλλη κάνω κάτι άλλο www.vimeo.com εχει 500ΜΒ οριο εβδομάδος και χωρις πνευματικά δικαιώματα και ειναι και κομματακι πιο γρήγορο στην μετατροπή του αρχείου......
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.501
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Λογικά ναι, δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις μουσική η οτιδήποτε άλλο(φωτογραφία, βίντεο, πατέντα, κτλ) που δεν σου ανήκει ιδικά όταν δεν είναι για προσωπική χρήση.

Στην περίπτωση του FB, YouTube, κτλ που μπορεί να δει /ακούσει οποιοσδήποτε δεν είναι ιδιωτική χρήση.

Και την στιγμή που ο ιδιοκτήτης θα αποδείξει οτι του ανήκει η μουσική /βίντεο στην καλύτερη περίπτωση θα κατέβει το βίντεο η μόνο η μουσική. Στην χειρότερη μπορεί να ζητήσει και αποζημίωση η κάποιο χρηματικό ποσό για τα κλικ που πήρες

Υ. Γ
Υπάρχει μουσική που είναι δωρεάν για χρήση σε social media

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Που δηλαδη?
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.501
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
δεν ειναι παρανομοι απλα΄θελει μια διαδικασία αρκετά χρονοβόρα και περίπλοκη θα ελεγα....
την εχω αλλά δεν την εχω δοκιμάσει καθότι δεν φημιζομαι για την υπομονή μου .....
αν γκουγκλάρεις Πνευματικα δικαιωματα και yoytube θα σου βγαλει τι εχουν κάνει διαφοροι τύποι δες το πιο φρεσκο και καλό κουράγιο
εγώ απ την αλλη κάνω κάτι άλλο www.vimeo.com εχει 500ΜΒ οριο εβδομάδος και χωρις πνευματικά δικαιώματα και ειναι και κομματακι πιο γρήγορο στην μετατροπή του αρχείου......

Δεν καταλαβα τι κανεις.
Οταν κατεβαζεις τραγουδια απο εκει και τα βαλεις σε δικο σου βιντεακι,δεν υπαρχει θεμα?
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.156
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
sto vimeo δεν εχεις θεμα μια χαρα τα ανεβάζει με οτι μουσική-τραγούδι βαλεις
 

elis_gs

member
Δημοσιεύσεις
524
Ηλικία
36
Περιοχή
Tirana - Albania
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200 GSA LC
Όνομα
Elis
Περιοχή
Tirana - Albania
Που δηλαδη?
Μπες στο google και γράψε "uncopyright music" θα σου βγάλει αρκετές σελίδες που μπορείς να κατεβάσεις μουσική για να την χρησιμοποιήσεις οπου εσύ αγαπάς

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

koive k9

new member
Δημοσιεύσεις
105
Ηλικία
51
Περιοχή
Kavala
Μοτοσυκλέτα
BMW-vespa
Όνομα
Panos
Περιοχή
Kavala
Στο vimeo εάν εχεις λογαριασμο,με συνδρομη τουλάχιστον,δεν σου κοβει τη μουσικη.
 

VKon

GS is a great way to spend time on the roads
Δημοσιεύσεις
1.339
Ηλικία
56
Περιοχή
Καβάλα
Μοτοσυκλέτα
F 800 GS
Όνομα
Κώστας
Περιοχή
Καβάλα
Στο vimeo εάν εχεις λογαριασμο,με συνδρομη τουλάχιστον,δεν σου κοβει τη μουσικη.
Πάνο χωρίς συνδρομή τι περιορισμούς έχεις;

GS is the best way to spend a lot of time on the road
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.156
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Στο vimeo εάν εχεις λογαριασμο,με συνδρομη τουλάχιστον,δεν σου κοβει τη μουσικη.

εγω που δεν εχω λογαριασμο με συνδρομη δεν εχω περιορισμο στην μουσική απλα εχω περιορισμο στον ογκο ανα εβδομαδα ....(500mb νομίζω)
 

koive k9

new member
Δημοσιεύσεις
105
Ηλικία
51
Περιοχή
Kavala
Μοτοσυκλέτα
BMW-vespa
Όνομα
Panos
Περιοχή
Kavala
Πάνο χωρίς συνδρομή τι περιορισμούς έχεις;

GS is the best way to spend a lot of time on the road
Για την μουσικη επενδυση δεν ξερω .αλλα όπως λεει και ο Στελιος εχει μικρο ογκο σε βιντεο,οποτε λογικα θα πρεπει καπως να συμπιεστει φανταζομαι.
 
Top Bottom