Αναζήτηση πληροφοριών για Pamir

Vespower

new member
Δημοσιεύσεις
98
Ηλικία
45
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Θανος
Χαιρετώ το team του forum,

εχω στο μυαλο μου εως το 2026 να εξορμίσω οδικώς για τα υψίπεδα Pamir ! Νομίζω οτι πιο κοντινό στην Κίνα που ήθελα να παω,καθώς πλέον και αδιάβατη είναι και πανάκριβη.

Εαν καποιος εχει παει και εχει πληροφοριες,σχετικα με βιζες κυριως,μπαινεις απο Ρωσία;Ιραν νομιζω απαγορευεται,ελευθερο καμπιγκ επιτρεπεται ή πρεπει να μενεις σε καταλυματα.

Αυτά ως τωρα και βλεπουμε
 

Magelanos

member
Δημοσιεύσεις
835
Ηλικία
49
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Καλησπερα Θανο ελπιζω να το πραγματοποιησεις γιατι ειναι υπεροχα τα μερη εκει!! Το λοιπον ο ποιο ευκολη σχετικα πορεια που πρεπει να παρεις για να φτασεις εκει ειναι μεσω Ρωσιας. Βιζες θες μονο για Ρωσια και Τατζικισταν. Ρωσια την βγαζεις μεσω ταξιδιωτικου γραφειου απο Αθηνα, και για Τατζικισταν online μαζι και το Permit GBO για τις αυτονομες περιοχες που θα περασεις. Καμπινγκ ελευθερο επιτρεπεται δε εχεις θεμα. Smileys drinking beer Emoticon
 

Vespower

new member
Δημοσιεύσεις
98
Ηλικία
45
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Θανος
Το θεμα ειναι ποτε να διαθεσω δυο μηνες,Απριλιο-Μάϊο ή Αυγουστο-Σεπτεμβριο;
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.945
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Το AI στην ερώτηση which period is better to travel with motorcycle from Greece to Pamir via Russia? απάντησε…

The Pamir Highway is a remarkable route through high mountainous lands, offering breathtaking vistas and cultural insights. When planning your motorcycle journey from Greece to the Pamirs via Russia, consider the following:
  • Pamir Highway Travel Time:
    • The ideal time to travel the Pamir Highway is from June to September. The peak travel season is during July and Augustwhen the weather is generally favorable.
    • If you don’t mind colder weather but want to witness beautiful autumn colors, consider traveling in October.
IMG_9251.jpeg
 

Vespower

new member
Δημοσιεύσεις
98
Ηλικία
45
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Θανος
20 χρονια πριν ειχα αγορασει την τελευταια μου σκηνη,οταν και θα ταξίδευα Πορτογαλία.

Την περασμενη μολις εβδομαδα,παρελαβα αυτην εδω : https://www.bestprice.gr/item/21593...hnh-camping-gewdaitikh-1-atomoy-4-epoxwn.html

Ενος ατομου,ultra light,τεσσαρων εποχών.

Ειναι μια αρχη...
 
Top Bottom