Zontes M310.Το ισχυρότερο 300άρι scooter της αγοράς..

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Από το carandmotor.gr




Με έναν κινητήρα που διεκδικεί την κορυφή στην κατηγορία του, πλούσιο στάνταρ εξοπλισμό και ελκυστική τιμή, το νέο Zontes M310 θέλει να επαναπροσδιορίσει τα πράγματα στα μεσαίου κυβισμού scooters.

Φέροντας τα παραδοσιακά γνωρίσματα που το τοποθετούν στην κατηγορία των GT Scooters το Zontes M310 με την μοντέρνα και επιθετική του σχεδίαση είναι σίγουρα ένα μοντέλο που δεν περνά απαρατήρητο αρχικά σχεδιαστικά και στη συνέχεια με τις υπόλοιπες προδιαγραφές του.



Επιδόσεις που δείχνουν κορυφή
Ο μονοκύλινδρος 4βάλβιδος, υγρόψυκτος κινητήρας με τον ψεκασμό της Bosch έχει χωρητικότητα 309 κ.εκ. Σύμφωνα με την Zontes έχει την κορυφαία απόδοση στην κλάση των 300ριών με την ισχύ να φτάνει στους 33,3 ίππους και την ροπή στα 32 Nm. Παράλληλα και χάρη στις δύο διαφορετικέ επιλογές χαρτογράφησης για το μοτέρ, η επίσημη κατανάλωση του M310 κατά το πρότυπο WMTC, στη οικονομική ρύθμιση ECO, φτάνει στα 3,3 λίτρα/100 χλμ.


Εδώ τα πλήρη στοιχεία του στη σελίδα της εταιριας.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Μέσα σε πόλη δεν θα πιάνεται!!!

Το ζητούμενο για εμάς που μπορεί να θέλουμε την βολτίτσα λίγο παραέξω είναι η συμπεριφορά σε πορεία..


Κάτι παραπάνω θα δούμε εδω.

 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Είναι πολύ καλό το έχω κάνει πρόσφατα τέστ,και το έχει και ένας φίλος και λέει τα καλύτερα. Η τιμή του είναι πειρασμός 4495 και εξοπλισμός τα πάντα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Κοίτα στο 1.78 είναι
Πώς το είδες εσύ Ηρακλή;
Η σωματοδομή σου;

Ένιωσες ότι μπορείς να βγεις παραέξω;
Πολύ άνετο,σου δίνει την αίσθηση ότι είναι μεγαλύτερα κυβικά. Ήμουν διπλός και ούτε μια στιγμή δεν κατάλαβα αδυναμία στο μοτέρ μια χαρά για εμένα τίμιο
 

crussifier

new member
Δημοσιεύσεις
21
Ηλικία
37
Περιοχή
The North Remembers
Όνομα
Ζώρζ
παίζει στη κατηγορία του X-Max 300 δηλαδή ?

Πολλά δεν είναι τα 7Κ που κοστίζει το Yamaha ?
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
παίζει στη κατηγορία του X-Max 300 δηλαδή ?

Πολλά δεν είναι τα 7Κ που κοστίζει το Yamaha ?
Πολλά δεν θα πει τίποτα αλλά αγοράζεις και ένα όνομα και μια μεταπώληση αν δεν σε χαλάει το όνομα όπως εμένα πάρτο και τρέχα γιατί ανεβαίνουν οι τιμοκατάλογοι σε όλες τις μοτό
 

crussifier

new member
Δημοσιεύσεις
21
Ηλικία
37
Περιοχή
The North Remembers
Όνομα
Ζώρζ
Πολλά δεν θα πει τίποτα αλλά αγοράζεις και ένα όνομα και μια μεταπώληση αν δεν σε χαλάει το όνομα όπως εμένα πάρτο και τρέχα γιατί ανεβαίνουν οι τιμοκατάλογοι σε όλες τις μοτό

Σε χαλάει σαν όνομα το XMax ? Επειδή θυμίζει μπατζανάκη του Άξιο Μαν ? tongue

Έντωμεταξύ , όπως έκανα σέρβις τις προάλλες σε γνωστό μαγαζί στη Θεσσαλονίκη , μπαίνει πιτσιρίκος στην αντιπροσωπεία :
- αυτό είναι το καινούργιο T Max ?
- ναι βεβαίως. Να σας δείξω...
- Πόσο κάνει ?
-14500 κύριε , όπως είναι
- Ωραία το θέλω
- Μα αυτό έχει πουληθεί ήδη , ο κάτοχος του έρχεται απο το εξωτερικό.
- Ναι αλλά εγώ είμαι εδώ και το θέλω, δώστο σε μένα
abcdefghgk

Πήγαμε για καφέ αργότερα και σε ακτίνα 20-30 μέτρων ήταν 3 TMax , τα 2 με Ακράπα πάνω. Τα μισά να πουλάει το X Max , η Yamaha δεν προλαβαίνει να τα παράγει αλλά και γενικότερα πουλάνε τρελά τα σκούτερ αυτής της κατηγορίας.

Οπότε γι'αυτό πιστεύω οτι το Zontes με αυτή τη τιμή θα κλέψει κόσμο. Αρκεί να διατεθεί με κάνα χρώμα της προκοπής.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ανέβηκα σήμερα σε ένα Μ310. Είναι μικρό. Αλλά είναι ευρύχωρο.
Σε σχέση με άλλα πολύ μεγαλύτερα σκούτερ ο αναβάτης έχει μεγαλύτερη άπλα μπροστά του. Σε σχέση πχ με το Beverly 300/400 αυτό είναι πιο άνετο για ψηλό αναβάτη και ας μην του φαίνεται.
Ο κουβάς κάτω απο την σέλα ίσως (και λέω ίσως) χωρέσει ένα κράνος full face και τίποτα άλλο.
Ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή, αλλά όχι στα επίπεδα Honda. Αλλά σε σχέση με ένα Kymko ή ένα SYM; Χμμ μισό κλικ κάτω θα πω. Απο το παπί μου έχει σαφώς καλύτερη ποιότητα, αλλά τα χωρίζει και κοντά μια δεκαετία.

Πάνε καλά οι κινέζοι. Μια χαρά πάνε.eye
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Αυτό το σκούτερ φαίνεται τόσο καλό (για τα λεφτά του) που με βλέπω παρέα με το Γκλετσο να μαγειρεύουμε ψάρι ...

Sent from my A80Pro using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom