"Weather Engines"

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ

Κακοκαιρία Avgi – Αυτή η εφαρμογή σου δείχνει τους χιονισμένους δρόμους σε όλη την Ελλάδα​

1ed690fcf13583b1eaf2b79b2e6c5237_XL.jpg

Η εφαρμογή μπορεί να αποδειχθεί σωτήρια, πριν ξεκινήσεις οποιαδήποτε διαδρομή κατά την διάρκεια αυτής της κακοκαιρίας.

To να μετακινείσαι με μοτοσυκλέτα εν μέσω κακοκαιρίας μπορεί να είναι ένα απαραίτητο κακό, όμως σε αυτές τις συνθήκες χρειάζεται κοινή λογική και η ασφάλεια στο προσκήνιο, αλλά και η σωστή ενημέρωση. Ευτυχώς πλέον έχουμε στην διάθεση μας, εργαλεία που μας κρατούν ενήμερους για τον καιρό αλλά και την κατάσταση των δρόμων, πριν χρειαστεί να γίνουημνε αυτόπτες μάρτυρες.

Αυτό τον σκοπό εξυπηρετεί η εφαρμογή ROADS του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών και της meteo.gr. που αναπτύχθηκε σε συνεργασία με την Anytime της Interamerican. Η εφαρμογή δείχνει, με ένα σύστημα χρωμάτων, τους δρόμους οι οποίοι αναμένεται να πληχθούν από βροχή, ισχυρή βροχόπτωση, χιονόνερο ή χιόνι. Η εφαρμογή δείχνει τα αποτελέσματα των προβλέψεων με βήματα 3 ωρών και σε βάθος των επόμενων 3 ημερών.

Δείτε την εφαρμογή με ένα κλικ εδώ και... κρατήστε το λινκ, καλού κακού!

ΠΗΓΗ
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Μεγάλη πετυχεσιά ... το ΜΕΤΕΟ....! abcdefghgk
Η φάση είναι πως θέλει να κάνει και κατά τοπους προβλέψεις. abcde
Σε email μου για τις απανωτές αστοχίες τους μου απάντησαν ... " παρ'ολα ταύτα εμάς παρακολουθείται για τον καιρό" ...! Τόση μεγάλη αυτοπεποίθηση πως είναι οι μοναδικοί καιροσκόποι στο διαδίκτυο ....! facepalm 2
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Η ιδέα δεν είναι κακή σαφέστατα. Ολίγον (έως πολύ) να βελτιώσουν τα μοντέλα πρόγνωσής τους και θα αρχίσει να γίνεται πιο ενδιαφέρον. Για την ώρα αυτά που μου παρουσιάζει ως πρόβλεψη επί της ενεργής μου διαδρομής το GPS (Garmin) τα βρίσκω πιο ακριβή από το Meteo - όχι ότι δεν υπάρχουν και εκεί οι αστοχίες !
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μεγάλη πετυχεσιά ... το ΜΕΤΕΟ....! abcdefghgk
Η φάση είναι πως θέλει να κάνει και κατά τοπους προβλέψεις. abcde
Σε email μου για τις απανωτές αστοχίες τους μου απάντησαν ... " παρ'ολα ταύτα εμάς παρακολουθείται για τον καιρό" ...! Τόση μεγάλη αυτοπεποίθηση πως είναι οι μοναδικοί καιροσκόποι στο διαδίκτυο ....! facepalm 2
Μόνο ΕΜΥ και Αρναούτογλου ετ3.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Μεγάλη πετυχεσιά ... το ΜΕΤΕΟ....! abcdefghgk
Η φάση είναι πως θέλει να κάνει και κατά τοπους προβλέψεις. abcde
Σε email μου για τις απανωτές αστοχίες τους μου απάντησαν ... " παρ'ολα ταύτα εμάς παρακολουθείται για τον καιρό" ...! Τόση μεγάλη αυτοπεποίθηση πως είναι οι μοναδικοί καιροσκόποι στο διαδίκτυο ....! facepalm 2
Ποιο ΜΕΤΕΟ;Ακομα γελαω εδω και 6+ χρονια που εχω σταματησει να το βλεπω Rolling
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Εγω προσωπικα αυτο το εμπιστευομαι πολυ

 

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
407
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Εγω προσωπικα αυτο το εμπιστευομαι πολυ

Από τα πιο αξιόπιστα, φτιαγμένα για ναυτικούς!

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom