Voge 300ds ή Benelli trk251 ..... ?

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Καλημέρα σε όλους. Μετά και από την πώληση του μικρού (CRF250L) μου έχει μπει η ιδέα για απόκτηση μιας υπηρετριούλας - ουχί υπηρέτριας μεσαίων κυβικών, γι αυτό και κοιτώ σε 300cc και κάτω και για λόγους ευχρηστίας σε τύπου on-off.

Από ότι έχω δει και διαβάσει μέχρι στιγμής, τα εν λόγω μοντέλα φαίνεται να μου ψιλοκάνουν αλλά φαίνονται και πολύ παραπλήσια στα βασικά τους χαρακτηριστικά και τιμές. Έχει κανείς σχετική εμπειρία, ή το έχει ψάξει παραπάνω και έχει βγάλει κάποιο συμπέρασμα ?

Σας ευχαριστώ για την όποια πληροφορία !


PS: να αναφέρω ότι δεν κοιτάω για σκούτερ τα οποία λόγω της δικής μου εγκεφαλικής δυσλειτουργίας δεν μου αρέσουν και δεν θα έπαιρνα .....
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.820
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Καλημέρα σε όλους. Μετά και από την πώληση του μικρού (CRF250L) μου έχει μπει η ιδέα για απόκτηση μιας υπηρετριούλας - ουχί υπηρέτριας μεσαίων κυβικών, γι αυτό και κοιτώ σε 300cc και κάτω και για λόγους ευχρηστίας σε τύπου on-off.

Από ότι έχω δει και διαβάσει μέχρι στιγμής, τα εν λόγω μοντέλα φαίνεται να μου ψιλοκάνουν αλλά φαίνονται και πολύ παραπλήσια στα βασικά τους χαρακτηριστικά και τιμές. Έχει κανείς σχετική εμπειρία, ή το έχει ψάξει παραπάνω και έχει βγάλει κάποιο συμπέρασμα ?

Σας ευχαριστώ για την όποια πληροφορία !


PS: να αναφέρω ότι δεν κοιτάω για σκούτερ τα οποία λόγω της δικής μου εγκεφαλικής δυσλειτουργίας δεν μου αρέσουν και δεν θα έπαιρνα .....
Χαχααχ γιατί καλέ τη έχουν τα σκουτερακια, τέλος πάντων έχει μεγάλη ποικιλία εξαρτάται όπως πάντα από το μπάτζετ..
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.410
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καλημέρα σε όλους. Μετά και από την πώληση του μικρού (CRF250L) μου έχει μπει η ιδέα για απόκτηση μιας υπηρετριούλας - ουχί υπηρέτριας μεσαίων κυβικών, γι αυτό και κοιτώ σε 300cc και κάτω και για λόγους ευχρηστίας σε τύπου on-off.

Από ότι έχω δει και διαβάσει μέχρι στιγμής, τα εν λόγω μοντέλα φαίνεται να μου ψιλοκάνουν αλλά φαίνονται και πολύ παραπλήσια στα βασικά τους χαρακτηριστικά και τιμές. Έχει κανείς σχετική εμπειρία, ή το έχει ψάξει παραπάνω και έχει βγάλει κάποιο συμπέρασμα ?

Σας ευχαριστώ για την όποια πληροφορία !


PS: να αναφέρω ότι δεν κοιτάω για σκούτερ τα οποία λόγω της δικής μου εγκεφαλικής δυσλειτουργίας δεν μου αρέσουν και δεν θα έπαιρνα .....
Έχοντας το ραλακι (που φοράει το ίδιο μοτέρ με το ds )Voge ανυπερθετως κύριε καθηγητά.
Γιατί πχιο ποιοτικο και 50 κυβικά, δυνατότερο μοτερι.
Το benelli καλό ,αλλά μεχρι εκεί.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Voge 300 Άγγελε χωρίς συζήτηση και ποιοτικά καλύτερο και πιο δυνατό και ανυπερθέτως καλύτερη αντιπροσωπεία και μαύρος σκύλος, το έχει ο Δημήτρης εδώ στο φόρουμ για υπηρέτρια και έχει να κουνήσει το VFR 3 μήνες τώρα, όλο με αυτό ταξιδεύει, το έχει περίπου ένα χρόνο και έχει φτάσει σχεδόν στα 20000 χλμ.
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Ευχαριστώ παίδες. Η αλήθεια είναι ότι έτεινα περισσότερο και εγώ προς το Voge απλά είπα να ρωτήσω και για δικές σας απόψεις. Έιχα κλείσει test ride για το 300 rallye αλλά μου κάθισε πολύ ψηλό οπότε δεν προχώρησα πριν κάνα χρόνο.

Θα φανεί το πράγμα από την επόμενη εβδομάδα που επιστρέφω Ελλάδα. Και αν αγοραστεί βέβαια το στρώσιμο θα είναι ένα ανέβασμα στο κάμπ !
ToothToothTooth

(Μαγγελάνος ακούει ? Ζέσταινε το Ζόντες !)
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Παίζουν και μεταχειρισμένα με ελάχιστα χιλιόμετρα, γιατί αρκετοί κάνουν την μετάβαση στα 500/525. Έχουν και αξεσουάρ επάνω.
Πράγματι, έχω δει καλές περιπτώσεις στο car και όχι μόνον. Προς τα εκεί θα κινηθώ κατά πάσα πιθανότητα.
 
Top Bottom