Versys 1000 2023

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.810
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Έχεις ένα δίκιο αλλά:
Το fjr είναι κορυφή για ταξίδια αλλά μετά από 11 χρόνια και δύο διαφορετικές γενιές fjr, ψάχνω κάτι πιο "μικρό" αλλά ταυτοχρονα αρκετά μεγάλο για να μην περιοριστώ και πολύ στον τομέα ταξίδι.
Επίσης, fjr δεν υπάρχει πια καινούργιο. Και αν υπήρχε θα έκανε 25.000 ευρώ.
Εγώ δεν θέλω να δώσω πάνω από 15-16 χιλιάρικα. Τελική τιμή με όλα τα αξεσουάρ και τριβαλιτσο. Και 16.000 πάλι πολλά μου φαίνονται.
Νομίζω σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει καλύτερο καινούργιο μηχανάκι για αυτά που ζητάω. Αυτό που θα μου λείψει σίγουρα θα είναι ο άξονας.
Επίσης να πω πως οι 4κ εν σειρά είναι οι αγαπημένοι μου κινητήρες.
Οδήγησα Guzzi v100: φοβερό οδηγικά αλλά σαν 600αρι σε όγκο. Πού να πας δικαβαλος και τριβαλιτσος; Δύο σκαλιά κάτω από fjr , versys σε αυτόν τον τομέα.
Οδήγησα vstrom 1050, gsxs1000gt.
Το πρώτο δεν με συγκίνησε καθόλου. Το δεύτερο έχει φοβερό κινητήρα αλλά είναι για μοναχικούς ταξιδιώτες.
Οδήγησα nt1100. Πολύ καλό για τουρισμό. Αλλά δεν με συγκινεί όταν το κοιταζω ρε γαμωτο. Συν του ότι το βλέπεις, φαίνεται όχι τόσο ποιοτικο όσο το kawasaki. Τουλάχιστον στο ματι.
Τέλος οδήγησα tiger 1200 rally explorer. Ξεφεύγουμε πολύ σε λεφτά όμως και επίσης δεν τρελάθηκα.
Όλα τα μηχανάκια που αναφέρω είναι από λίγο έως πολύ ακριβότερα του versys (με τον ίδιο εξοπλισμό).
Χθες πήγα στα κεντρικά της ksr και έκαναν unboxing ένα versys. Χτύπησε δυνατά η καρδιά μου ρε παιδιά, ψέματα να πω;
Πάρε αυτό που λέει η καρδιά χααχαχ
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.260
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Παιδιά σκέφτομαι να πάρω κούτα Versys 1000 αλλά δεν υπάρχει σε test ride.
Υπάρχει κανένας χριστιανός να μου το δώσει μια βόλτα; Και ας έρθει μαζι με το τωρινό μου μηχανάκι (fjr1300). Κερνάω και καφέ!
Ή έστω οι κάτοχοι, μπορείτε να μου πείτε τις εντυπώσεις σας;
Ευχαριστώ.
Φιλε κατα την ταπεινη μου γνωμη αυτο και το bmw ειναι απο τα καλυτερα ταξιωτικα μηχανακια με την μονη διαφορα οτι το versys δεν κανει για χωμα
Τα λεφτά που στοιχίζει παραπανω η εκδοση se τα αξιζει
Αλλα και στην απλη εκδοση μια χαρα μηχανακι ειναι
Με το καλο να το παρεις μην περιμενης ομως επιδόσεις fgr αλλά ανεση και ξεκουραστα χλμ


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Φιλε κατα την ταπεινη μου γνωμη αυτο και το bmw ειναι απο τα καλυτερα ταξιωτικα μηχανακια με την μονη διαφορα οτι το versys δεν κανει για χωμα
Τα λεφτά που στοιχίζει παραπανω η εκδοση se τα αξιζει
Αλλα και στην απλη εκδοση μια χαρα μηχανακι ειναι
Με το καλο να το παρεις μην περιμενης ομως επιδόσεις fgr αλλά ανεση και ξεκουραστα χλμ


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ρε πές του να πάρει Tracer Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

dadrider3

new member
Δημοσιεύσεις
75
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
FJR1300A 2013
Όνομα
Δημήτρης
Φιλε κατα την ταπεινη μου γνωμη αυτο και το bmw ειναι απο τα καλυτερα ταξιωτικα μηχανακια με την μονη διαφορα οτι το versys δεν κανει για χωμα
Τα λεφτά που στοιχίζει παραπανω η εκδοση se τα αξιζει
Αλλα και στην απλη εκδοση μια χαρα μηχανακι ειναι
Με το καλο να το παρεις μην περιμενης ομως επιδόσεις fgr αλλά ανεση και ξεκουραστα χλμ


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Μια ερώτηση: το quickshifter είναι μόνο για ανεβάσματα; Γιατί αλλού διαβάζω πως είναι καί για κατεβάσματα και αλλού διαβάζω πως όχι.
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.260
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Ειναι και για κατεβασματα αλλα δουλευει πανω απο 2500 στροφες
Εγω δεν το χρησιμοποιώ συχνα γιατι η βολτες που κάνω γινονται με ταξιδιωτικό ρυθμό

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dadrider3

new member
Δημοσιεύσεις
75
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
FJR1300A 2013
Όνομα
Δημήτρης
Ειναι και για κατεβασματα αλλα δουλευει πανω απο 2500 στροφες
Εγω δεν το χρησιμοποιώ συχνα γιατι η βολτες που κάνω γινονται με ταξιδιωτικό ρυθμό

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άρα μάλλον δεν αξίζει να το βάλω έξτρα στην απλή έκδοση αφού κι εγώ για ορεινές διαδρομές θα το ήθελα περισσότερο. Σε τουριστικό ρυθμό δηλαδή.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Άρα μάλλον δεν αξίζει να το βάλω έξτρα στην απλή έκδοση αφού κι εγώ για ορεινές διαδρομές θα το ήθελα περισσότερο. Σε τουριστικό ρυθμό δηλαδή.
Να το βάλεις είναι μεγάλη ευκολία
 
Top Bottom