SYM NH-T 200

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Πρώτη μηχανή θα είναι παίδες. Να μάθω σε λίγο παραπάνω γκάζι απο το Address, να μάθω συμπλέκη και οδήγηση μηχανής. Αν το 2016 που έβγαλα το Α1 είχα την δυνατότητα να βρω μηχανή 125 τότε θα την έπαιρνα και τώρα απλά θα κοιτούσα σε κάτι πιο δυνατό μόνο, αλλά μιας και είχε ήδη το Address ο πατέρας μου δεν μπήκα καν στον κόπο.

Αλήθεια για το ER500 ή το CB500 δεν υπάρχουνε κιτάκια για περιορισμό ιπποδύναμης; Άντε το CB500 είναι και 60 άλογα σχεδόν, αλλά το ER500 αν χάσει 1-2 άλογα γίνεται κατηγορίας Α2 άνετα.
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Πρώτη μηχανή θα είναι παίδες. Να μάθω σε λίγο παραπάνω γκάζι απο το Address, να μάθω συμπλέκη και οδήγηση μηχανής. Αν το 2016 που έβγαλα το Α1 είχα την δυνατότητα να βρω μηχανή 125 τότε θα την έπαιρνα και τώρα απλά θα κοιτούσα σε κάτι πιο δυνατό μόνο, αλλά μιας και είχε ήδη το Address ο πατέρας μου δεν μπήκα καν στον κόπο.

Αλήθεια για το ER500 ή το CB500 δεν υπάρχουνε κιτάκια για περιορισμό ιπποδύναμης; Άντε το CB500 είναι και 60 άλογα σχεδόν, αλλά το ER500 αν χάσει 1-2 άλογα γίνεται κατηγορίας Α2 άνετα.

Είναι αρκετά παλιά και δεν ασχολούνται μαζί τους

Κάπου είδα ένα GPZ 400 στα 700€, νομίζω ότι σου κάνει


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πρώτη μηχανή θα είναι παίδες. Να μάθω σε λίγο παραπάνω γκάζι απο το Address, να μάθω συμπλέκη και οδήγηση μηχανής. Αν το 2016 που έβγαλα το Α1 είχα την δυνατότητα να βρω μηχανή 125 τότε θα την έπαιρνα και τώρα απλά θα κοιτούσα σε κάτι πιο δυνατό μόνο, αλλά μιας και είχε ήδη το Address ο πατέρας μου δεν μπήκα καν στον κόπο.

Αλήθεια για το ER500 ή το CB500 δεν υπάρχουνε κιτάκια για περιορισμό ιπποδύναμης; Άντε το CB500 είναι και 60 άλογα σχεδόν, αλλά το ER500 αν χάσει 1-2 άλογα γίνεται κατηγορίας Α2 άνετα.

Για ελάχιστα μοντέλα υπάρχει εγκεκριμμένο κιτ. Για το G650GS υπάρχει.
Αλλά δεν αξίζει τον κόπο. Πολύ ακριβό, μεγάλη διαδικασία και η φίμωση δεν πάει σύμφωνα με το πόσο θέλεις εσύ να το φιμώσεις αλλά με το πόσο βγαίνει το κιτ. Εσυ σκέφτεσαι με 2 άλογα πέφτω κάτω απο το όριο, αλλά αυτός που έφτιαξε το κιτ για να κόψει τα άλογα απο τα σωστά σημεία χωρίς να χαλάσει την γραμμικότητα μπορεί να έκοψε 12 άλογα.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Οκ, αρα τα κιτάκια δεν παίζουνε. Το GPZ400 δεν είναι μοντέλο δεκαετίας 80κατι νομίζω; Θα έχει ανταλλακτικά;
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Πρώτη μηχανή θα είναι παίδες. Να μάθω σε λίγο παραπάνω γκάζι απο το Address, να μάθω συμπλέκη και οδήγηση μηχανής. Αν το 2016 που έβγαλα το Α1 είχα την δυνατότητα να βρω μηχανή 125 τότε θα την έπαιρνα και τώρα απλά θα κοιτούσα σε κάτι πιο δυνατό μόνο, αλλά μιας και είχε ήδη το Address ο πατέρας μου δεν μπήκα καν στον κόπο.

Αλήθεια για το ER500 ή το CB500 δεν υπάρχουνε κιτάκια για περιορισμό ιπποδύναμης; Άντε το CB500 είναι και 60 άλογα σχεδόν, αλλά το ER500 αν χάσει 1-2 άλογα γίνεται κατηγορίας Α2 άνετα.
Άφησε μερικά άλογα νηστικά για λίγες μέρες, και θα φύγουν!!
Άνετα το καβαλάς μετά!!

Ρε το έχετε τρελάνει το παιδί!
Αφηστε να μαζέψει το χρήμα πρώτα, να ξέρει πόσο θ απλώσει τα πόδια του, και μετά ορμάτε!!
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Αυτό. Ας δω πρώτα τι θα έχω και μετά τι θα μπορέσω να αγοράσω. Και ας μην ξεχνάμε οτι 250€ είναι το στάνταρ για το δίπλωμα!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Για entry μηχανάκι και σε σχέση με παπί θα το έπαιρνα με μπούνια..Μην ακούς σειρήνες που θέλουν μονοκυλινδρα για να γυρίσουν τον πλανήτη, σε αυτούς αν πετάξεις τυρόπιτα στην άσφαλτο θα τους πατήσει λεωφορείο....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Τα ybr 250 έβγαλαν θέματα στον ψεκασμό και τα cbf 250 στο κιβώτιο (αδυναμία εύρεσης νεκρας).
Θέλει λίγη προσοχή.

...... η μη ευρεση της νεκρας στο Ηοnda συνηθιζεται και αντιμετωπιζεται με δυο-τρια κλασσικα tips ........ το αναξιοπιστο σε λειτουργια συστημα ψεκασμου του Ybr (και μερικων μοντελων ακομα ) της Υamaha πως συνηθιζεται , ξερεις ?............!:D
Και που΄σαι , σε εχω σταμπαρει ......αμα αναφερεις ξανα κουσουρια και προβληματα για γιαπωνεζικα μηχανακια δημοσιως , θα .........Hate ......!

images.jpg
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Τάσο ninja 250 τα έχουμε ξαναπεί. Είναι πιο γρήγορο απο τα 500αρια αυτά, έχει ψεκασμό και βρίσκεις ανταλλακτικά (που δεν θα ζητήσει και τίποτα γιατί είναι 10 χρονών μηχανή και όχι 20). Και σίγουρα είναι πιο καλοστημένο στον δρόμο απο αυτά.
 
N

notakos600

Guest
...... η μη ευρεση της νεκρας στο Ηοnda συνηθιζεται και αντιμετωπιζεται με δυο-τρια κλασσικα tips ........ το αναξιοπιστο σε λειτουργια συστημα ψεκασμου του Ybr (και μερικων μοντελων ακομα ) της Υamaha πως συνηθιζεται , ξερεις ?............!:D
Και που΄σαι , σε εχω σταμπαρει ......αμα αναφερεις ξανα κουσουρια και προβληματα για γιαπωνεζικα μηχανακια δημοσιως , θα .........Hate ......!

View attachment 15326
Δεν καταλαβαίνω το point σας κύριε.
Μήπως κουδουνισε το μυαλό σας από το Ducati; RollingRollingRolling
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
....... Δεν καταλαβαίνω το point σας κύριε..........

Χαλανε ωρε τα αξιοπιστα γιαπωνεζικα ? ....... τοσο κοπο εχουνε κανει για να κτισουνε την φημη τους , συγγενεις , ξενοι και ..... οχθροι ......!

 
Top Bottom