Suzuki gsxf 600

Hercules

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
42
Όνομα
Nikos
Καλησπέρα στην παρέα...Μια ερώτηση γενική και όποιος μπορεί ας βοηθήσει...
Έχω ένα suzuki gsxf 600 μοντέλο 1988...
Μπερδευει στα χαμηλά και γενικά θέλω να την κάνω ένα γενικό ρεκτιφιέ σε ότι χρειάζεται. (φρένα, βαψιματα κ.α)Πείτε μου σας παρακαλώ ένα καλό συνεργείο να την πάω να την αναλάβει από την αρχή και να κάνουμε τα πάντα επάνω..
Μιλάμε για Θεσσαλονίκη
Ευχαριστώ πολύ...
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Καλησπέρα στην παρέα...Μια ερώτηση γενική και όποιος μπορεί ας βοηθήσει...
Έχω ένα suzuki gsxf 600 μοντέλο 1988...
Μπερδευει στα χαμηλά και γενικά θέλω να την κάνω ένα γενικό ρεκτιφιέ σε ότι χρειάζεται. (φρένα, βαψιματα κ.α)Πείτε μου σας παρακαλώ ένα καλό συνεργείο να την πάω να την αναλάβει από την αρχή και να κάνουμε τα πάντα επάνω..
Μιλάμε για Θεσσαλονίκη
Ευχαριστώ πολύ...


Μπερδεύει χαμηλά - καθαρισμός / ρύθμιση καρμπ

Φρένα - δοκίμασε για αρχή μεταλλικά σωληνάκια υψηλής πίεσης,και αν δεν τοτε ψαξου για τρομπες
* υπ όψιν με σωστα και *****α τακάκια,κ;ι φρέσκα υγρά.

Βαψιματα - εξαρτάται τι έχει και πού
Μια δύο φωτό θα βοηθούσαν.

Συνεργείο -
1) Μάκης seevice στην τουμπα,χαμηλά στην Λαμπράκη
2) BIKE TODAY
Αμύντα 14
https://www.google.com/url?sa=t&sou...Vaw1JTyOeO_Vr3udf-E_QdwNo&cshid=1565010689083
 

Hercules

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
42
Όνομα
Nikos
Έχω κάνει καθαρισμό και ρύθμιση καρμπυρατέρ και συνεχίζει να μπερδεύει... Το Πηγα σε άλλον και μου είπε ότι θέλει κιτ επισκευής καρμπυρατέρ ρύθμιση βαλβίδες και ρύθμισμα καρμπυρατέρ... Έχω μπερδευτεί πολύ... Θέλω κάποιον που να κάνει ότι χρειάζεται η μηχανή και να είναι αυτά... Η αλήθεια είναι ότι γενικά με τους μηχανικούς δεν έχω και μεγάλη εμπειρία και γενικά δεν έχω καταλήξει σε κάποιον συγκεκριμένο που να μου εμπνέει εμπιστοσύνη...
Είμαι σίγουρος ότι θίγω ένα θέμα που όλοι το έχουμε μέσα μας άσχετα αν δεν το λέμε ή όχι...
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Επιβεβαιώνω για Μάκη, όπως είπε και ο @SHOOTER045 .
Όταν είχα το bandit, το πήγαινα στο Ρακκά, Φιντίου 24, στα Ξυλάδικα, απέναντι από το σιδηροδρομικό σταθμό.
Δεν ξέρω τι κάνει τώρα, αλλά τότε (‘99-2004) ήταν πάρα πολύ καλός. Δεν πήγαινα σε άλλο μάστορα.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Έχω κάνει καθαρισμό και ρύθμιση καρμπυρατέρ και συνεχίζει να μπερδεύει... Το Πηγα σε άλλον και μου είπε ότι θέλει κιτ επισκευής καρμπυρατέρ ρύθμιση βαλβίδες και ρύθμισμα καρμπυρατέρ... Έχω μπερδευτεί πολύ... Θέλω κάποιον που να κάνει ότι χρειάζεται η μηχανή και να είναι αυτά... Η αλήθεια είναι ότι γενικά με τους μηχανικούς δεν έχω και μεγάλη εμπειρία και γενικά δεν έχω καταλήξει σε κάποιον συγκεκριμένο που να μου εμπνέει εμπιστοσύνη...
Είμαι σίγουρος ότι θίγω ένα θέμα που όλοι το έχουμε μέσα μας άσχετα αν δεν το λέμε ή όχι...


Το θέλει κιτ επισκευής το είπε αφού τα άνοιξε η απο μακριά με το μάτι??
Οι βαλβίδες παίζει να θέλουν ρύθμιση, ποτε έγινε τελευταία φορά ?




Μην είσαι Βλάκι ,πάνε στον Μάκη...


* είδα την διαφήμιση μολις τώρα και μου ρθε.

RollingRollingRollingRollingRollingRolling



** α και πες του απο τον Μήτσο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hercules

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
42
Όνομα
Nikos
Το θέλει κιτ επισκευής το είπε αφού τα άνοιξε η απο μακριά με το μάτι??
Οι βαλβίδες παίζει να θέλουν ρύθμιση, ποτε έγινε τελευταία φορά ?




Μην είσαι Βλάκι ,πάνε στον Μάκη...


* είδα την διαφήμιση μολις τώρα και μου ρθε.

RollingRollingRollingRollingRollingRolling
Δεν ξέρω πότε έγινε τελευταία φορά... Τώρα το πήρα και δεν υπήρχε ούτε βιβλίο service ούτε τίποτα... Είναι λίγο περίεργη η ιστορία από τη μηχανή... Και το πως ήρθε στα χέρια μου...οχι έτσι με το μάτι μου το είπε...
Μακη ε? Είμαι τόσο καυλομενος να το κάνω τσιλικο που θα πάω αύριο...
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Δεν ξέρω πότε έγινε τελευταία φορά... Τώρα το πήρα και δεν υπήρχε ούτε βιβλίο service ούτε τίποτα... Είναι λίγο περίεργη η ιστορία από τη μηχανή... Και το πως ήρθε στα χέρια μου...οχι έτσι με το μάτι μου το είπε...
Μακη ε? Είμαι τόσο καυλομενος να το κάνω τσιλικο που θα πάω αύριο...


Αυτά τα καρμπ έχουν μεμβράνες οι οποίες με τον καιρό χαλάνε, και κάνουν νούμερα, άλλα ο Μάκης θα ξέρει.
Θα του πεις απο τον Μήτσο τον Ζητά.
Θα καταλάβει..
 

Hercules

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
42
Όνομα
Nikos
Αυτά τα καρμπ έχουν μεμβράνες οι οποίες με τον καιρό χαλάνε, και κάνουν νούμερα, άλλα ο Μάκης θα ξέρει.
Θα του πεις απο τον Μήτσο τον Ζητά.
Θα καταλάβει..
Να σε καλά φιλαράκι... Μπορεί να περάσω και αύριο έτσι για μια γνωριμία...
Αστυνομικός είσαι?
Η μηχανή έχει κάποια σχέση με την αστυνομία πάντως... Για αυτό λέω ότι έχει μια ιστορία που ήρθε στα χέρια μου...
 
Top Bottom