BMW 1250 RT best bike?

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ερωτηση πρωτη:Ποια αλλη μηχανη ειναι καλυτερη στην συγκεκριμενη κατηγορια και γιατι?
kawasaki 1400 gtr.
Γιατι αυτη μ'αρεσει.
Τοσο απλα
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
kawasaki 1400 gtr.
Γιατι αυτη μ'αρεσει.
Τοσο απλα

Το αυτη μ αρεσει δεν ειναι επιχειρημα ρε Γιαννη.Ασχετο αν σου αρεσει ειναι καλυτερη;
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
kawasaki 1400 gtr.
Γιατι αυτη μ'αρεσει.
Τοσο απλα

OKz Καλύτερη είναι αυτή που αρέσει σ'εμάς ,πολύ σωστά Γιάννο!
Καβαλάς το gtr και κατεβαίνεις μετά 800χλμ ατσαλάκωτος. Αξιόπιστος άξονας ,σταθερό και γρήγορο σα βέλος.
Μόνο μην εγκλωβιστείς σε αστικό κέντρο...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το αυτη μ αρεσει δεν ειναι επιχειρημα ρε Γιαννη.Ασχετο αν σου αρεσει ειναι καλυτερη;
Καλυτερη απο επιδοσεις σιγουρα ,συν πιο ξεκουραστη.
Δεν θα πηγαινα σε rt ,αν ηταν να παω εκει (bmw)σιγουρα θα προτιμουσα τη σειρα gt.
Η μεταχειρο το 1300 ή καινουριο το 1600gt.
Τωρα απο θεμα αντιπροσωπειας που λες ,ναι η πεμφε τα υποστηριζει τα μηχανακια της ,ακομα και τα 15ετιας.
Δεν υπαρχει αλλη τετοια εταιρια ,αν εξαιρεσω την τογιοτα στα γιωταχι.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το επιχειρημα οτι μου αρεσει περισσοτερο το καβα ,μην το υποτιμας ,σε εχω πει οτι τα μηχανακια μου εγω τα διαλεγω πρωτα με το συναισθημα και μετα με ολα τα αλλα κρητηρια που ειχαμε αναπτυξει σε διπλανο νημα.
Νταξ,το οτι καποιοι διαλεγουν μηχανακι λογω της μεταπωλητικης του αξιας δεν ειναι μεμπτο.
Καλα κανουν .
Αλλα η μηχανη φιλε ,(για εμενα )ειναι γκομενα,αν δε σε κανει κλικ ,απλα δεν.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το επιχειρημα οτι μου αρεσει περισσοτερο το καβα ,μην το υποτιμας ,σε εχω πει οτι τα μηχανακια μου εγω τα διαλεγω πρωτα με το συναισθημα και μετα με ολα τα αλλα κρητηρια που ειχαμε αναπτυξει σε διπλανο νημα.
Νταξ,το οτι καποιοι διαλεγουν μηχανακι λογω της μεταπωλητικης του αξιας δεν ειναι μεμπτο.
Καλα κανουν .
Αλλα η μηχανη φιλε ,(για εμενα )ειναι γκομενα,αν δε σε κανει κλικ ,απλα δεν.

Και εγω ετσι σκεφτομαι. Δεν το υποτιμω αλλα ειναι κατι υποκειμενικο και δεν μπορω να το μετρησω σαν επιχειρημα.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
OKz Καλύτερη είναι αυτή που αρέσει σ'εμάς ,πολύ σωστά Γιάννο!
Καβαλάς το gtr και κατεβαίνεις μετά 800χλμ ατσαλάκωτος. Αξιόπιστος άξονας ,σταθερό και γρήγορο σα βέλος.
Μόνο μην εγκλωβιστείς σε αστικό κέντρο...
Οχι τοσο(μεσα στην πολη ολα αναβουν) ,εχει τελειως διαφορετικη χαρτογραφηση το rt μην το μπερδευεις με το gs.
Σκαλοπάτι δεν κανει πουθενα ,το εκανα βολτα ,ειναι ο ιδιος κινητηρας ,αλλα τερμα διαφορετικος.
Οτι γραφει το gs υπολογισε 500+ στροφες παρακατω για να καταλαβεις ποσο πιο ξεκουραστο ειναι.
Τραβαει ατελειωτα απο χαμηλα ,νομιζεις οτι δεν τελειωνει η ροπη με τιποτα.
Αλλά εχει μηχανακια πιο πιασιαρικα(και στο ματι και σε ουσια) σε αυτην την κατηγορια ,τι να κανουμε
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Οχι τοσο(μεσα στην πολη ολα αναβουν) ,εχει τελειως διαφορετικη χαρτογραφηση το rt μην το μπερδευεις με το gs.
Σκαλοπάτι δεν κανει πουθενα ,το εκανα βολτα ,ειναι ο ιδιος κινητηρας ,αλλα τερμα διαφορετικος.
Οτι γραφει το gs υπολογισε 500+ στροφες παρακατω για να καταλαβεις ποσο πιο ξεκουραστο ειναι.
Τραβαει ατελειωτα απο χαμηλα ,νομιζεις οτι δεν τελειωνει η ροπη με τιποτα.
Αλλά εχει μηχανακια πιο πιασιαρικα(και στο ματι και σε ουσια) σε αυτην την κατηγορια ,τι να κανουμε
Εννοούσα το Kawasaki gtr ,όχι το rt.
Μέσα στην πόλη ανάβουν όλα ,σωστά ,απλά το gtr έχει μεγάλο όγκο πλαστικών και παγιδεύεται στο αστικό κέντρο.

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Το επιχειρημα οτι μου αρεσει περισσοτερο το καβα ,μην το υποτιμας ,σε εχω πει οτι τα μηχανακια μου εγω τα διαλεγω πρωτα με το συναισθημα και μετα με ολα τα αλλα κρητηρια που ειχαμε αναπτυξει σε διπλανο νημα.
Νταξ,το οτι καποιοι διαλεγουν μηχανακι λογω της μεταπωλητικης του αξιας δεν ειναι μεμπτο.
Καλα κανουν .
Αλλα η μηχανη φιλε ,(για εμενα )ειναι γκομενα,αν δε σε κανει κλικ ,απλα δεν.
+1400

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Το K1600GTL EXCLUSIVE.
Μακρύ, βαρύ, δύσκολο έως αδύνατο στην πόλη αλλά θα είναι το επόμενο μου.
Ανεβαίνεις και δεν θέλεις να κατέβεις όσα χιλιόμετρα να κάνεις.
Πραγματικός χιλιομετροφάγος που δεν έχει ανταγωνιστή.

Τσούζει το άτιμο.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Το K1600GTL EXCLUSIVE........Πραγματικός χιλιομετροφάγος που δεν έχει ανταγωνιστή.

...... το αλλο το μπαουλο το εχεις τσεκαρει? ....... βγαινει με αυτοματο σασμαν , εχει και οπισθεν με την μιζα αμα χρειαστει .....καμμια φορα ...!:)

2020-honda-gold-wing-tour-dct.jpg
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
...... το αλλο το μπαουλο το εχεις τσεκαρει? ....... βγαινει με αυτοματο σασμαν , εχει και οπισθεν με την μιζα αμα χρειαστει .....καμμια φορα ...!:)

View attachment 14221
Δεν χρειάζεσαι όπισθεν, βάζεις κάποιον και σε τραβάει , άσε που σαν μπαούλο έχεις πολλούς αποθηκευτικούς χώρους Greeting
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Ερωτηση πρωτη:Ποια αλλη μηχανη ειναι καλυτερη στην συγκεκριμενη κατηγορια και γιατι?

Ερωτηση δευτερη:Ποια αλλη εταιρεια υποστηριζει τοσο πολυ τα προιοντα της και δινει τοσα μηχανακια για δοκιμη στον ειδικο τυπο αλλα και σε ιδιωτες?


Αυτό γράφει και το άρθρο αλλά επειδή είναι για μπεμβε πιάνουμε τσάμπα χώρο στον σκληρό του server


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Και σε μπατσικό

 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αυτό γράφει και το άρθρο αλλά επειδή είναι για μπεμβε πιάνουμε τσάμπα χώρο στον σκληρό του server


Sent from my iPhone using Tapatalk

Προσπαθω να καταλαβω που διαφωνουν καποιοι αλλα ματαια.Μπορει ο συντακτης μπορει να εχει δωσει δικαιωματα στο παρελθον,κατι που δεν γνωριζω γιατι δεν ασχολουμε με κριτικες,αλλα εδω δεν βλεπω κατι μεμπτο.

Ειναι ενα απο τα δυο τρια καλυτερα μηχανακια της κατηγοριας.Οποιο και να πει καποιος καλυτερο δικιο θα εχει μιας και η "μαχη" δινεται στα σημεια.

Απο την αλλη η Μπε Μπε ξερουν και οι πετρες οτι υποστηριζει οσο κανεις αλλος τα προιοντα τους.Σε αλλες εταιρειες κανουν ουρα για να καβαλησουν καινουργια μηχανη...και αν και αυτη σου δινει δεκα να διαλεξεις.
 
Top Bottom