και ετσι αρχισε ο καυγας .....

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Τι δουλειά είχε το "περίπτερο" ανάμεσα στις καλλονές. Έχω την εντύπωση ότι αν έκαναν συγκριτικό για τις μότο κάπου κάναν λάθος....
Άσε που σήμερα ήμουν σε ένα γνωστό κατάστημα αξεσουάρ για να πάρω μια ταπεινή τάπα λαδιού και έπεσα πάνω σε μια συζήτηση όπου κάποιος με ΠενΦε έμεινε από άξονα....!!!
Η ομορφιά είναι κάτι σχετικό για τον καθένα από εμάς αλλά το θεωρώ αρκετά αξιόπιστο εργαλείο και έμεινα έκπληκτος όταν το άκουσα αυτό και στη συνέχεια διάφορα άλλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.500
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Τι δουλειά είχε το "περίπτερο" ανάμεσα στις καλλονές. Έχω την εντύπωση ότι αν έκαναν συγκριτικό για τις μότο κάπου κάναν λάθος....
Άσε που σήμερα ήμουν σε ένα γνωστό κατάστημα αξεσουάρ για να πάρω μια ταπεινή τάπα λαδιού και έπεσα πάνω σε μια συζήτηση όπου κάποιος με ΠενΦε έμεινε από άξονα....!!!
Η ομορφιά είναι κάτι σχετικό για τον καθένα από εμάς αλλά το θεωρώ αρκετά αξιόπιστο εργαλείο και έμεινα έκπληκτος όταν το άκουσα αυτό και στη συνέχεια διάφορα άλλα.
Το θεμα στα bmw και αξονας ειναι η σωστη προληψη και συντηρηση δηλαδη κατα ποσο ο ιδιοκτητης γνωριζει οτι υπαρχουν δυο τσιμουχες που αμα ξεραθουν ή σκασουν απο τον ηλιο τετελεσθαι... Ο αξονας θα παρει νερο ή υγρασια με οτι αυτο συνεπαγεται γιαυτο προσεχουμε για να εχουμε!!!

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Δυστυχώς δεν γνωρίζω Ιταλικά Ανδρέα, οπότε αδυνατώ να παρακολουθήσω 25 λεπτά που δεν πιάνω τι παίζει.

Τι έπαθαν οι Ιταλοί;Γιατί αρχίζει καυγάς;
Πάλι ευλογούσαν τα γένια τους και τους τη χάλασε κανείς;
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
FRENA ANDREA!!! FRENAAA!!! ahahhahahahaha πέθανα στο γέλιο! Κι εγώ ελάχιστα κατάλαβα γιατί ο υποτιτλισμός στα αγγλικά δεν παίζει ούτε στο 30% του video. Επίσης είναι ένα videο φτιαγμένο για να εκθειάσει τα λάστιχα που φοράνε και οι 3 μοτοσυκλέτες... το ότι τις κοντράρουν είναι απλά για τη διαφήμιση των ελαστικών και για να παιχτεί περισσότερο το video έτσι όπως το βλέπω εγώ με τα δικά μου μάτια.

Στο διαταύτα....? Μεγάλο χαμένο βλέπω μονάχα τον δεύτερο της μάχης. Όσο για τον νικητή... μένουν να γίνουν πολλά τεστ ακόμη εκτός της ταχύτητας. :) Πάντως αυτό το πήραμε!!!!
Greeting
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
είναι ένα videο φτιαγμένο για να εκθειάσει τα λάστιχα που φοράνε και οι 3 μοτοσυκλέτες...

Πράγματι, πέρα από το κομμάτι των ελαστικών, οι παρατηρήσεις σχετικά με τις μοτοσυκλέτες ήταν τετριμμένες και προφανείς. Δεν περίμενα το βίντεο να μου πει για το supersport χαρακτήρα της Ducati. Η δοκιμή με ίδια λάστιχα είναι ενδιαφέρουσα, αλλά θα μπορούσε να οδηγήσει και σε πιο ουσιαστικά συμπεράσματα: ευκολία, φιλικότητα προς το χρήστη, δοκιμή με διαφορετικό προγραμματισμό αναρτήσεων / κινητήρα, γενική αίσθηση καταπόνησης μοτοσυκλέτας και αναβάτη, πράγματα που νομίζω ότι σε τέτοιες μοτοσυκλέτες που δεν είναι σχεδιασμένες για χρήση σε πίστα ενδιαφέρουν περισσότερο το κοινό τους. Προσωπικά δε θα διάλεγα on off με βάση την τελική ή τη γρήγορη γεωμετρία.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.156
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
προσωπικά με τα πολυ λιγα Ιταλικα που σκαμπαζω δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα....οπως ειπαν και οι απ παν περισσοτερο για τα λαστιχα αλλά και εκει μισε δουλειέ...
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
Αυτό που θα ήθελα να δω σε τεστ είναι με τηλεμετρία η ταχύτητα εισόδου και η ταχύτητα εξόδου και τον χρόνο από την στιγμή που κλείνεις γκάζι στο τέλος της ευθείας για φρένα και στροφή μέχρι την στιγμή που αρχίζεις και επιταχύνεις
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
και μετα απο καθε αλλαγη εξατμισης η οτι αλλο δυναμομετρηση με εμφαση στα ''ανοιγματα '' απο 80-120 ,120-150 με 4-5-6 .........ερε γελια
 
Top Bottom