Σας παρακαλώ, μη με χτυπάτε άλλο

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.438
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Ποσο φθηνη εχει γινει η ανθρώπινη ζωη....

Δίποδα σκουπίδια αποφασίζουν ποιος και αν θα ζησει διότι βαριουνται που δεν εχει κατι στην τν.

Ένα νεο παλικαρακι δεν θα ξαναδει τους δικούς του,
Δεν θα γελασει με τους φίλους του...

Για το τίποτα...

Στο διαολο ρε ξεφτιλες.....
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Χρονια πριν υπηρξα μελος της γνωστης θυρας 4.Αυτο που διαπιστωσα,και ευτυχως το διαπιστωσα αρκετα νωρις,ηταν οτι υπηρχε πολυ σαπιλα και πολυ αρρωστια .Φυσικα η ιδια ακριβως κατασταση επικρατουσε σε ολες τις θυρες,σε ολους του συνδεσμους ολων των ομαδων.

Ηταν θεμα χρονου να ξεφυγουν τα πραγματα.Δυστυχως ολοι γνωριζαν και ολοι σφυριζαν αδιαφορα.Για μια ακομη φορα θα βαλουν το μαχαιρι μεχρι το κοκκαλο και καλα,αλλα ολοι ξερουμε οτι μολις σβησουν τα φωτα της δημοσιοτητας θα ξεχαστουν τα παντα.

Τα τελευταια λογια του πιτσιρικα θα με στοιχειωνουν αρκετο καιρο.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Μπορεί να έχω κάνει διάφορες *****ίες στην ζωή μου, αλλά ευτυχώς δεν κόλλησα οπαδικα.
Πήγαινα συχνά γήπεδο στα νιάτα μου.
Και ποδόσφαιρο και μπάσκετ εκείνα τα χρόνια.
Συνήθως με ένα δύο φίλους .
Ακόμα και τότε όπως και τώρα αν δεν πήγαινες στην 4 αν δεν ήσουν συνδέσμιτης της 4 δεν ήσουν ΠΑΟΚ.
Δυο /τρεις φορές πήγα με τον τοπικό σύνδεσμο,και έγινε *****ία.
Εκεί μπλέκεις θες δεν θες.
Έφαγα και ξύλο εξαιτίας τούς και το έκοψα μια και καλή.
Πλέον έχω χρόνια να πατήσω σε γήπεδο.
Νόμιζα ότι η καφριλα τελείωσε , υφίσταται και βασιλεύει όμως στο ποιο λαοφιλές άθλημα.
Εν έτη 2001 με κυνήγησαν νεαροί στο Γουδί γιατί φόραγα κόκκινο ορειβατικό μπουφάν.
Το ξαναλέω
Κόκκινο ορειβατικό μπουφάν.
Ούτε Ολυμπιακός έγραφε ,ούτε θύρα 7 .
Δηλαδή απαγορεύεται το αντίπαλα η τα αντίπαλα χρώματα που παραπέμπουν σε άλλες ομάδες?
Το ίδιο συνέβη στην Θεσσαλονίκη κάποια χρόνια μετά επειδή είχα κίτρινο Peugeot 106 rallye.
Έπεσα σε πορεία μπαοκτσηδων οι οποίοι προσπάθησαν να με κάψουν επειδή είχα κίτρινο χρώμα αυτοκινήτου !!!
Και εκεί που νόμιζα ότι όλα τελείωσαν με την πάροδο των χρόνων.
Κάνω παιδιά και τα αγόρια θέλουν να ασχοληθούν με το ποδόσφαιρο.
Τα γράφω σε ακαδημία.
Και ακολουθώντας την ομάδα έβλεπα την ίδια καφριλα να ζει και να βασιλεύει.
Βρισιές,χριστιπαναγιες σε αγωνεςυ με 10χρονα.
Ξύλο μεταξύ γονέων και διάφορα άλλα πικάντικα.
Η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι ήταν σε έναν αγώνα στην Νάουσα.
Καθόμαστε σε παρακείμενο καφέ της εκεί Ακαδημίας ,ο γιος μου έχει την μπάλα και παραδίπλα είναι η μάνα και άλλοι του αντιπάλου που τον κυνηγάει .
Και φωνάζοντας λέει στον κανακάρη τής
-σπαστου τα πόδια ,σκότωσε τον ...
Ή συνέχεια δεν υπάρχει λόγος να ειπωθεί, καταλαβαίνετε τι έγινε.
Πήρα τα παιδιά μου και δεν ξαναπατησα σε ποδοσφαιρικό γήπεδο, αγώνα κλπ.
Τα παιδιά μου σταμάτησαν από ποδόσφαιρο ,πλέον ασχολούνται με άρση βαρών , στίβο και τάε κβο ντο.

Όταν μας βλέπουν τα παιδιά μας να φανατιζομαστε βλέποντας έναν αγώνα,τα ίδια και χειρότερα θα κάνουν και αυτά.
Προσέχετε τι παράδειγμα δίνετε στα παιδιά σας.
Μην τους απομακρύνεται από τον αθλητισμό και το ποδόσφαιρο ( άσχετα αν εγώ το έκανα ,για δικούς μου λόγους)
Αλλά
Απομακρύνεται τα από κάθε είδους φανατισμό και εμπλοκή με συνδέσμους κλπ.
Δυστυχώς το έχω δει μέσα από την δουλειά μου.
Όλοι μα όλοι οι σύνδεσμοι,είτε είναι στο κέντρο είτε είναι στην επαρχία είναι φυτώρια, καφριλας ,ανεγκεφαλιας και μάστουρας.
Και εγώ είμαι κολλημένος με τον ROSSI, αλλά ποτέ σε κανένα αγώνα δεν ευχήθηκα να τσακίστει ο Λορένθο,να σκοτωθεί ο Μαρκεθ,να πέσει ο Στονερ και όλοι οι αντίπαλοι του για να βγει νικητής ο ROSSI.
Θυμάμαι στο Prato, στην πλαγιά με τους φανατικούς του Vale στο missano,να υπάρχουν άτομα με μπλούζες και σημαίες του Μαρκεθ και άλλων.
Δεν πείραξαν κανέναν,δεν χτύπησαν κανένα.
Ας φορέσει κάποιος μια μπλούζα του Ολυμπιακού και ας πάει στην 4 η οπουδήποτε στην Τούμπα η το αντίστροφο.
Φαντάζομαι δεν θέλετε να σκεφτείτε την συνέχεια.

Από τον Μπλιονα στο ΠΑΟΚ /Λάρισα
Στους νεκρούς της θύρας 7 ,στον Βούλγαρο πριν λίγα χρόνια
( Συγνώμη αν ξεχνάω συμβάντα,και περιστατικά αλλά αυτά θυμήθηκα τώρα,δίχως καμία διάθεση,να καταδείξω κάποια συγκεκριμένη ομάδα,όλοι και όλες οι ομάδες έχουν μερίδιο ευθύνης,και δεν είναι μόνο οι νεκροί αλλά και οι σακατηδες που άφησαν στο πέρασμά τους οι κάθε λογής Βαρβάροι)
,και τέλος για τον Άλκη και κάθε Άλκη
Ποτέ ξανά.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Αθλουμαι σχεδόν καθημερινά.
Διάδρομο στο γυμναστήριο, τρέξιμο στο ύπαιθρο κ σε βουνό, άρση βαρών, πυγμαχία κ ποδηλασία.
Από ποδόσφαιρο όμως, δεν έχω ιδέα.
Δεν έχω παίξει ποτέ, από το δημοτικό κ μετά.
Δεν ξέρω ποιες ομάδες είναι στην Α εθνική, ούτε γνωρίζω έναν παίκτη, οποιοσδήποτε ομάδας.
Κατά καιρούς βλέπω τέτοια περιστατικά, δηλ τσακωμούς κ ενίοτε φόνους με αφορμή το ποδόσφαιρο κ αμέσως κάνω τη σύγκριση με αγώνες του ΝΒΑ, που για τους Αμερικανούς είναι κάτι σαν οικογενειακή έξοδο για ψυχαγωγία.
Κανένας φανατισμός, καμία αψιμαχία.
Οι φίλαθλοι απολαμβάνουν τον αγώνα κ το θέαμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Στην ηλικία των 16-20 χρόνων πήγαινα τακτικά στα γήπεδα και παρακολουθούσα την ομάδα μου. Χωρίς φασαρίες χωρίς φανατισμούς και άλλα έκτροπα.
Σε ένα αγώνα όταν φεύγαμε μας πλησιάζει ένας από τα Ματ και σπρώχνοντας με το γκλοπ μου λέει να τρέξω. Όταν του απάντησα γιατί να τρέξω μου είπε με υφάκι γιατί έτσι θέλω. Συμπεριφορά απαράδεκτη η οποία υπήρχε έντονα εκείνη την εποχή. Έγινε ακόμη ένα περιστατικό μην τα πολυλογώ και έτσι σταμάτησα να πηγαίνω στο γήπεδο.
Ξαναπήγα μετά από αρκετά χρόνια δυο τρείς φορές με τα παιδιά μου σε αγώνες της Εθνικής στο ποδόσφαιρο και μετά πηγαίναμε σε αγώνες μπάσκετ λόγω που ο γιός και η κόρη έπαιζαν σε μια τοπική ομάδα.
Δεν μπορώ να διανοηθώ να χάνονται νέοι άνθρωποι για το τίποτα. Δεν ξέρω τι φταίει και φανατίζονται τόσο τα νέα παιδιά που θεωρούν ότι είναι μαγκιά να αφαιρούν ανθρώπινη ζωή για την ομάδα τους.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Που να δείτε το 2017, εδώ στον Βόλο όταν έπαιζε ΠΑΟΚ-ΑΕΚ στο Πανθεσσαλικό.

Convoy λεωφορείων με οπαδούς του ΠΑΟΚ στην Αθηνών και στην Λαρίσης, μιλάμε για ΠΟΛΥ ΛΑΟ, η μισή Θεσσαλονίκη παίζει να κατέβηκε Βόλο εκείνη την μέρα.

Τα τσιπουράδικα, οι καφετέριες και τα μαγαζιά κάτω στην παραλία και το κέντρο μπίμπα, πίνανε τον κώλο τους, μεθούσαν, κάνανε φασαρίες, σε κάποια μαγαζιά σπάσανε και πράματα. Αργότερα στο γήπεδο, να γίνεται της π****νας από ξύλο, μαχαιρώματα, καρέκλες να φεύγουν, ΕΚΑΒ να πηγαινοέρχονται να μαζεύουν τραυματίες και άλλα ωραία. Μέρος της διαχωριστικής νησίδας (διάφορα φυτά πάνω) κάτω από την γέφυρα του Πανθεσσαλικού κάηκε. Επίσης, ο "λεβέντης" που μαχαίρωσε τον κακόμοιρο Άλκη, ήτανε ΚΑΙ τότε σε αυτά τα επεισόδια και έκανε πάλι τα ίδια πράματα: μαχαίρωνε κόσμο. Κατά κάποιο περίεργο τρόπο, μόνο οπαδούς ΠΑΟΚ έβλεπες, ΑΕΚτζίδες σχεδόν καθόλου...

Και με τις δικές μας τοπικές ομάδες, Νίκη Βόλου και Ολυμπιακός Βόλου (σκέτο "Βόλος" πλέον), είχαμε κάποιες φορές επεισόδια, αλλά όχι τέτοια βαρβαρότητα...το κλασσικό, να παιχτεί καμιά μπουνιά, καμιά σφαλιάρα, ερχόταν αστυνομία/ΜΑΤ, φεύγανε και ως εκεί. Τα τελευταία χρόνια ηρέμησαν από ότι φαίνεται. Δεν ήμουν ποτέ του ποδοσφαίρου, ίσα ίσα θα δω πχ αν παίζει καμιά Εθνική, κυρίως μπάσκετ ασχολούμαι και παίζω που και που...αλλά ακόμα και στο γυμνάσιο θυμάμαι, όταν παίζαμε μπάλα στην γυμναστική (θα είμαι ειλικρινής, ΔΕΝ το είχα στο ποδόσφαιρο, ήμουν και λίγο χοντρούλης τότε), επειδή δεν έπαιζα καλά, οι άλλοι ή θα έβριζαν μάνα/σπίτι ή ξύλο στο διάλειμμα και καλά γιατί "χαντάκωσες την ομάδα"....οπαδιλίκια και *****ίες ακόμα και στα νιάνιαρα 14χρονια, τότε, μυαλά που είχαμε. Μετά στο Λύκειο, κυρίως μπασκετάκι κυριαρχούσε το οποίο μου αρέσει πολύ περισσότερο.

Όμως, αυτή η βλακώδης λογική του, "δεν φοράς τα χρώματα της ομάδας μου, δεν υποστηρίζεις, σε σκοτώσω, σε κάνω, σε ράνω", είναι εγκεφαλικά νεκρή, με ξεπερνάει. Λες και είμαστε στο Los Angeles, του 1991 που η κάθε συμμορία είχε τα χρώματα της, και αν σε έβλεπαν με άλλο χρώμα, σου φύτευαν μια στο κεφάλι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

R.E.H

member
Δημοσιεύσεις
1.213
Μοτοσυκλέτα
Royal Enfield Himalayan
Όνομα
Παναγίωτης
Περιοχή
Νίκαια
Το καλύτερο δώρο που ίσως μπορούμε να κάνουμε στα παιδιά μας αφού το διαβάσουμε εμείς πρώτα !!!


Το βιβλίο θα μπορούσε να είχε γραφτεί για τον ΄Αλκη ...
(για τον κάθε Άλκη) και όχι μόνο ...

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχει η κοινωνία μας αυτή την εποχή είναι ότι πάρα πολλοί από εμάς διακατέχονται από το σύνδρομο του "μικροτσούτσουνου" ...
Οπότε προσπαθούμε μέσα από ομάδες, παρέες, μάρκες, κόμματα (συμπληρώστε με ότι θέλετε) να αποδείξουμε το αντίθετο ...

Για όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας απλά πρέπει να κοιταχτούμε καλά στον καθρέφτη και ίσως ανακαλύψουμε ποιος ευθύνεται ...
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Εγώ κατάλαβα ότι μια ομάδα νεαρών ανθρώπων, βγήκε βόλτα, με σκοπό να ''διασκεδάσει'' με το να τραμπουκίσει, να χτυπήσει και τελικά να σκοτώσει, έναν άλλον άνθρωπο που δεν της έφταιξε σε τίποτα.

Αυτό δεν είναι ανθρώπινη συμπεριφορά, και αυτοί δεν λέγονται άνθρωποι. Λέγονται ΤΕΡΑΤΑ.

Να κάνεις κάτι κακό σε κάποιον γιατί κάτι σου έκανε, άιντε και το καταλαβαίνω. Να κάνεις κάτι γιατί απειλείσαι, το καταλαβαίνω. Αλλά να φέρεσαι σε ανθρώπινη ζωή λες και είναι κατσαρίδα ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙΣ, αυτό δεν το καταλαβαίνω.

Μαθαίνω ότι τα ΤΕΡΑΤΑ, το κάνανε αυτό συστηματικά εδώ και καιρό, ότι κάποια από αυτά έχουν ήδη δικαστήρια για παρόμοιες πράξεις, ότι είχανε προμηθευτεί ειδικό σουγιά-σιδηρογροθιά για να σκίζει ανθρώπινο κρέας.

Ομάδα την πέφτανε σε έναν endo με taxi ε; Ούτε καν τίμια, ένας προς έναν.

Οτι ένα από αυτά, μάλλον την κοπάνησε στο εξωτερικό, για να γλυτώσει τις συνέπεις της ΤΕΡΑΤΩΔΟΥΣ πράξης του.

Αυτά δεν είναι πράξεις και τακτικές ανθρώπων. Αυτά είναι πράξεις και τακτικές ΤΕΡΑΤΩΝ.


''It's in your nature to destroy your selves'' , που είχε πει και μια Τ800-ψυχή, και χάιντε Skynet που είσαι-άργησες, που λέω εγώ.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Θα γράψω κάτι κ αν θέλετε σβήστε το μετά.
Για τέτοια εγκλήματα δεν χρειάζεται καν δικαστήριο.
Μόνο μπουλντόζες που έχουν σκάψει έναν μεγάλο λάκκο.
Να μεταφέρουν κάποιους εγκληματίες με ανατρεπομενο, να τους ρίξουν ζωντανούς στο λάκκο κ να τον σκεπάσουν αμέσως.
Δεν νομίζω να λείψουν από κανέναν αυτά τα μπουμπούκια.
Εγώ έτσι νιώθω.
Φανταστείτε πως θα νιώθατε αν κάποιος σκότωνε το παιδί σας.
Χρειάζονται σκληρά μέτρα για την πάταξη της εγκληματικότητας.
Κ τέλος πάντων, αν δεν συμφωνούμε όλοι με την παραπάνω πρόταση, έχω σκεφτεί κάτι καλύτερο.
Την εξαγωγή τέτοιων εγκληματιών , με επιδότηση του ελληνικού σε φυλακές φτωχών χωρών όπου είναι ιδιαίτερα ευαίσθητες με τα ανθρώπινα δικαιώματα των φυλακισμένων.
Κολομβία, Ινδονησία, Πακιστάν, Φιλιππίνες, Βραζιλία κλπ.
Πιστεύω θα περάσουν καλά εκεί......
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Έχω κάτι καλύτερο...

Solitary confinement επ' αορίστου, σε λευκό δωμάτιο, λευκός φωτισμός και με *****ούς τοίχους και πάτωμα, σχεδιασμένα έτσι ώστε και να κοπανιέσαι να μην πάθεις τίποτα. Ολοκληρωτική απομόνωση από κάθε άνθρωπο, κάθε αντικείμενο, κάθε τι που υπάρχει. Τα πάντα όλα.

Γιατί, σε ένα τέτοιο περιβάλλον, μένεις μόνο εσυ, ο εαυτός σου και οι σκέψεις σου. Να σαπίσουν παρέα με τα άθλια και αηδιαστικά μυαλά που κουβαλάνε. Σε σημείο που να φρίξεις και να σιχαθείς τόσο πολύ τον απαίσιο εαυτό σου, να θες να του βάλεις ένα τέλος και να μην μπορείς. Όσο και να το θες. Απλά να αποδεχτείς, πως για τις πράξεις σου, δεν σου αξίζει καμία απολύτως επαφή, με οτιδήποτε στον έξω κόσμο. Τίποτα απολύτως όμως, ξεχασμένος και από τον Θεό τον ίδιο.

Τέτοια τους αξίζουν.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Τρομερες αλήθειες που δεν θελουν να λεγονται και που οι περισσοτεροι εθελοτυφλουμε....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
το 97 εχουμε παει χαριλαου να δουμε αρης-ολυμπιακος μαζι με φιλο ,αμφοτεροι καναμε θητεια και ετυχε να ειμαστε κοντα εκεινη την περιοδο στη θεσσαλονικη.Αφου προμηθευτηκαμε εισητηρια απ το καμαρακι της σουπερ 3 ανετοι και ωραιοι,περιμεναμε να μπουμε γηπεδο...στο κατω μερος ηταν τα ματ και ειχαν στησει περιμετρο γιατι ερχοντουσταν τα λεωφορεια του ολυμπιακου,σε μια φαση νεανικης τρελας περναμε τα ματ και μπαινουμε στο μπλοκ των ολυμπιακων που εμπαιναν μεσα....
παιχνιδι σουπα,κατι γυφτακια στο ημιχρονο πεταγαν καπνογονα..τσουκαλας νεος στα συρματα κτλπ..
ληγει το παιχνιδι και ερχεται το σεναριο πως φευγουμε...
αφου αδειασε η περιοχη,μας βγαλαν εξω και αναμεναμε...
επειδη το ματι εκοψαν και αλλους που περιμεναν να την κανουν,μπηκαμε σε αυτο το γκρουπ.η μεγαλη πλειοψηφια περιμενε τα πουλμαν.
περναει ενα ταξι και μπουκαρει μεσα μια τετραδα...αμ δε στο επομενο στενο που ειχαμε οπτικη επαφη,ντου,καλοκαιρινο το ταξι,αιμα δακρυα ιδρωτας,ξυλο του κερατα,τρεχαν τα ματ...η τετραδα ξαπλα απ το ξυλο,τουλαχιστον δεν ειχαν μακαβρια καταληξη..
παιρνεται η αποφαση να μπουμε στα λεωφορεια και να κατεβουμε μαλγαρα αν μας παιρνει,ποδαρατο μετα κανα οτοστοπ κτλπ..
μες στο λεωφορειο κανενας δεν μας ρωταει,ολοι ειναι ταβλα απ τη μαστουρα,τρωει και κατι πετρες,βγαινουμε εθνικη και λεω στο οδηγο κατεβασες μας,ρε πατε καλα,ρε κατεβασε μας φανταροι ειμαστε..για καλη μας τυχη,ενας αλλος ειχε κατεβει και ειχε αφησει αμαξι εκει..απο κει καταληξαμε κιλκις και με ταξι,αξιουπολη ξημερωματα πια...
οφειλω να πω οτι με τον ηρακλη φυγαμε σαν κυριοι απ το καυτατζογλειο,παοκ δεν πηγαμε,αλλα γενικως επειδη πηγαινα αρκετα γηπεδο,η συντριπτικη πλειοψηφεια που κανει επεισοδια ειναι φουλ στη μαστουρα και οι εγκεφαλοι που εχουν σαφη στοιχεια ακραιων σχηματισμων,κανει παρτυ με τετοιους τυπους που δεν βλεπουν την τυφλα τους...
αν το παλικαρι ειχε ζησει,δεν θα καναμε την κουβεντα και πολυ πιθανον οι δραστες θα το παιζαν μαγκες στα συναφια,τους σαπισαμε κτλπ...
τουλαχιστον 15 χρονια πηγαινα συστηματικα γηπεδο,εχω μαζεψει φιλο απ αστυνομια,απο κατ κτλπ,εχω δει και ματσαρες ομως γιορτες πραγματικα του ποδοσφαιρου,εχουμε ζησει κατι ριζουπολες σαν εδρα γαβρου,κατι ηλεκτρικους να πηγαινει το ματι κορομηλο,κατι πηλαλες,δεν θα αλλαξει κατι,ειμαι 100% σιγουρος!!!!!!τουλαχιστον γιναμε σοφωτεροι και μπορουμε να πουμε 2 κουβεντες στα παιδια μας,οταν μας ρωτανε τι ρολο βαραει αυτο το παλιο κασκολ
ας πηγαινουμε λοιπον σε κανα ευρωπαικο και στα παιχνιδια της εθνικης,οποτε μπορουμε...για οσο γουσταρουμε ακομα το τοπι..
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Τελευταια φορα γηπεδο ηταν ολυμπιακός -αγιαξ....μεγκογκιτς σιχαθηκα το οπαδιλικι....
Τελευταία φορα γηπεδο με ενθνική στο καραισκακη με φεροες (νομιζω)
0-0 τελικο σιχαθηκα την μπαλα
Τελευταια φορα πληρωμη nova παναθηαικος - ολυμπιακος που εγιναν φασαριες (τι πρωτοτυπία)...και αναγκαστικά ειδα μπατσελώνα - ρεάλ ....σταματαω εδω.....
Τωρα καμμια πλακιτσα με φιλους ετσι για το χαβαλε την κανω στα μεσα κοινωνικής δικτυωσης...αλλα μεχρι εκει

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.285
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Τελευταια φορα γηπεδο ηταν ολυμπιακός -αγιαξ....μεγκογκιτς σιχαθηκα το οπαδιλικι....
Τελευταία φορα γηπεδο με ενθνική στο καραισκακη με φεροες (νομιζω)
0-0 τελικο σιχαθηκα την μπαλα
Τελευταια φορα πληρωμη nova παναθηαικος - ολυμπιακος που εγιναν φασαριες (τι πρωτοτυπία)...και αναγκαστικά ειδα μπατσελώνα - ρεάλ ....σταματαω εδω.....
Τωρα καμμια πλακιτσα με φιλους ετσι για το χαβαλε την κανω στα μεσα κοινωνικής δικτυωσης...αλλα μεχρι εκει

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πόσο τυχεροί είμασταν τότε που διακόπηκε - δεν άρχισε το ματσάκι του εδώ κλασικο, κι ειδαμετο ισπανικό κλασικο!!!!!
 
Top Bottom