Πάσχα στον Βορρά !

PavlosXTZ

new member
Δημοσιεύσεις
31
Ηλικία
47
Περιοχή
Alexandroupolis Evros
Μοτοσυκλέτα
XTZ 1200 Super Tenere Mod 11
Όνομα
Παύλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
ωραιο ταξδι, καταπληκτικες φωτο, ειμαι απο Αλεξ/πολη εχω παει σε ολα τα μερη που πηγες και εσυ.....ο τροπος που τα παρουσιασες και οι φωτογραφιες σου ....με προδιαθετουν να παρω αυριο τη μηχανη και να παω εκει που πηγες.
(Οσο για το καφε εκει στη Καβαλα.....φανταζομαι ηταν το ξακουστο καφε στο καστρο ψηλα μη λεω ονοματα ......μονο το νερο ειναι καλο!)
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
ωραιο ταξδι, καταπληκτικες φωτο, ειμαι απο Αλεξ/πολη εχω παει σε ολα τα μερη που πηγες και εσυ.....ο τροπος που τα παρουσιασες και οι φωτογραφιες σου ....με προδιαθετουν να παρω αυριο τη μηχανη και να παω εκει που πηγες.
(Οσο για το καφε εκει στη Καβαλα.....φανταζομαι ηταν το ξακουστο καφε στο καστρο ψηλα μη λεω ονοματα ......μονο το νερο ειναι καλο!)

Και η θεα.cde
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Είπαμε φέτος το Πάσχα, θα πάμε βολτάρα , κοιτάω στον χάρτη , που δεν έχουμε πάει ; Μακεδονία !!!! Κλείνουμε ξενοδοχείο περίπου στην μέση των τοποθεσιών που θέλουμε να δούμε, και μεγάλη Πέμπτη, έχουμε αναχώρηση!



Απο εθνική δυστυχώς, γιατί οι αρχαιολογικοί χώροι κλείνουν 18:00





Γύρω στις 0900 το πρωί ξεκινήσαμε , 15:00 φτάσαμε Tooth



Μένουμε στις Κρηνίδες στο Ξενοδοχείο Φιλίππειο , το οποίο και προτείνω ανεπιφύλακτα γιατί είναι καθαρό, μοντέρνο και οι οικοδεσπότες ευγενέστατοι !

Το ξενοδοχείο έχει ωραία θέα όλη την πόλη αλλά όταν κλείσαμε δωμάτιο δεν είχε διαθέσιμο που να βλέπει την πόλη. Όταν φτάσαμε όμως, μας το είχαν αλλάξει ! Ωραίο μπαλκόνι με ωραία θέα!



Μπάνιο γρήγορα και φεύγουμε για τον Αρχαιολογικό Χώρο Φιλίππων!













Το αρχαίο θέατρο των Φιλίππων χτίστηκε στα μέσα του 4ου αι. π.Χ. και είναι ένα από τα πρωιμότερα λίθινα θεατρικά οικοδομήματα. Είναι τοποθετημένο στους πρόποδες της ακρόπολης, θέλοντας να επωφεληθεί την κλίση του λόφου της ακρόπολης. Το αρχαίο θέατρο είχε προσανατολισμό προς το νότο με σκοπό να εξασφαλίζει πανοραμική θέα της πόλης στους αρχαίους θεατές.] Το μνημείο ήταν κατασκευασμένο από μάρμαρο.







360 φωτογραφία



GivingGivingGiving
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.408
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ωραιότατη εξόρμηση,για ακόμη μια φορά ποιοτικός Θοδωρή .
Ευχαριστώ που με πήρες μαζί σου για άλλη μια φορα Bcdefgh
 

nosferatu

new member
Δημοσιεύσεις
93
Ηλικία
44
Περιοχή
Ν. ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
TDM 850
Όνομα
Nikos
Περιοχή
Ν.ΑΧΑΙΑΣ - ΚΑΒΑΛΑ
Πολύ ωραία και μεγάλη βόλτα,μπράβο !
Είδα και Καβαλάρα συν τα πέριξ άνοιξε το μάτι cdefg
 
Top Bottom