Εγώ το τόλμησα! Εσείς αγοράστε NC να καίτε λιγότερο!

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Σήμερα πήγα με το μεγάλο στον συνεργείο του αυτοκινήτου. Του είπα να μου βρει τρόπο να κάνω το Capo να καίει αέριο που έχει την μισή τιμή της βενζίνης. Μου έδωσε λύση με φιάλη που μπαίνει στην μπαγκαζιέρα μου (ανάλογα τα λίτρα που θα θελήσω). Αν κρατήσω την 37άρα μπαγκαζιέρα χωράει τριαντάρα δεξαμενή και αν βάλω πενηντάρα μπαγκαζιέρα θα παίρνει χαλαρά την 42άρα δεξαμενή. Μου είπε το έχει ξανακάνει. Κόστος 780 ευρώ με τα εργατικά η μικρή δεξαμενή και περνάω και ΚΤΕΟ.

Με ρώτησε πόσο καίει τώρα. Του ειπα 6.5 με 7 λίτρα στα 100 και συνηθως πηγαίνω μέχρι 150 χλμ/ώρα. Μου είπε θα καίω κάπου 8 λίτρα με το αέριο και στις ίδιες ταχύτητες, αλλά να μην το πηγαίνω συχνά στα κόκκινα και για πολλή ώρα. Με 150 - 160 αν πηγαίνω, το σύστημα είναι αθάνατο.
7 λίτρα βενζίνη με 2.10 που είδα σήμερα =147
9 λίτρα αέριο με 1.15 που είδα σήμερα= 9,2

γύρω 35 με 40% λιγότερο κόστος

Του το άφησα και έφυγα. Σε 10 μέρες θα είναι έτοιμο και περασμένο ΚΤΕΟ

Πηγαίνετε εσείς να αγοράσετε NC. Με 780 ευρώ θα ταξιδεύω φτηνότερα και το μονο που θα μου κοστίσει είναι πως δεν θα έχω μπαγκαζιέρα.Teary Eyes Waving Bye
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ρώτησα και για RT σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει @Babis flou
2 κυλινδράκια που μπαίνουν στις πλαινές σου ενσωματωμένες βαλίτσες και σου δίνουν απο 15 λίτρα έκαστο. 30 λίτρα σύνολο δηλαδή

Το δικό σου σύστημα κάνει 960 ευρώ. Μάλλον επειδή είναι για πενφέ! Tooth
Αλλά μπορεις να πάρεις σαν το δικό μου στην μπαγκαζιέα σου με το ίδιο ποσό. Μάλλον επειδή είναι δύο οι δεξαμενές βγαίνει το δικό σου παραπάνω
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ρώτησα και για RT σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει @Babis flou
2 κυλινδράκια που μπαίνουν στις πλαινές σου ενσωματωμένες βαλίτσες και σου δίνουν απο 15 λίτρα έκαστο. 30 λίτρα σύνολο δηλαδή

Το δικό σου σύστημα κάνει 960 ευρώ. Μάλλον επειδή είναι για πενφέ! Tooth
Αλλά μπορεις να πάρεις σαν το δικό μου στην μπαγκαζιέα σου με το ίδιο ποσό. Μάλλον επειδή είναι δύο οι δεξαμενές βγαίνει το δικό σου παραπάνω
Βρε ειχα αεριο στο αμαξι και το ξηλωσα.....στη μηχανη θα βαλω? Rolling
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το σύστημα είναι παρόμοιο με της Wunderlich, αλλά Πολωνικό μου είπε.
Το Γερμανικό έχει σχεδόν διπλή τιμή


Επίσης είμαι τυχερός λόγο κατασκευης του μοτέρ μου που δεν έχει όλα αυτά σύγχρονα ηλεκτρονικά και θα το δεχτεί κουτί.
Σε συγχρονη μοτό, δύσκολα ταιριάζει. Στις περισσότερες όμως πριν το 2005 στανταράκι
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.257
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Σήμερα πήγα με το μεγάλο στον συνεργείο του αυτοκινήτου. Του είπα να μου βρει τρόπο να κάνω το Capo να καίει αέριο που έχει την μισή τιμή της βενζίνης. Μου έδωσε λύση με φιάλη που μπαίνει στην μπαγκαζιέρα μου (ανάλογα τα λίτρα που θα θελήσω). Αν κρατήσω την 37άρα μπαγκαζιέρα χωράει τριαντάρα δεξαμενή και αν βάλω πενηντάρα μπαγκαζιέρα θα παίρνει χαλαρά την 42άρα δεξαμενή. Μου είπε το έχει ξανακάνει. Κόστος 780 ευρώ με τα εργατικά η μικρή δεξαμενή και περνάω και ΚΤΕΟ.

Με ρώτησε πόσο καίει τώρα. Του ειπα 6.5 με 7 λίτρα στα 100 και συνηθως πηγαίνω μέχρι 150 χλμ/ώρα. Μου είπε θα καίω κάπου 8 λίτρα με το αέριο και στις ίδιες ταχύτητες, αλλά να μην το πηγαίνω συχνά στα κόκκινα και για πολλή ώρα. Με 150 - 160 αν πηγαίνω, το σύστημα είναι αθάνατο.
7 λίτρα βενζίνη με 2.10 που είδα σήμερα =147
9 λίτρα αέριο με 1.15 που είδα σήμερα= 9,2

γύρω 35 με 40% λιγότερο κόστος

Του το άφησα και έφυγα. Σε 10 μέρες θα είναι έτοιμο και περασμένο ΚΤΕΟ

Πηγαίνετε εσείς να αγοράσετε NC. Με 780 ευρώ θα ταξιδεύω φτηνότερα και το μονο που θα μου κοστίσει είναι πως δεν θα έχω μπαγκαζιέρα.Teary Eyes Waving Bye
Καλο μηνα και του χρονου Αποστολε Smileys drinking beer Emoticon
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Έλα ρε και ψαρωσα έλεος και ξενέρωσα !!!! Tooth ToothTooth
Με ντεπόζιτο στην μπαγκαζιέρα 42λ θα σηκώνετε σούζα και η Τετάρτη αχαχαχαχ
εχει γινει σε βαραντερο
 
Top Bottom