Δύο ανακλήσεις BMW στις ΗΠΑ και μία στην Ευρώπη

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ότι και να λέμε για τη πενφε, έχει το καλύτερο after sales.
Μη μιλήσουμε τώρα για Yamaha, Honda...
Για τις επίσημες ανακλήσεις ναι, Πάνο μου.
Πόσοι όμως έχουν πληρώσει μόνοι τους ζημιές που δεν παραδέχεται η μαμά, όπως: μονάδες abs / ηλεκτρονικα-μηχανολογικα θέματα σε κάποια μοντέλα (βλέπε ""γιαγιά αρκούδα")...
Η triumph που έχω τώρα, δεν έκανε τον τρελό τόσα χρόνια με: πηνία/μιζες tiger 800+1050/ πιστόνια 1050? Το μόνο (ημι)επίσημο ήταν στην κεφαλή κινητήρα 1200 tiger ,και μόνο όταν το κουδούνισμα έβγαζε μάτια.
Απλά κάποιοι κατοχοι που ούρλιαζαν/γίνονταν βίαιοι εντός εγγύησης ,έξασφαλισαν τουλάχιστον ανταλλακτικά δωρεάν, ή με έκπτωση. Άπαξ όμως!
Στα τελευταία μοντέλα ,τα σουτιέν πάντως δείχνουν απίστευτη ωριμότητα εξέλιξης- αξιόπιστιας και ραφιναρισμένη λειτουργία.
Υ.γ. μετά από 20k χλμ,η πρώτη μεγάλη βλάβη στο 1050.
Σκέφτομαι να το βάλω στο car,μ'εσκασε το βρωμομηχανακι....


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Για τις επίσημες ανακλήσεις ναι Πάνο μου. Πόσοι όμως έχουν πληρώσει μόνοι τους ζημιές που δεν παραδέχεται η μαμά όπως μονάδες abs / ηλεκτρονικα-μηχανολογικα θέματα σε κάποια μοντέλα (βλέπε ""γιαγιά αρκούδα")...
Η triumph που έχω τώρα δεν έκανε τον τρελό τόσα χρόνια με πηνία/μιζες tiger 800+1050/ πιστόνια 1050? Το μόνο (ημι)επίσημο ήταν στην κεφαλή κινητήρα 1200 tiger και μόνο όταν το κουδούνισμα έβγαζε μάτι.
Απλά κάποιοι κατοχοι που ούρλιαζαν/γίνονταν βίαιοι εντός εγγύησης έξασφαλιζαν τουλάχιστον ανταλλακτικά δωρεάν η με έκπτωση. Άπαξ όμως!
Στα τελευταία μοντέλα τα σουτιέν πάντως δείχνουν απίστευτη ωριμότητα εξέλιξης- αξιόπιστιας και ραφιναρισμένη λειτουργία.
Υγ μετά από 20κ χλμ η πρώτη μεγάλη βλάβη στο 1050.
Σκέφτομαι να το βάλω στο car,μ,'εσκασε το βρωμομηχανακι....


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θανο εχουν χασμενη την φωλια τους.Εκει που επρεπε ηταν πολυ μικροι για την ιστορια που κουβαλανε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
N

notakos600

Guest
Για τις επίσημες ανακλήσεις ναι, Πάνο μου.
Πόσοι όμως έχουν πληρώσει μόνοι τους ζημιές που δεν παραδέχεται η μαμά, όπως: μονάδες abs / ηλεκτρονικα-μηχανολογικα θέματα σε κάποια μοντέλα (βλέπε ""γιαγιά αρκούδα")...
Η triumph που έχω τώρα, δεν έκανε τον τρελό τόσα χρόνια με: πηνία/μιζες tiger 800+1050/ πιστόνια 1050? Το μόνο (ημι)επίσημο ήταν στην κεφαλή κινητήρα 1200 tiger ,και μόνο όταν το κουδούνισμα έβγαζε μάτια.
Απλά κάποιοι κατοχοι που ούρλιαζαν/γίνονταν βίαιοι εντός εγγύησης ,έξασφαλισαν τουλάχιστον ανταλλακτικά δωρεάν, ή με έκπτωση. Άπαξ όμως!
Στα τελευταία μοντέλα ,τα σουτιέν πάντως δείχνουν απίστευτη ωριμότητα εξέλιξης- αξιόπιστιας και ραφιναρισμένη λειτουργία.
Υ.γ. μετά από 20k χλμ,η πρώτη μεγάλη βλάβη στο 1050.
Σκέφτομαι να το βάλω στο car,μ,'εσκασε το βρωμομηχανακι....


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είμαι από κινητό και δεν το διακρίνω καλά... Καβαλετο εκκεντροφορου είναι αυτό;
Ω ρε φίλε, σαν πατάκια τα αλλάζετε ε; RollingSmileys drinking beer Emoticon
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Πλάκα πλάκα και εμένα η λαίλαπα έβγαλε ρουλεμάν λαιμού και αυτό επειδή στο σέρβις των 15000χλμ δεν το έσφιξαν όπως λέει η ΥΑΜΑΗΑ , αλλάχθηκαν όμως στην εγγύηση.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Είμαι από κινητό και δεν το διακρίνω καλά... Καβαλετο εκκεντροφορου είναι αυτό;
Ω ρε φίλε, σαν πατάκια τα αλλάζετε ε; RollingSmileys drinking beer Emoticon
ναι,το λάστιχο από το μασιπιε, επειδή έχω σκουλήκια...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
N

notakos600

Guest
Πλάκα πλάκα και εμένα η λαίλαπα έβγαλε ρουλεμάν λαιμού και αυτό επειδή στο σέρβις των 15000χλμ δεν το έσφιξαν όπως λέει η ΥΑΜΑΗΑ , αλλάχθηκαν όμως στην εγγύηση.
Ποιος θα την κυκλοφορεί μέχρι τον Νοέμβριο;
Έχεις ακούσει τι φθορές έχει ένα ακίνητο μηχανάκι. RollingRolling
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Για τις επίσημες ανακλήσεις ναι, Πάνο μου.
Πόσοι όμως έχουν πληρώσει μόνοι τους ζημιές που δεν παραδέχεται η μαμά, όπως: μονάδες abs / ηλεκτρονικα-μηχανολογικα θέματα σε κάποια μοντέλα (βλέπε ""γιαγιά αρκούδα")...
Η triumph που έχω τώρα, δεν έκανε τον τρελό τόσα χρόνια με: πηνία/μιζες tiger 800+1050/ πιστόνια 1050? Το μόνο (ημι)επίσημο ήταν στην κεφαλή κινητήρα 1200 tiger ,και μόνο όταν το κουδούνισμα έβγαζε μάτια.
Απλά κάποιοι κατοχοι που ούρλιαζαν/γίνονταν βίαιοι εντός εγγύησης ,έξασφαλισαν τουλάχιστον ανταλλακτικά δωρεάν, ή με έκπτωση. Άπαξ όμως!
Στα τελευταία μοντέλα ,τα σουτιέν πάντως δείχνουν απίστευτη ωριμότητα εξέλιξης- αξιόπιστιας και ραφιναρισμένη λειτουργία.
Υ.γ. μετά από 20k χλμ,η πρώτη μεγάλη βλάβη στο 1050.
Σκέφτομαι να το βάλω στο car,μ,'εσκασε το βρωμομηχανακι....


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τιναφτό ρε? "Αντε γιατί με εσάς τις Εγγλεζάρες όλα τα περιμένω....
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.542
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Επειδή δε φτάνουν για όλους;;; :p
Χαχαχα καλό!!
Όχι όμως.
Επειδή όλοι τα βρίζουν (οι περισσότεροι δλδ) και αυτοί που τα έχουν οι οποίοι τα έχουν πάρει για να το παίξουν οι γαμαω της γειτονιάς-χωριού-πόλης που κάνουν 3 χλμ για να πάνε στον καφέ και να παρκάρουν έχοντας γυαλισμένη(είναι η προέκταση της τσουτσου τους) και αυτοί που δεν τα έχουν γιατί δεν μπορούν για διάφορους λόγους, αλλά στην τελική με λίγα ή πολλά εκεί καταλήγουν....

Προσωπικά την έχω και την σκίζω στα χιλιόμετρα(απροβλημάτιστα πάντα) γιατί βάζω το χέρι στην τσέπη για την σωστή συντήρηση, δεν έχω καβούρια εκεί μέσα Coffee machineBikeGiving
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Έμαθα ότι η Duc βγάζει σύντομα νέο εν σειρά δικύλινδρο....cdefghigik
Μια Μλκ κάναμε στην ζωή μας θα πρέπει να μας το χτυπάς συνέχεια;
 
Top Bottom