Γνώμες για F 850 GS HP FULL EXTRA

nikosmor

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
47
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μοτοσυκλέτα
r1200gs lc 2018
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Γεια σας συντροχοι Θα ήθελα γνώμες για το F 850 GS HP που σκεφτομαι να αγορασω (2020 12000χλμ σαν κατασταση αψογη ) γιατι δεν γνωριζω αν εχει βγαλει θεματα η κατι αλλο αυτο το μοντελο ... αν εχει καποιος το ιδιο η εαν εχει ασχοληθεί με το μονδελο αυτο ας πει .. ευχαριστω !!!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αν και το έγραψες ότι θες μόνο γνώμες από κατόχους κλπ. ,εγω θα σου έλεγα να κοιτάξεις κάνα crf1000L από το '17 και μετά.
Είναι παντού ανώτερο μηχανάκι ,έχει περπατησει πάρα πολύ (για το θέμα ανταλλακτικών-αξεσουαρ αν χρειαστει)και είναι όλο made in Japan .
Το μόνο σοβαρό από ζημιές είναι η τσιμουχα στρόφαλου (αν σε βγάλει).
Εγώ για Κινέζο στην παρούσα φάση δεν θα έδινα τέτοια ποσά .
Αλλιώς θα κοιτούσα κάποιο LC 1200adv
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.447
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Περα απο τους ανωτερω σκεπτικιστες/πεσιμιστες (υπαρχει συναρμογη υλικων στην κινα, αλλα ο ποιοτικος ελεγχος ειναι Bmw)
να πω οτι ειναι ενα πολυ αξιο μηχανακι, καιει λιγο, δεν βγαζει σοβαρες βλαβες και ειναι σχετικα ελαφρυ.

Εαν η ολη κατασταση του ειναι οπως πρεπει, θα σε παει μακρια, ανετα και με ασφαλεια.

Επισης παει χωμα καλυτερα απο τα περισσοτερα της κατηγοριας και εχει και λιγοτερα πλαστικα για να σπασουν.

Αυτα.
 

nikosmor

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
47
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μοτοσυκλέτα
r1200gs lc 2018
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Αν και το έγραψες ότι θες μόνο γνώμες από κατόχους κλπ. ,εγω θα σου έλεγα να κοιτάξεις κάνα crf1000L από το '17 και μετά.
Είναι παντού ανώτερο μηχανάκι ,έχει περπατησει πάρα πολύ (για το θέμα ανταλλακτικών-αξεσουαρ αν χρειαστει)και είναι όλο made in Japan .
Το μόνο σοβαρό από ζημιές είναι η τσιμουχα στρόφαλου (αν σε βγάλει).
Εγώ για Κινέζο στην παρούσα φάση δεν θα έδινα τέτοια ποσά .
Αλλιώς θα κοιτούσα κάποιο LC 1200adv
να εισαι καλα για το ενδιαφερον και την προταση που λες αλλα ξεχασα να πω οτι εχω αγοραση και το crf 1100 το απλο πριν λιγο καιρο και δεν τα βρηκαμε οπως επησεις και ktm 890 adv ....την μεγαλη *****ια που εκανα ηταν οταν εδιωξα ενα 1200 lc adv 2016 που το ειχα και αυτο λογο οικονομικων ζορισματων (το ειχα ριξει στο μεγεθος ....για να πω κατι στον εαυτο μου αλλα...) και τωρα λεω να παρω κατι πιο all time εχοντας την φιλοσοφια της bmw
 

nikosmor

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
47
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μοτοσυκλέτα
r1200gs lc 2018
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Περα απο τους ανωτερω σκεπτικιστες/πεσιμιστες (υπαρχει συναρμογη υλικων στην κινα, αλλα ο ποιοτικος ελεγχος ειναι Bmw)
να πω οτι ειναι ενα πολυ αξιο μηχανακι, καιει λιγο, δεν βγαζει σοβαρες βλαβες και ειναι σχετικα ελαφρυ.

Εαν η ολη κατασταση του ειναι οπως πρεπει, θα σε παει μακρια, ανετα και με ασφαλεια.

Επισης παει χωμα καλυτερα απο τα περισσοτερα της κατηγοριας και εχει και λιγοτερα πλαστικα για να σπασουν.

Αυτα.
νομιζω οτι συμφωνω σε ολα ... ευχαριστω !!!!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
να εισαι καλα για το ενδιαφερον και την προταση που λες αλλα ξεχασα να πω οτι εχω αγοραση και το crf 1100 το απλο πριν λιγο καιρο και δεν τα βρηκαμε οπως επησεις και ktm 890 adv ....την μεγαλη *****ια που εκανα ηταν οταν εδιωξα ενα 1200 lc adv 2016 που το ειχα και αυτο λογο οικονομικων ζορισματων (το ειχα ριξει στο μεγεθος ....για να πω κατι στον εαυτο μου αλλα...) και τωρα λεω να παρω κατι πιο all time εχοντας την φιλοσοφια της bmw
Με το καλό λοιπόν ,μακάρι το οχτωμισι να σου δώσει αυτό που αναζητάς Good post
 
Top Bottom