Βολτα στα περιξ της Λευκαδας.

N

notakos600

Guest
Εδώ λέω να δώσω την δική μου μαούνα να πάρω κανα μικρότερο σκούτερ για όλα, κι εσύ μου λες για GS; Που είναι μαούνα με περισσότερα κυβικά και ακριβότερα σέρβις;

Η Ελλάδα γυρνιέται και με 300 κυβικά πλέον. Και σε σφούχτερ. Όλα τα παραπάνω είναι για την καλύτερη άνεση μας και την καύλα μας.
Μιλάς σε κάποιον που άλλαξε όλη την κοσμοθεωρία του από τη στιγμή που αγόρασε SH350 φίλε...
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.824
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Μιλάς σε κάποιον που άλλαξε όλη την κοσμοθεωρία του από τη στιγμή που αγόρασε SH350 φίλε...
Όλοι σκούτερ θα πάρουμε χαχαχά
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μιλάς σε κάποιον που άλλαξε όλη την κοσμοθεωρία του από τη στιγμή που αγόρασε SH350 φίλε...
Εγώ τα έλεγα για τα σφουχτερ απο παλιότερα αν θυμάσαι.
Σημασία έχει η βόλτα και η εκδρομή. Από τα άλλα χορτάσαμε (εγώ τουλάχιστον)
Καλοτάξιδο το αργαλείο Smileys drinking beer Emoticon
 
N

notakos600

Guest
Εγώ τα έλεγα για τα σφουχτερ απο παλιότερα αν θυμάσαι.
Σημασία έχει η βόλτα και η εκδρομή. Από τα άλλα χορτάσαμε (εγώ τουλάχιστον)
Καλοτάξιδο το αργαλείο Smileys drinking beer Emoticon
Τα έχουμε πει και παλιά όντως.
Κοντεύω τα 1000 να το σερβισάρω, οκ, άλλη φάση εντελώς.
Να το πω και με απλά λόγια για εμάς που καβαλάμε και μηχανή?
Δεν νιώθεις κούραση ρε φίλε...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τα έχουμε πει και παλιά όντως.
Κοντεύω τα 1000 να το σερβισάρω, οκ, άλλη φάση εντελώς.
Να το πω και με απλά λόγια για εμάς που καβαλάμε και μηχανή?
Δεν νιώθεις κούραση ρε φίλε...
Φίλε, είναι σαν να οδηγάς καμπριολέ με δύο ρόδες. Απλά ανεβαίνεις και πας.

Και αν πετύχεις στροφιλίκι είναι πιο εύκολα απο μεγάλες δυνατές βαριές μοτοσυκλέτες, επειδή "ξεκλέβουν" χρόνο απο τις αλλαγές ταχυτητων και τα συμπλεκταρίσματα και το "μηχανόφρενο" που πρακτικά έχουν.
Οι περισσότεροι νομίζουν τα σκούτερ καθυστερούν τις παρέες σε εκδρομές, αλλά αυτό συμβαίνει μόνο στις βαρετές ευθείες που πλακώνονται οι μεγάλες σε υψηλές ταχύτητες. Στον επαρχιακό ένα σκούτερ μπορεί να πετύχει καλύτερους χρόνους.
Όσοι οδήγησαν ξέρουν.

Απλά λείπει η παραγωγή αδρεναλίνης που σου προσφέρει μια μεγάλη μοτό. Αν την ζητάς, τότε το σκούτερ δεν είναι για σένα.
 
N

notakos600

Guest
Φίλε, είναι σαν να οδηγάς καμπριολέ με δύο ρόδες. Απλά ανεβαίνεις και πας.

Και αν πετύχεις στροφιλίκι είναι πιο εύκολα απο μεγάλες δυνατές βαριές μοτοσυκλέτες, επειδή "ξεκλέβουν" χρόνο απο τις αλλαγές ταχυτητων και τα συμπλεκταρίσματα και το "μηχανόφρενο" που πρακτικά έχουν.
Οι περισσότεροι νομίζουν τα σκούτερ καθυστερούν τις παρέες σε εκδρομές, αλλά αυτό συμβαίνει μόνο στις βαρετές ευθείες που πλακώνονται οι μεγάλες σε υψηλές ταχύτητες. Στον επαρχιακό ένα σκούτερ μπορεί να πετύχει καλύτερους χρόνους.
Όσοι οδήγησαν ξέρουν.

Απλά λείπει η παραγωγή αδρεναλίνης που σου προσφέρει μια μεγάλη μοτό. Αν την ζητάς, τότε το σκούτερ δεν είναι για σένα.
Όταν έχεις και μια μεγάλη για το ξεκαύλωμα, τότε το scooter είναι όλα τα υπόλοιπα.
 
Top Bottom