Αθήνα - Ζυρίχη πληροφορίες.

some1

new member
Δημοσιεύσεις
71
Ηλικία
34
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Suzuki Vstrom 650
Όνομα
Νίκος
Καλησπέρα, πριν μερες μεταξύ σοβαρού και αστείου μου έγινε μια πρόταση και χωρίς να το σκεφτώ και πολύ τη δέχτηκα.
Φίλος θα ανέβει Ζυρίχη με τη μηχανή μονός εκεί θα έρθει η γυναίκα του αεροπορικώς θα γυρίσουν την Ελβετία και θα κατέβουν οδικώς απο δαλματικές ακτές. Έτσι εγώ θα ανέβω στο δρομολόγιο προς Ζυρίχη και θα γυρίσω αεροπορικως.
Θα περάσουμε απο Σκόπια και θα ανηφορίσουμε, Βελιγράδι, Ζάγκρεμπ, Λιουμπλιάνα, Μόναχο και τέλος Ζυρίχη.
Το έχει κάνει κάποιος να μου προτείνει που είναι καλα να μείνουμε, αν αξίζει κάτι πολυ ώστε να κάνουμε καμιά μικρή παράκαμψη και να φτάσουμε Ελβετία σε 4-5 μέρες; να το πάμε χαλαρά λέω 5-6 ώρες οδήγηση τη μέρα.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.831
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Μόναχο αξίζει για εμένα μια διανυκτέρευση.

Λιουμπλιάνα που ανέφερες δεν έχω πάει, αλλά έχω ακούσει επίσης πολύ καλά λόγια.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Για μένα θέλεις Βελιγράδι 2 μέρες, Ζάγκρεμπ 2 μέρες Λιουμπλιάνα 2 μέρες Μόναχο Ζυρίχη.....πολλές....
Αυτές οι μέρες είναι για μένα το όριο να πεις ότι κάτι είδες απ αυτές τις πόλεις...
Έτσι που θα πας αν κατάλαβα στα τρεχάματα θα εισαι κι ότι προλάβεις να δεις.... επίσης όσο φεύγεις απ τα Βαλκάνια τόσο πρέπει να προσέχεις τα όρια..
Κάντο για την εμπειρία και για τις εικόνες που θα μαζέψεις...
Διαμονές μετά το Βελιγράδι θα τσούζουν λιγουλάκι όσο ανεβαίνεις και περισσότερο...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom